Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Не пошто гледам нешто финале на Алианц спомнуваш,па затоа реков да те прашам..:)))

Иначе се слагам,Хофе и Базел не се достојни противници за нас,но не смее да заборавиме дека Базел сезонава не беше воопшто наивна екипа,пројде многу јака група,ДИРЕКТНО го елиминираше и Јунајтед,плус 8мина финале во ЛШ,им начукуваш 7 гола,не е и тоа наивно...

Али вистинските дуели допрва доаѓаат.....
Abe za Allianz imam angazirano karta , pa se tesam :D :D :D ako otidam , barem da si go gledam Bayern , a ne ironicni situacii da opravuvam , na domasen teren da gledas kako nekoj drug kreva pehar, ke si puknam , no sepak pocnuvaat da pokazuvaat zrelost , samo pls Alaba ne e za vo prv tim definitivno , eve narednava godina makar neka se i dve neka go pozajmat nekade da vidime kako ke se dvizi , seuste nema odredeno mestopolozba a nie go igrame vo prv tim , ova Real i Barca veruj ke go kaznat i toa mnogu jako :)
 
G

_Ghost_

Гостин
Абе што беше со докторот што трчаше круг околу стадион? :) Некоја кладба да не е во прашање? :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
уште кога ќе ми текни дека пред неколку часа му ја мислев да ја играм х во прво .....:oops:
честитки за прелазот, :) и со среќа со наредниот противник
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Абе што беше со докторот што трчаше круг околу стадион? :) Некоја кладба да не е во прашање? :)

Не бе тоа Герланд беше,дебелиот,помошник на Хејнкес...Вероватно отиде да го праша Рибери дали да го вадат,можда покажувал знаци на замор или превентивно ради повредата мала од прошлата утакмица...
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
фалење не фалење абе ич к .. не ме боли .... фала ти БАЕРН шо ми го напраи роденденов ! :)
Среќен роденден друже.
Роден си на иста дата со Бадштубер :)

За утакмицата немам зборови, се виде колку е значен погодок во почетните 10-20 минути посебно за нас. Не дека немаше да поминеме ако не дадевме гол рано, но ке беше со 2 или 3 разлика. Да немаше свој ден голманот ке беше двоцифрена разликата.

Леле кога го видов тој дека трча околу стадион и јас си помислив дека е некоја кладба:pos:
 
G

_Ghost_

Гостин
Иначе Рибери му покажа на Шачири дека добро ќе треба да се испоти в година за да го седни на клупа. :)
--- надополнето: 14 март 2012 во 00:10 ---
И уште ова, малку фалеше за Basel да стани 8asel :pos:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Шала на страна сеа,реално да праиме муабет....

Мое мислење..

За Реал и Барса е рано во четврт финале...Швајни тек се врати,и ќе биде се подобар и подобар...Реал не им се плаша многу,ама за Барса е рано со нив во четврт финале...

Милан може во која комбинација и да сакаат,иако мислам ќе одиме на лесен противник,релативно...Полуфиналињата ќе бидат епски,иако немора да значи,жребот може да биде луд!

Сепак со оваа игра,со овие играчи во топ форма како денес,во евентуално финале на Алианц можеме да победиме секого...

А следни што ќе ја пијат седмицата се Херта у сабота...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Смирено и на земја молам :)

Марсеј ги сакам во 1/4. Или АПОЕЛ. Јасно ми е веќе ко бел ден дека од тоа „ај да се докажеме сега“ никој не видел аир. Треба среќа. Рано е за Барси и Реаловци (ако поминат).

Ако стасаме во 1/2 финале секако ќе се преслушаме со такви екипи.

Ајде сега на Херта и Рехагел копилето што го замрзев од кога им беше тренер на Нашите Јижни Соседи уште една седмица да им дадеме викендов па за после ќе видиме...
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.392
Поени од реакции
21.949
Секоја чест! Честито и све најдобро понатака во ЛШ!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Хехех, колку сме јаки...

Браво да дечките, и за мотивот со кој ги изиграа овие последни две утакмици за да се докажат и да покажат дека не се само преплатени старлети. Перфектно одигран натпревар, каде си го заслуживме статусот за трет кандидат за освојување ЛШ после Реал и Барса.

Одличен натпревар на сите, почнувајќи од одбраната, средината и нападот, едноставно сите беа одлични, немам замерки.

Рибери е господ.:cuc: Мислам Гомез треба секој ден нозете да му ги бакнува да не е тој, нема кој да го снабдува со топки, или да го гаѓа.

И да Милер ми изгледаше мотивирано, иако кога даде гол и него не ми се веруваше.




Се гледаме на финале у алианз. :D
--- надополнето: 14 март 2012 во 10:42 ---
"In three of my goals I had outstanding assists by [Franck] Ribery. We have two world class players on the wings.

"Someone has to turn their dribbles into goals and that is my task."
Mario Gomez has 72 goals in 72 matches including 11 hat-tricks.


:cuc:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Јас сум за Марсеј во 1/4 финале.

Челзи осетија крв може да се опасни. Со Милан мислам дека сме благи фаворити ама сепак не мора баш сега. Реал и Барса се реално пред нас, Реал пред се имаат многу подлабок кадар, за да се носиме со нив мора да се молиме цела прва постава да е здрава и права. А Барса... Епа Барса шо да се каже... Мислам дека и нив им фали малку на длабочина ако веќе им бараме маана.

Бенфика се солидни, АПОЕЛ би било смешки ама не се бунам ако се паднеме.

Или изразено во смајлиња:

АПОЕЛ - :icon_lol:
Марсеј - (y)
Бенфика - :)
Челзи - :sneaky:
Милан - :cautious:
Реал - :confused:
Барса - :eek::facepalm:
 
G

_Ghost_

Гостин
Вака денеска кога ќе размислам со ладна тиква, Хапоел нека се паѓа и капата настрана.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom