Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Globoesporte | Bayern have asked about Brazil midfielder Paulinho (28). Deal may be closed in the next few days as his agent is in China
Globoesporte | Carlo Ancelotti has been interested in Paulinho since he became a regular starter for Brazil under new manager Tite

Paulinho's latest follow on Instagram

Проверив, и стварно го заследил Баерн. Типот следи само клубови за кои што играл. Сепак се надевам дека не се точни шпекулациите и дека Анчелоти не го сака.

Уште пред еден месец излезе ова од @mohamedbouhafsi кој е многу релевантен, но сепак не обрнав внимание бидејќи не ми се верува да потпишеме играч кој се одлучил да игра во Кина.
 
Последно уредено:

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Колумбиски медиуми известуваат дека преговараме за Хамес Родригез.

Претпоставував дека ќе тргнеме по Хамес сооглед на тоа какви настапи имаше он со Карло како тренер у Реал, а и мислам дека никако не смееме да го пропуштиме сооглед на тоа дека Реал го продава и јасно е дека ќе си иде.

Хамес и Санчез тоа би било бомба трансфер период!

Ова за Паулињо искрено се надевам е срање, што ќе ни е тој циркузант.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Ми мириса дека нема да го земеме ниту Алексис ниту пак Хамес за кој нема никакви посериозни шпекулации како за Алексис што има. Не очекувајте многу да не се разочарате после. Шпекулации ќе има многу во наредните три месеци ама ништо посебно нема да се случи.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
На крај нит Алексис нит Верати овој па Хамес никад не би го земал у тим тактички лош играч ко створен е ко за во Јунајтед ќе отиде за 50,60 мил ќе се изгуби ко Ди Марија

На крај ќе останеме со Паулињо ми мириса на трансфер желба на Анчелоти и ќе го форсира овој средина на сметка на Кимих и Санчес, Кимих ќе го изигра 2,3 утакмици ко десен бек следната сезона али пошто нема 30 години дечкото ништо чудно Рафиња да фура десен бек.

Се на се ако не се земат двајца топ играчи од кој еден лево крило ЛШ тешко освајање освен со некоја голема среќа.

еве го и Левандовски вика треба да се земат играчи

http://www.espnfc.com/german-bundesliga/10/video/3128221/lewandowski-bayern-munich-need-signings

значи Рибери оваа сезона после 60,70 мин немаше душа веќе следната година уште послаб ќе биде веќе и многу варира една две ќе изигра на ниво 3,4 дупка. Да се продаде Коста 30-40 мил и да се земе стартно лево крило е приоритет број еден.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
На крај нит Алексис нит Верати овој па Хамес никад не би го земал у тим тактички лош играч ко створен е ко за во Јунајтед ќе отиде за 50,60 мил ќе се изгуби ко Ди Марија

На крај ќе останеме со Паулињо ми мириса на трансфер желба на Анчелоти и ќе го форсира овој средина на сметка на Кимих и Санчес, Кимих ќе го изигра 2,3 утакмици ко десен бек следната сезона али пошто нема 30 години дечкото ништо чудно Рафиња да фура десен бек.

Се на се ако не се земат двајца топ играчи од кој еден лево крило ЛШ тешко освајање освен со некоја голема среќа.

еве го и Левандовски вика треба да се земат играчи

http://www.espnfc.com/german-bundesliga/10/video/3128221/lewandowski-bayern-munich-need-signings

значи Рибери оваа сезона после 60,70 мин немаше душа веќе следната година уште послаб ќе биде веќе и многу варира една две ќе изигра на ниво 3,4 дупка. Да се продаде Коста 30-40 мил и да се земе стартно лево крило е приоритет број еден.

Абе каков Рибери, ја реков грешка што му се продолжи договорот, нема човекот едноставно сила веќе да се носи, се гледа тоа од авион...Он е легенда на овој клуб и нема тука дилеми ама мора да се гледа напред.

Ова лето ќе биде преломно за екипава и поготово за управата. Ова е последно лето каде што со неколку квалитетни, екстра квалитетни трансфери можеме да го задржиме коракот со Реал и Барса...иначе ќе следат многу тешки години.

Имаме добар костур, со светска класа играчи на повеќе позиции. Моментално тоа што фали се појачања на неколку позиции али со екстра квалитетни трансфери а не со флопови како Даглас Коста. Обавезни да се продаде он летово и да се извади добра пара од него може.

Такада искрено се надевам дека и управава го гледа тоа, останува да се сочекаме па да видиме.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Флоп испадна Коста? Сериозно прашувам, го гледав пред некоја година само со Арсенал,паметот му го испи на Белерин, мноогу добро изигра тие две утакмици
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Флоп испадна Коста? Сериозно прашувам, го гледав пред некоја година само со Арсенал,паметот му го испи на Белерин, мноогу добро изигра тие две утакмици
Па првата сезона му беше супер. Оваа сезона слабо. Сепак сме за негова продажба и на негово место Алексис да дојде кој си е класа играч :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281




Можеле и поубави ама ајде[DOUBLEPOST=1495114173][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Мене ми се свиѓа.Ретро,ама кул изгледа.(y) Септември,Октомври ќе одам на некој натпревар,па во план ми е да се подновам со едно ретро дресче.Се мислам помеѓу Леванголски,Робен или Тиагињо.:toe::ајнапиво:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
"The final training session with @philipplahm and @XabiAlonso was very emotional. I'm proud to have coached these two players."
#Ancelotti: "@XabiAlonso & @philipplahm will be brought off shortly before full time tomorrow to each be celebrated one last time."
:place:

Вчера имаше и видеа објавувани од неговиот агент како бил во Минхен кај нашите и тоа саат ипол време. Договорот со Шалке му трае до летото 2018.[DOUBLEPOST=1495199083][/DOUBLEPOST]
:place:

 
Последно уредено:
R

Roten 96

Гостин
На крај пак нема ништо да се купи///....е тоа ке иде страшно...на Баерн моментално му требат 5-6 нови играчи и продажба на БЕРНАТ,КОСТА, поздрав
пс-со кимих не се радувајте па слушам десен бек ке играл не знам шо мајко моја мила.....
па уште и санчес го бројат некои за наредна сезона...епа оди рамни се со ваков тим против подобрите во ЛШ....НЕ против фрајбург во бундесНелигата....
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Филип Лам - еден од најдобрите германски фудбалери во историјата, и со сигурност најдобриот германски фудбалер во својата генерација. Освои све што можеше да се освои и како што му личи како шампион денеска се опрости и влезе во легендите! Фала ти за се!

Чаби Алонсо- еден од најдобрите шпански фудбалери во историјата, еден од најдобрите светски мидфилдери на својата генерација. Класа од играч и од човек! И он се опростува како шампион заедно со Лам.

Замена за Лам нема да најдеме, се надевам ќе најдеме некој кој приближно ќе го замени.







 

Kajgana Shop

На врв Bottom