Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Манџукиќ и Милер зад него мислам дека ќе беше добитната комбинација за денес. Се виде дека со влегувањето на Манџо се подобри играта. Некогаш успева лажната деветка, но денеска тоа не успеа.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
A KOJ MI JA SMENIL PROFIL SLIKATA KERKATA DA MU JA EBAT CRNCI I DA SE EBA SO KASTRIRANI ZA PARI , A DOKOLKU IMA SIN DA SI GO NAJDE ISTIOT KAKO DECKOTO MU PIKA DILDO VO ANUSOT ZASMRDEN ..... DA VI EBAM PEDERSKATA RABOTA ...AMEBI EDNI KUROPUSACI ZAPADNJACKI ... dragi brakja bavarci ova e demokratijata za koja se borat site denes , ova e slobodata na izrazuvanjeto .
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Резултатски гледано, 1:1 на гости мене ми е добар резултат.
Ме плаши неиграњето на Швајни и Мартинез на реваншот, ама многупати сезонава сме биле без нив, односно со Лам во средината па многу подобро изиграле.
Данте се враќа, би требало со Боатенг да бидат постегнати, денес дозволија повеќе од дозволеното шанси. Добро е што Ноер беше буден и Велбек што е дупе.
И стварно го потценивте Јунајтед. Не знам дали на заебанција дали намерно и не ме интересира, ама екипа што стигнала до овде макар и на среќа или било како не е лесен противник. Посебно име како нив.
А нашиве ако нападнат од прва минута и ако бидат поконкретни во нападот, а со тоа мислам со Манџо од прва минута на терен, сигурен сум дека одиме понатаму.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
На Алианц ќе го брани резултатот обавезно.
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
koga se povredi Tiago neznam ama nesto me fati panika na taa pozicia i na ovoj stil sto go igrame nemoze nikoi da go zameni toa da ste sigurni a sega i ova ni falese bes Xavi bes Shwaini steta ama to e to nikoi ne ni e kriv samite sme krivi sto igravme ka pedercinja dur go primivme golot i toa kakov gol:facepalm:

kazav i pred nekoi den ke bide tesko znaev deka ke se zatvarat ovie i ke cekaa nekoa korna faul ili pa nekoi kiks a gi imase kolku sakas,na revansot ocekuvam slicna ogra nema da napadna ke cekaa imaa brzi igraci vo napadot a od prekini imaa visoki igraci ke bide tesko no se nadevam deka ke gi pomineme osecam Robben ke gi resi
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
OT

A so se vozbuduvas ... ke vidis ke dojde vreme pederi mora da ima u javna administracija ... tebe kako normalen ke te staat na lista za cekanje ke te nateraat da maftas so partiski bajrak I pak ke te ebavaat , a holandskata ambasadorka ke napravi pritisok da se primat pederi oti EVROPA taka nalaga t.e ( бенч марк ) I ke mora da gi stavis oti ti otide letoto ... a jas tuka si stavam slika od istoriska licnost za koja imam respekt I nisto povekje odma banovi , manovi , menuvanje na sliki ko da si stavil slika od majkamu na toj so mi ja smenil kako pravi orgii so crnci ... ZAEBI

Dosta so toa ... btw utre ke go nadrvite ja mislam :)[DOUBLEPOST=1396387550][/DOUBLEPOST]
На Алианц ќе го брани резултатот обавезно.
Poglupa rabota AMIN ... mora sa se napadne I da dade barem gol do krajot na PP.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
koga se povredi Tiago neznam ama nesto me fati panika na taa pozicia i na ovoj stil sto go igrame nemoze nikoi da go zameni toa da ste sigurni a sega i ova ni falese bes Xavi bes Shwaini steta ama to e to nikoi ne ni e kriv samite sme krivi sto igravme ka pedercinja dur go primivme golot i toa kakov gol:facepalm:

kazav i pred nekoi den ke bide tesko znaev deka ke se zatvarat ovie i ke cekaa nekoa korna faul ili pa nekoi kiks a gi imase kolku sakas,na revansot ocekuvam slicna ogra nema da napadna ke cekaa imaa brzi igraci vo napadot a od prekini imaa visoki igraci ke bide tesko no se nadevam deka ke gi pomineme osecam Robben ke gi resi
Ako na Old Trafford imaa denes 3 suta u gol , na Allianz ke imaat samo eden I ako dozvolime od toj eden sut da primime gol neka se bricat site goli glavi.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Всуштност, најпаметно ќе е :)
Не за џабе е кажано и докажано дека нападот е најдобра одбрана.
Лани Барса замина од Алијанц со 4 гола, и очекувано ќе беше да го бранат резултатот Баерн на реваншот. Ама тие нападнаа и ги дотепаа. Затоа и станаа шампиони.
А и плус, не се екипа што знаат да се бранат.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Ова најмногу ме плаши.
После само три одиграни нокаут натпревари,мислам дека Пеп паѓа под притисок на ланската успешна сезона.Со страв игра,оди на резултат а тоа стварно ме зачудува.

На Алианц ако не нападне во првите 10-15 минути како што правеше ланската екипа предводена од Јуп,верувам дека џабе ќе е.Значи дека повторно ќе игра претпазливо.

Стварно сум разочаран од Пеп,не очекував ваков пристап.Не ни помислив на нешто слично.

Вторава полусезона почна да игра 4-2-3-1,па се надевам дека ќе му светне во главата дека потенцијалот на нападот е толку голем,што е безвезно да го загушува со илјадници пасови и пимплање без врска.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Не за џабе е кажано и докажано дека нападот е најдобра одбрана.
Лани Барса замина од Алијанц со 4 гола, и очекувано ќе беше да го бранат резултатот Баерн на реваншот. Ама тие нападнаа и ги дотепаа. Затоа и станаа шампиони.
А и плус, не се екипа што знаат да се бранат.
Ама тогаш на клупа беше Хејнкес а сеа е Гвардиола.
Искрено играта со Хејнкес ви беше многу поатрактивна.
како и да е честито за добро изиграниот натпревар. Се андевам ќе гледаме и добар дуел на Алианц
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
После само три одиграни нокаут натпревари,мислам дека Пеп паѓа под притисок на ланската успешна сезона.Со страв игра,оди на резултат а тоа стварно ме зачудува.

На Алианц ако не нападне во првите 10-15 минути како што правеше ланската екипа предводена од Јуп,верувам дека џабе ќе е.Значи дека повторно ќе игра претпазливо.

Стварно сум разочаран од Пеп,не очекував ваков пристап.Не ни помислив на нешто слично.
Не сум јас разочаран, големата слика друго кажува, не изгуби на Трафорд, и има гол во гости.
Ама да е маж сега на реванш да игра со напаѓач.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom