Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Не за џабе е кажано и докажано дека нападот е најдобра одбрана.
Лани Барса замина од Алијанц со 4 гола, и очекувано ќе беше да го бранат резултатот Баерн на реваншот. Ама тие нападнаа и ги дотепаа. Затоа и станаа шампиони.
А и плус, не се екипа што знаат да се бранат.
А Гвардиола вика поседот е најдобрата одбрана.
Муабетот ми е, ако нападнете, а нашите успешно ги затворат сите дупки и држат концентрација 70тина минути како денес да не дозволат посериозна шанса, ќе почнете да се фрустрирате. Се виде тоа вечерва за рок од 15-20 минути добивте во низа неколку жолти картони од кој еден црвен, а претходно перфектно чиста игра. Немаше ни да постигнете гол можеби да не беше падот во концентрација кај нас во играчите што требаа да го проследат Швајни. Настрана тоа дека слаба страна ви е да ја изгубите топката во нападот и сте ранливи на контри. Посебно сега без Швајнштајгер кој топка не губи.

Така, да не ви е приоритет да постигнете гол, да нема на што да ви се фрустрираат играчите, да си ја држите топката, одбраната да си ја стегнете за сметка на нападот и без некој наш потег на генијалност си поминувате понатаму.

Останува да видиме. Ќе има сепак добар фудбал :)
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
Мене најмногу од се ме изнервира црвениот на Швајни... Како само се намести Руни гадното.

Се надевам дека на Алианз ќе гледаме подобра утакмица.

Sent from my Galaxy S4 using Tapatalk
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Не за џабе е кажано и докажано дека нападот е најдобра одбрана.
Лани Барса замина од Алијанц со 4 гола, и очекувано ќе беше да го бранат резултатот Баерн на реваншот. Ама тие нападнаа и ги дотепаа. Затоа и станаа шампиони.
А и плус, не се екипа што знаат да се бранат.
Не за џабе е кажано и докажано дека нападот е најдобра одбрана.
Лани Барса замина од Алијанц со 4 гола, и очекувано ќе беше да го бранат резултатот Баерн на реваншот. Ама тие нападнаа и ги дотепаа. Затоа и станаа шампиони.
А и плус, не се екипа што знаат да се бранат.
Lani so Arsenal se branea t.e cuvaa rezultat I vidovme kolku se sposobni za toa ... ednostavno BMW-to saka trka a ne da bide bezbednosno vozilo .
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Не сум јас разочаран, големата слика друго кажува, не изгуби на Трафорд, и има гол во гости.
Ама да е маж сега на реванш да игра со напаѓач.
Не можам да се задоволам со гол на гости,кога баш овој Манчестер се испостра на Олд Трафорд сезонава доста пати.Еден Свонси,ВБА ги победуваа.

Кога ќе ти текне дека беа без Рафаел,Еванс,Смолинг,Евра и Перси.Кога играат со Фелаини а братот врска нема.Кога го натскока Алаба ај реков несакајќи ама па после и Рафиња го натскока.Не знаеше кај тера.Гигс 40 години,како сенка беше.

Не знам што мислеше Пеп,ама мораше да ги искористи повредите и скратениот ростер на Манчестер.Гадно се заеба што не го реши натпреваров.

Затоа јас сакам првиот натпревар да се игра дома,знаеш потоа што треба да правиш на реваншот.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
А Гвардиола вика поседот е најдобрата одбрана.
Муабетот ми е, ако нападнете, а нашите успешно ги затворат сите дупки и држат концентрација 70тина минути како денес да не дозволат посериозна шанса, ќе почнете да се фрустрирате. Се виде тоа вечерва за рок од 15-20 минути добивте во низа неколку жолти картони од кој еден црвен, а претходно перфектно чиста игра. Немаше ни да постигнете гол можеби да не беше падот во концентрација кај нас во играчите што требаа да го проследат Швајни. Настрана тоа дека слаба страна ви е да ја изгубите топката во нападот и сте ранливи на контри. Посебно сега без Швајнштајгер кој топка не губи.

Така, да не ви е приоритет да постигнете гол, да нема на што да ви се фрустрираат играчите, да си ја држите топката, одбраната да си ја стегнете за сметка на нападот и без некој наш потег на генијалност си поминувате понатаму.

Останува да видиме. Ќе има сепак добар фудбал :)
Eee да остане до 70та 0:0 пример, после нека се повлекуваат комотно, друго е 20 друго е 90 минути да се браниш. :)
Повеќе од пола сезона ја изиграа без Хави и Швајни, верувај и Лам перфектно се прилагоди на нивната позиција.
Пак ќе кажам, со Манџо од 1ва минута ќе гледаме поинаква игра, ѕверот секаде го има, и е поконкретен во напад. Па и Пизаро би го играл, кој знае да погоди кога треба.
Само да не се повлекуваат на своја половина, мада тоа од Баерн го немам досега видено па да не кажам никогаш, така да, ќе има што да се види.[DOUBLEPOST=1396388799][/DOUBLEPOST]
Lani so Arsenal se branea t.e cuvaa rezultat I vidovme kolku se sposobni za toa ... ednostavno BMW-to saka trka a ne da bide bezbednosno vozilo .
Па и ја тоа го викам.[DOUBLEPOST=1396388946][/DOUBLEPOST]
Не можам да се задоволам со гол на гости,кога баш овој Манчестер се испостра на Олд Трафорд сезонава доста пати.Еден Свонси,ВБА ги победуваа.

Кога ќе ти текне дека беа без Рафаел,Еванс,Смолинг,Евра и Перси.Кога играат со Фелаини а братот врска нема.Кога го натскока Алаба ај реков несакајќи ама па после и Рафиња го натскока.Не знаеше кај тера.Гигс 40 години,како сенка беше.

Не знам што мислеше Пеп,ама мораше да ги искористи повредите и скратениот ростер на Манчестер.Гадно се заеба што не го реши натпреваров.

Затоа јас сакам првиот натпревар да се игра дома,знаеш потоа што треба да правиш на реваншот.
Абе шо сака нека правел во домашна лига, не споредувај. Друг е Манчестеер во ЛШ, само таа во Грција ја ебаа, ама ете се вратија од тоа.
Мотивацијата ти е страшна работа.
И пак ќе повторам, во пол позиција сме за понатаму, само да изиграме правилно. А Пеп кога треба знае како, и среќа има да му ебам тоа шпанскиот. :D
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Ako na Old Trafford imaa denes 3 suta u gol , na Allianz ke imaat samo eden I ako dozvolime od toj eden sut da primime gol neka se bricat site goli glavi.
zatoa e i interesen fudbalot ne pobeduva sekogas naidobriot ako gledame na toa barcelona trebese do sega 5,6 pati da osvoi LS,problemot na ovaa taktika na Guardiola e toa sto koga se spremaa za eden natprevar prava taktika kako moze da go nadigrame protivnikot kako moze da a drzime topkata kolku moze poveke na nasa korist a nasite protivnice sekogas sprotivnoto go praa vo slucajov kako mutd na koi im uspea taktikata parkiraja avtobus i uspeaa da ne izguba a nivnite navivaci so rezultatov se izraduvaa covek ke pomisli deka osvoia LS(y)
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
zatoa e i interesen fudbalot ne pobeduva sekogas naidobriot ako gledame na toa barcelona trebese do sega 5,6 pati da osvoi LS,problemot na ovaa taktika na Guardiola e toa sto koga se spremaa za eden natprevar prava taktika kako moze da go nadigrame protivnikot kako moze da a drzime topkata kolku moze poveke na nasa korist a nasite protivnice sekogas sprotivnoto go praa vo slucajov kako mutd na koi im uspea taktikata parkiraja avtobus i uspeaa da ne izguba a nivnite navivaci so rezultatov se izraduvaa covek ke pomisli deka osvoia LS(y)

Za toa krajnoto deka se izraduvaa si vo pravo 102 % ama pazi ... Barca pod Pep bese samo metar I zelba za rastenje bez igrac sto znae da vleze vo duel , bez igrac sto znae da spusti topka posle vozdusen duel .... ovoj Baern e podobar od taa Barcelona definitivno bidejki posedot go usovrsivme no imame opcija plus za dolgi I dlabocinski topki sto ne bese slucaj so Barca ... zatoa vikam deka ovoj Baern pod Pep mora barem dve tituli vo LS da ni donese.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Ама тогаш на клупа беше Хејнкес а сеа е Гвардиола.
Искрено играта со Хејнкес ви беше многу поатрактивна.
како и да е честито за добро изиграниот натпревар. Се андевам ќе гледаме и добар дуел на Алианц
Сеа го забележувам цитатов, ептен нотификации ми се собраа наеднаш прееска. :D
И со Гвардиола не е неатрактивна. Два-три меча сезонава во ЛШ ги изиграа така пимплачки ама тоа било поради играта на противникот. Добро организирана и стегната одбрана и тоа е, не успеваат сите пасови.
Годинава Баерн изигра и те како јаки натпревари, ама да, овие се тие што се памтат.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ја коа зборев,вие фестивали си праевте....Предосеќав вакво нешто,иако релативно добар е резултатот...

И доста со тие муабети,овој не им играл,оној не им играл...Јунајтед за разлика од Арсенал има муда,и знае да покаже борба...

Грешка од старт денес со Милер....Колку ситуации имаше кога топки прелетуваа пред Де Геа и немаше кој да ги закова у гол!!!!!!!!!

Влага Манџо и одма асистенција...

Мислам дека време е Пеп малце да се прилагоди и да сфати дека во Баерн нема Меси,и дека ни треба конкретен напаѓач а имаме одличен...

Длабоко во себе драго ми е,пошто ќе ги потресе малце,и знам дека на реваншот ќе влезат ко последно да им е...Баерн е најопасен кога ќе падне во втор план.

И треба да сфатат дека ова е ЛШ и ништо нема здраво за готово!
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Za toa krajnoto deka se izraduvaa si vo pravo 102 % ama pazi ... Barca pod Pep bese samo metar I zelba za rastenje bez igrac sto znae da vleze vo duel , bez igrac sto znae da spusti topka posle vozdusen duel .... ovoj Baern e podobar od taa Barcelona definitivno bidejki posedot go usovrsivme no imame opcija plus za dolgi I dlabocinski topki sto ne bese slucaj so Barca ... zatoa vikam deka ovoj Baern pod Pep mora barem dve tituli vo LS da ni donese.
taa barsa bese naidobar tim sto postoelo do sega nemoi da sporeduvas toa mesi eto henry bea vo naidobrite godini isto taka i sega imaa mladi igraci koi trcaa a mie imame ribery i roben koi imaa po 30 godini za da ja igras taa igra na Pep trebe da imas mu*a ne deka ja igrame loso no i nesme nesto posebni ke pokaze vremeto sto i kako sme iako ke kazam pak deka ubeden sum deka ke pomineme i super rezultat e 1-1 na gosti znaci tie trebe najmolku eden da dada a ako ni se otvaraa malu mnogu lesno moze da gi resime
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
И ја мора да признаам,не ми се свиѓа таа искалкулираност од страна на Пеп...

Премногу претпазливо се влага во утакмиците,строго на резултат...

Ја разбирам дека неможе да очекуваме потопи да прават како лани,ама со оваа тактика ако не се даде брзо гол ондак многу проблеми има екипата...

Сфаќам дека у ЛШ треба претпазливо,ама некогаш ќе биде прекасно екипата да се трансформира од стенд бај во тотален напад...Денес можеше да не кошта тоа.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Единствено за пофалба беше пресингот,за мене и најдобар натпревар од тој поглед.(y)
Не им дадоа да дишат,но останатото не функционираше.:(
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Како и да е, резултатот не е лош (требаше да е подобар, нормално) и се надевам на подобра утакмица во Минхен.

А и, мислам дека тие фестивалите што ги спомна Ченто беа грешка. Радување предвреме во никој случај не е на арно.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Мартинез е погрешен потег исто...И него го заборавив...

Поготово против вакви брзи напади...Ама за тоа не е Пеп толку крив,немаше подобра опција денеска...

Али тоа исто многу не скина,многу проблеми ни направи,преспор е да може да се трка со брзи офанзивци.Он е јак на средина.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Ми прекурчи више сите екипи да играат затворено кога се противници.Нема екипа што ќе нападне јуначки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom