Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Вистина Хенес се жалел дека одамна нема видено Баерн односно играчите со толкава слаба кондиција? Имало играчи кои сами плус тренирале ама Анџелоти ко дознал им забранил?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Честитки за титулата, сосема заслужено. Баерн годинава најконстантен во луда лига.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Pjanić: "In 2008, Uli Hoeness invited me to his house. I had only just turned 17. But back then Bayern was too big a club for me"
Juventus midfielder Miralem Pjanić tells SportBild he twice almost joined Bayern in 2008 and 2016

SportBild | First talks between Bayern and Arsenal star Alexis Sánchez have been held
Alexis' agent Fernando Felicevich is also the agent of Arturo Vidal [SportBild]
[DOUBLEPOST=1493825197][/DOUBLEPOST]
Вистина Хенес се жалел дека одамна нема видено Баерн односно играчите со толкава слаба кондиција? Имало играчи кои сами плус тренирале ама Анџелоти ко дознал им забранил?
Тоа се шпекулации, не е точно дека се жалел али точно е дека не им дозволува Анчелоти додатни тренинзи да имаат. Ова го шпекулираат дека нели сега летото треба да биде готов новиот тренинг центар за младите играчи, а бидејќи Анчелоти многу не се потпира на младите играчи исто како и со Санчез што работи, па и со Кимих кој на почетокот на сезоната кога играше страшно па дури постигнуваше голови одеднаш го снема и не го пушташе. Да се чуди човек. Минатиот пат со Волфзбург исто дури 75-та минута ми го пушта Ренато Санчез. И бидејќи нели Ули сака во иднина и од младинските категории да излегуваат играчи, како што излегуваа во минатото и да не купува само готови играчи туку и од младите и по некој готов играч. Да се избалансира некако што ми се допаѓа. По ова логика се оди дека Ули нема да го чува многу Анчелоти во Баерн, ќе остане уште една-две сезони и потоа тренер да биде Јулиан Нагелсман кој му е топ фаворит..Што и мене ми се допаѓа.
 
Последно уредено:

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839





[DOUBLEPOST=1493825197][/DOUBLEPOST]

Тоа се шпекулации, не е точно дека се жалел али точно е дека не им дозволува Анчелоти додатни тренинзи да имаат. Ова го шпекулираат дека нели сега летото треба да биде готов новиот тренинг центар за младите играчи, а бидејќи Анчелоти многу не се потпира на младите играчи исто како и со Санчез што работи, па и со Кимих кој на почетокот на сезоната кога играше страшно па дури постигнуваше голови одеднаш го снема и не го пушташе. Да се чуди човек. Минатиот пат со Волфзбург исто дури 75-та минута ми го пушта Ренато Санчез. И бидејќи нели Ули сака во иднина и од младинските категории да излегуваат играчи, како што излегуваа во минатото и да не купува само готови играчи туку и од младите и по некој готов играч. Да се избалансира некако што ми се допаѓа. По ова логика се оди дека Ули нема да го чува многу Анчелоти во Баерн, ќе остане уште една-две сезони и потоа тренер да биде Јулиан Нагелсман кој му е топ фаворит..Што и мене ми се допаѓа.
Читав и јас и од Мирор известуваат дека се почнати преговори...

Брзо да се комплетира тој трансфер, не смееме никако да го пропуштиме Санчез, никако.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Бранд изјавил дека не сака летово во Баерн бидејки сакал редовно да игра баш и поради СП 2018, а во Баерн не му било загарантирано. Епа фала ти Јулиане што ми исполни желбата. И Билд вчера објавија дека Алексис е прв кандидат за засилувања така да останува уште тој да изрази желба па ќе ја договорат со Арсенал за сумата, а и секако не сакаат во ПЛ да го продадат. Видал нека помага.
:zloo:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Sanchez да каже дека сака само у баерн да намали малце цена 40-45 е таман. Со Брандт можно е да се договорени за догодина и него му одговара и на баерн за 12 мил клаузула
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Екипава се оддржува на апарати.Брука невидена се.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279

Не е лош

According to The Telegraph, Bayern Munich are preparing a €65 million offer for Arsenal forward Alexis Sanchez.

The Chilean international has just over 12 months remaining on his current Arsenal contract and has so far stalled on signing a new deal with the Premier League club.

Bayern Munich are understood to have been monitoring Alexis’ situation ever since it was revealed that the player had become frustrated with Arsenal’s failure to compete for major domestic and European honours every passing season.
Еве ги и Телеграф.

Rudi Völler confirms that Julian Brandt will definitely stay at Bayer Leverkusen next season [Doppelpass]
(y)
 
Последно уредено:

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
2xReal , 1xBarsa , 1xAtletico ... shpanskive ekipi si igraat tra lala so nas vo Evropa , iskreno titulata vo bundes povekje nishto ne mi znachi , poleka no sigurno toneme ! Ostanavme bez igrachite vrz koi se potpirashe cel Bayern - bez Alonso , Lahm ,Robben , Ribery , a iskreno i Muller ne go lagam vo zivite ... kako i da e pred nas e eden tezok period koi mora da go prebrodime ! Letargija teshka sme
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
OFFICIAL: Juventus sign Mehdi Benatia permanently from Bayern for €17m
Bayern confirm that Holger Badstuber's contract expires this summer. He will not be back to the club. He will be a free agent
Rummenigge: "We would like to thank Holger for his exemplary commitment during 15 years at Bayern and we wish him the best"
Ancelotti on Renato Sanches: "I can confirm that he will be here next season"
Ancelotti: "Boateng has his place in the team. He is definitely staying. He had a difficult season with injuries and I spoke to him"
[DOUBLEPOST=1494621187][/DOUBLEPOST]
According to @MatteoPedrosi, Bayern have got the OK from Alexis Sánchez and will now negotiate an agreement with Arsenal
@DeviAngel овој Педроси релевантен е?
 
Последно уредено:

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
И француски релевантен извор вчера искочи со инфо дека Алексис е пред трансфер у Баерн.

Се надевам што побрзо ќе го комплетираат трансферот.

БИЛД денес пишува и за трансфер на Верати и за тоа дека Верати е спремен да дојде у Баерн ако го напушти ПСЖ летово.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Ако не изборат ЛШ Арсенал - Санчез си оди 100%. Овака е 90% :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom