Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
абе ќе се смират на реваншот таман Рибери ќе му намести еден гол на Робен па после тоа Робен на Рибери :cool:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ама да ми се фатат тоа медиумите у Германија више....Срамота е ова што го прават...Од кај такво они знаат све што се случувало во соблекувалната,а на крај краева и да се случува стварно е најпогоден момент сега на неполна недела до реваншот такви работи да се вртат по медиуми...

Како може да се такви гнаси...Убаво им рече Хенес,кога губат ги прават играчите виршли,а кога победуваат како што е случајот во ЛШ тогаш победува цела Германија,и Вердер и Штутгарт и Келн...

Не дека има врска ова,ако е за така Милер и Боатенг се шамараа пред месец дена па еве сме на чекор до финале...Мене ме нервира односот,што секогаш намерно и без потреба создааваат состојби кои ги нема,место да кажат еден убав збор на пример....:pipi:

Околу трансферите.....

Према изјавите од управа морам да признаам доста се загреани за нови играчи,квалитетни...Мислам дека Пизаро кој инаку е фејл е трансфер по квалитет,е трансфер направен ради кванитет...Исто и Данте да се продлабочи тимот да се добие на бројка.Од тој аспект се ок трансфери....

Инаку очекувам стварно неколку ТОП трансфери,но за тие реално сега неможе ништо да очекуваме...Специфично е ова лето ради европското,играчиве и агентите ќе го чекаат да пројде за да извадат добра цена и договори,такада ќе треба трпение....Но мислам дека ќе пристигнат неколку стварно добри играчи!
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Се надевам дека ќе остане Робен кај нас сепак е класа играч. Кога ќе тргне со лева стварно е незапирлив.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Абе само да се пласираме во Финале!!! НИШТО друго не сакам....Финале!

90 минути треба да издржиме и тоа е тоа....90 минути пута 60 секунди минута тоа ти се 5400 секунди....

Значи да изброиме до 5400-то и тоа е тоа! Не е многу тешко :D

Шала на страна,ако ја репродуцираме играта од вторникот и на Бернабе можеме и таму да ги победиме! Џабе се занесуваат со изјави као ќе го видите пеколот....На Вестфален е пекол,се слагам,кога имаш 80 000 напиени издрогирани под опасен адреналин навијачи што у таа состојба од Господ не се плашат....У Шпанија,не ме јеби,незнаеш дали си на театар или у кино....

Колку сум се смеел вчера,коа гледав ЛШ...Барса губи и навијачиве: Барса,Барса,Барса(у стил напред второ два!):pos:
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.425
Поени од реакции
22.012
Што се секирате за караницава, тоа е сосема нормално и се слагам со другиве членови дека медиумиве премногу ја форсираат веста. Се знае Баерн е број еден во Германија и еден да прдне буквално одма е на насловна. Ама секако дека има и личности кој на медиумите им сервираат вести ете на пример од соблекувална, се шпекулира тука на Лам кој има одлични релации со медиумите. Како и да е, битно во играчите има енергија и желба за успех и поради тоа сум оптимист дека Баерн во Мадрид има добри шанси. Овие од Реал некако ми се многу олабајни со изјавите дека дома секако ќе тепаат па без проблем ќе стигнеле до финале. Овие изјави играчите на Баерн добро ги следат и со тоа стануваат мотивирани до последно влакно, така да очекувам Баерн да даде и гол што на Реал ќе му ја отежне работата.

Убаво кажа и Ченто, пекол е на Вестфален каде што 90 минути имаш 80 000 против тебе...ја мислам Реал до полувреме ако не даде гол самиот ќе добие притисок од публиката, иначе е и поќе како на театер, да.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
LOL им откажал Робен на Губентус по смс порака :pos:

Сакале да го земат за 5мил нето годишно (y)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Толку и сега зема, может и поќе
Мислам на 8 или 7.5 е сега, бруто. Големи се даноците во Германија тоа е тапа.

Како и да е со смешна сума се обиделе Јуве, ако сакаш да добиеш играч ко Робен, кој во принцип е среќен кај што е треба да понудиш нешто стварно добро.
 
M

Mario Gómez

Гостин
LOL им откажал Робен на Губентус по смс порака :pos:

Сакале да го земат за 5мил нето годишно (y)
Добро ги ишуткал, мило ми е што голем клуб како Јувентус се заинтересирани за мене, но моментално не сум заинтересиран... Голем клуб. :pos::pos::pos:
--- надополнето: 20 април 2012 во 16:38 ---
Робен пред и после пораката.





Bild actually took Robben's phone and saw the message, true story. :D
 
M

Mario Gómez

Гостин
Pizarro ne doagja zatoa ne veruvajte vo se shto pishe bild... I situacijata pomegju Robben i Ribery e okej, mediumite ja preuvelicija malce. :)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ако земеш да ги слушаш медиумиве сезонава ќе си помислиш Фајт Клуб сме станале ебате....

Мери им го само умот....Вадат слика од Робен демек удрен е,причата е дека Рибери го удрил на полувреме во соблекувалната....Какви кретени ејјј,значи некој бокс ти мава у соблекувална пред сите играчи и после искачате сите и го тепате Реал Мадрид....:pos:

Знам дека сме јаки,ама не до толку....фала им на медиумите за подршката....

Нека им служи на чест,тоа ќе кажам само....Ја би ги тужел Билд за таква работа.

Иначе против Вердер,со прст нека не мрдаат,и ПОЛНА концентрација во Среда.МОРА ова да го постигнеме!!!!

Дали го делите моето мислење дека ако ја повториме желбата и борбеноста од вторникот дека и таму можеме да ги добиеме?
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
абе незнам дали тоа гребнатинката на Робен била од Рибери али сигурно се срчкале на полувреме сеа според билд Рибери е казнет со 50 000 евра. Како и да Рибери очигледно дека на натпревари е многу емоционален и не мисли многу ,како и да е медиумиве сеа се знае дека Баерн цело време ќе пишуваат за ова. Нека се договорат веќе за овие глупи слободни удари и така неаме даено гол директно од слободен којзнае колку време па уште се караат, нека се договорат еден натпревар Рибери да изведува , следниот Крос па Робен итн или па на крај краева нека прават компанија пред секој фаул :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom