Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Повторно португалциве шпекулираат за Брума а воедно Баерн сега ја дуплирал понудата и понудил 10 милиони за Брума.Сепак тие најверојатно немале намера да го продадат и сакале да му го продолжат договорот + да има откупна клаузула од 30-40 милиони.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.309
Поени од реакции
26.221
Јас не сум за нов централен дефанзивец. Ги имаме Данте и Боатенг, Бадштубер ќе го сметам како зимско засилување бидејќи ќе заигра од вториот дел од наредната сезона. Кирхоф е тука. Е сега зависи дали Ван Бујтен ќе го продолжи договорот?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.331
Поени од реакции
65.326
На неколку натпревари на Арсенал им беше Man of the Match....
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
На неколку натпревари на Арсенал им беше Man of the Match....


Дефанзивец мен оф д меч у арсенал реално не е мала работа сооглед на таа одбрана која ја имаат.....Интересно.
--- надополнето: 4 јуни 2013 во 23:44 ---
Јас не сум за нов централен дефанзивец. Ги имаме Данте и Боатенг, Бадштубер ќе го сметам како зимско засилување бидејќи ќе заигра од вториот дел од наредната сезона. Кирхоф е тука. Е сега зависи дали Ван Бујтен ќе го продолжи договорот?


Па Бадштубер не го рачунај многу зашто после таква долга повреда ќе му треба долго време да се врати....

ДВБ искрено и да продолжи више е толку стар што незнам дали ќе заигра.

Кирхоф ме интересира како ќе се покаже.

Ја сметам дека дефанзивци никад не се на одмет,титулите ги носи одбраната такада...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Premier League - Koscielny: If Arsenal do not show ambition, I'll leave


Овој добар ли е стварно,или ќе заебе Пеп работа?

http://eurosport.yahoo.com/news/premier-league-koscielny-arsenal-show-ambition-ill-leave121515851.html




Хахаха Хави у родното место го пречекале ко Тито да е :pos:

класа дефанзивец е овој, Ченто, Меси не мрдна од него. :)
 
M

MrzaRules

Гостин
Дали ја некаде грешно прочитав или вие немате прочитано дека ДВБ и Пизаро ги продолжија договорите на уште една година.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Абе Ули, Бујтен го продолжи договорот уште пред недела дена заедно со Пизаро.;)
Нов дефанзивец ќе се купува,каков Бадштубер какви бакрачи.Од ноември топка нема чепнато ќе му се фати повеќе од година дена додека да се врати,освен ако не се повреди пак и се пролонгира уште враќањето.
Во прашање е новиот Дајслер или новиот Робен.Со тек на време ќе дознаеме.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Дали ја некаде грешно прочитав или вие немате прочитано дека ДВБ и Пизаро ги продолжија договорите на уште една година.

И ја така читав,али уште нема официјално на страницата...Обично даваат тоа...
--- надополнето: 4 јуни 2013 во 23:48 ---
Абе Ули, Бујтен го продолжи договорот уште пред недела дена заедно со Пизаро.;)
Нов дефанзивец ќе се купува,каков Бадштубер какви бакрачи.Од ноември топка нема чепнато ќе му се фати повеќе од година дена додека да се врати,освен ако не се повреди пак и се пролонгира уште враќањето.
Во прашање е новиот Дајслер или новиот Робен.Со тек на време ќе дознаеме.


Овој Кошчелни си го прател?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.309
Поени од реакции
26.221
Ги немаат продолжено договорите Пизаро и Ван Бујтен туку само кажаа дека после финалето од Купот дека ќе продолжат, а уште нема ништо.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
И ја така читав,али уште нема официјално на страницата...Обично даваат тоа...
--- надополнето: 4 јуни 2013 во 23:48 ---




Овој Кошчелни си го прател?
Сум ги гледал Арсенал ама посебно Кошчиелни не сум го прател многу.Ни во сон не би помислил дека Баерн ќе се заинтересира за него.На прв поглед изгледа добар,стабилен е колку толку.Игра со десна нога така да со Данте идеален пар би биле + тука се Боатенг,Кирхоф и Ван Бујтен а и Бадштубер ќе биде и тој во конкуренција иако ја не очекувам веќе ништо од него после овие две катастрофални повреди.
Не можам да речам дека е машина:) бидејќи како што спомнав не го имам следено многу,ама факт е дека на корнери е добар,имавме прилика да го осетиме на своја кожа тоа.:cautious:
Еве тие што го гледале го фалат па управата на Баерн ќе одлучи што како.Ако се покаже како Мартинез нека иде одма,само првите 5-6 натпревари да не ги игра како Мартинез бидејќи косава ќе ми побелеше.:D
--- надополнето: 5 јуни 2013 во 00:08 ---
Ги немаат продолжено договорите Пизаро и Ван Бујтен туку само кажаа дека после финалето од Купот дека ќе продолжат, а уште нема ништо.
Играчи како Бујтен и Пизаро секој тим би посакал.Професионалци и спортсмени како што доликува. Логичко прашање би ти поставил .. Дали има подобри играчи од Бујтен и Пизаро за резерви за ако не дај боже некој се повреди ? :)
Бујтен 1,000000000000% го продолжи договорот,Пизаро најверојатно и тој.Двајцата имаат уште по една година да одиграат во своите нозе,каде би оделе на друго место кога имаат шанса да се пензионираат во страшна екипа каква што е Баерн Минхен сега.:)
Бујтен изјавил дека парите не му значеле ништо за нареднава сезона,туку само сакал да го продолжи договорот за една сезона а Баерн се согласиле без двоумење.


Ова ви го зборев одамна.Бујтен и Пизаро ќе служат како тутори и во даден момент да помогнат и на теренот.(y)
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Леле стварно која мува без глава беше во првите натпревари Мартинез. :pos:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.309
Поени од реакции
26.221
Играчи како Бујтен и Пизаро секој тим би посакал.Професионалци и спортсмени како што доликува. Логичко прашање би ти поставил .. Дали има подобри играчи од Бујтен и Пизаро за резерви за ако не дај боже некој се повреди ? :)
А зошто ми го поставуваш тоа прашање? Имам зборувано нешто лошо за Ван Бујтен и Пизаро? :cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom