Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
G

_Ghost_

Гостин
Швајни кој пас еј, за последниов гол на Робен :cuc: (мислам дека последниов, не беше еден пичкаму :icon_lol:)
Гомез натпревар на сезонава, секаде го имаше, трчаше, се отвораше, играше двојни пасови, играше и во одбрана на моменти....еј да, и 4 гола даде :) од кои два беа доста јаки.
Одлична игра, немам зборови. Само да нема повреди до крај на сезона, би требало високо да се стигни во ЛШ.
Околу ждрепкава, поделени мислења имам, сакам од послабиве (условно речено), за полесен пласман во полу финале, ама сакам па и некој потежок, чисто да знаеме до кај сме. :toe:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.484
Браво браво....за малку и ќе ни одеше рекордот :cool:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.378
Поени од реакции
86.713
Честитки за победата(y) , штета што Гомез не постигна уште 1 гол:(
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Gomez also equalled Fischer's record of 12 hattricks, also only the third player to score 3 hattricks in CL.:cuc:
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
davam garant deka i Kahn ima umesano prsti ovde , ima nekoja uloga i toj vo timot poleka poleka :D :D :D nesto drasticno se smenija rabotive ! ! ! !
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.373
Абе бегај таму, ова беше една од ретките прилики да видиме играч со 6 гола во ЛШ, не сте свесни колку ме изнервира Робен, ова голов на Брандао воопшто не допре до мене али Робен ... :mad:
Поента немаше што не му подаде на Гомез најискрерно.
 
Член од
19 ноември 2011
Мислења
90
Поени од реакции
57
Да не се лажеме, ама јас сакам полесен противник. Сепак влогот е голем (полу-финале) а не е исто Бенфика/Марсеј/Апоел или Барселона/Реал/Милан.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Да не се лажеме, ама јас сакам полесен противник. Сепак влогот е голем (полу-финале) а не е исто Бенфика/Марсеј/Апоел или Барселона/Реал/Милан.
Tokmu TAKA :D , ali i ke se sobereme ako se padneme so real , barca ili milan , Milan ne go smetam za silen protivnik, Abate i nocarito ne veruvam deka ke gi fatat na Roberry :D , Barca i Real neka se padnat vo LS i Real da gi pomini i ideme do finale so Real i gi dobivame na ALLIANZ :D
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Абе бегај таму, ова беше една од ретките прилики да видиме играч со 6 гола во ЛШ, не сте свесни колку ме изнервира Робен, ова голов на Брандао воопшто не допре до мене али Робен ... :mad:
Поента немаше што не му подаде на Гомез најискрерно.

Баш ме интересира тоа шо викаш,пошто јас не го опазив...Ај баш ќе видам на хајлајтс...Во второ полувреме беше тоа претпоставувам???
--- надополнето: 13 март 2012 во 23:33 ---
Tokmu TAKA :D , ali i ke se sobereme ako se padneme so real , barca ili milan , Milan ne go smetam za silen protivnik, Abate i nocarito ne veruvam deka ke gi fatat na Roberry :D , Barca i Real neka se padnat vo LS i Real da gi pomini i ideme do finale so Real i gi dobivame na ALLIANZ :D

Спасе некако ти се сменија впечатоците и амбициите околу екипата од последните 2 недели?? :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.373
Баш ме интересира тоа шо викаш,пошто јас не го опазив...Ај баш ќе видам на хајлајтс...Во второ полувреме беше тоа претпоставувам???
Па кога го даде Робен вториот гол, Гомез сам дремеше, празен беше голот, ај да не бркаше рекорди историски па да не ти е криво, вака ќе се израмнеше со Меси и мислам дека до крај и тимот ќе играше за него за да даде 6ти гол, убаво е да знаеш дека таков рекорд кој прашање е дали некад ќе се сруши го има играч од твоја екипа, да стои зацементирано во историјата на европскиот клупски фудбал името на Гомез и од страна името на тимот покрај тие 6 погодоци. :)

Уникатен момент, факт.
 
G

_Ghost_

Гостин
Робен од секогаш себичел, не е новост тоа. Ама никој не можи да му замери, знае да реши натпревар со еден потег. И тоа клучен натпревар.
Секако дека ќе беше јако Гомез да даеше уште гол-два, ама мислам дека премногу е тоа, ептен треба да му се погоди. Башка голманот му фати две чисти, таа со пета и таа со глава и двете при 1:0 резултат.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Па кога го даде Робен вториот гол, Гомез сам дремеше, празен беше голот, ај да не бркаше рекорди историски па да не ти е криво, вака ќе се израмнеше со Меси и мислам дека до крај и тимот ќе играше за него за да даде 6ти гол, убаво е да знаеш дека таков рекорд кој прашање е дали некад ќе се сруши го има играч од твоја екипа, да стои зацементирано во историјата на европскиот клупски фудбал името на Гомез и од страна името на тимот покрај тие 6 погодоци. :)

Уникатен момент, факт.

Се слагам со тебе,ама таков играч е Робен....Као ајкула крв коа ќе намириса,појако е од него тоа,неможе со никој да дели....Дефинитивно можел да направи добро за Гомез,али незнам,и него во задње време го напнаа по медиуми дека не покажува доволно ова она,такада кога има прилика пред него сам финишира....

Некогаш знае многу да заебе работа така,али тоа е...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Баш ме интересира тоа шо викаш,пошто јас не го опазив...Ај баш ќе видам на хајлајтс...Во второ полувреме беше тоа претпоставувам???
--- надополнето: 13 март 2012 во 23:33 ---



Спасе некако ти се сменија впечатоците и амбициите околу екипата од последните 2 недели?? :)
Mi se nemaat smeneto veruj :D Basel i Hoffenheim , ne se raduvam koj znae kako , naLeverkusen koga ke go dobieme so nekoja petarda ili Dortmund ako gi skalapime so 4 do 5 komada togas ke mi se promenat stavovite , do togas sum seuste na pesimistickiot stav , bidejki stvarno ... BASEL I HOFF. ne treba da gi smetame za protivnici ako celime na peharot vo LS , nasiov kvalitet na ekipata e mnogu pogolem odkolku na ekipive so gi kazav , zatoa , test ke im bide Dortmund i nikoj drug da vidime dali se zrela ekipa i dali moze da smetame na nesto poseriozno , do togas ako sakaat neka tepaat i na Hertha i na Nurnberg so po 10 - 0 , bez da go dobieme Dortmund ne zboram nisto okolu promenata na mojot stav :D
--- надополнето: 13 март 2012 во 23:45 ---
http://footyroom.com/bayern-munich-7-0-fc-basel-2012-03/
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Mi se nemaat smeneto veruj :D Basel i Hoffenheim , ne se raduvam koj znae kako , naLeverkusen koga ke go dobieme so nekoja petarda ili Dortmund ako gi skalapime so 4 do 5 komada togas ke mi se promenat stavovite , do togas sum seuste na pesimistickiot stav , bidejki stvarno ... BASEL I HOFF. ne treba da gi smetame za protivnici ako celime na peharot vo LS , nasiov kvalitet na ekipata e mnogu pogolem odkolku na ekipive so gi kazav , zatoa , test ke im bide Dortmund i nikoj drug da vidime dali se zrela ekipa i dali moze da smetame na nesto poseriozno , do togas ako sakaat neka tepaat i na Hertha i na Nurnberg so po 10 - 0 , bez da go dobieme Dortmund ne zboram nisto okolu promenata na mojot stav :D

Не пошто гледам нешто финале на Алианц спомнуваш,па затоа реков да те прашам..:)))

Иначе се слагам,Хофе и Базел не се достојни противници за нас,но не смее да заборавиме дека Базел сезонава не беше воопшто наивна екипа,пројде многу јака група,ДИРЕКТНО го елиминираше и Јунајтед,плус 8мина финале во ЛШ,им начукуваш 7 гола,не е и тоа наивно...

Али вистинските дуели допрва доаѓаат.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom