Фан Клуб: Атлетико Мадрид

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
Манџукич мене ми е ептен преценет напаѓач мислето што сакате. :D Го сакав Вела и Лукаку на позајмица ама изгледа ништо од тоа. Негредо некако е топ алтернатива за сега ама бараат доста Сити, 30 мил. евра. За мене и Бони би бил добра алтернатива.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Манџукич мене ми е ептен преценет напаѓач мислето што сакате. :D Го сакав Вела и Лукаку на позајмица ама изгледа ништо од тоа. Негредо некако е топ алтернатива за сега ама бараат доста Сити, 30 мил. евра. За мене и Бони би бил добра алтернатива.
Сите овие што ги наброја заедно да се соберат не вредат колку Манџукиќ.
Не заебавај Марио го има измислено фудбалот за Негредо и Лукаку поготово.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276
Манџукич мене ми е ептен преценет напаѓач мислето што сакате. :D Го сакав Вела и Лукаку на позајмица ама изгледа ништо од тоа. Негредо некако е топ алтернатива за сега ама бараат доста Сити, 30 мил. евра. За мене и Бони би бил добра алтернатива.
потценет ;)

Манџукиќ = 20 мил. евра

Лукаку = 30 мил. евра

ОК
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Коста е 38 милиона, само што Атлетико зема 40% од парите.
иначе, Лукаку > Манџукиќ.
Манџукиќ според мене еден од најисфорсираните играчи во задњиве неколку години. До 24 години играч во НХЛ, после просечни сезони со Волфсбург, во Баерн дојде до некој бројки, каде и пензионерот Пизаро на таква игра и на такви соиграчи дава по 10 гола во Бундес на сезона, сега гледам има изиграно "само" 691' минути а дал 10 гола :eek:
ако Атлетико со Манџукиќ донесе уште еден напаѓач од типот на Негредо, нема шанси да пројде бројка од 13 гола во ЛаЛига.
и да, немам ништо против да потпише за Атлетико :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ај бе не го форсирајте Лукаку толку, да бил боље од Манџукиќ ќе играше у Челси и овие немаше да плаќаат 40 милиони за Коста.
Лукаку е играч за второразредни тимови од типот на Евертон, ВБА и слични на нив.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Коста е 38 милиона, само што Атлетико зема 40% од парите.
иначе, Лукаку > Манџукиќ.
Манџукиќ според мене еден од најисфорсираните играчи во задњиве неколку години. До 24 години играч во НХЛ, после просечни сезони со Волфсбург, во Баерн дојде до некој бројки, каде и пензионерот Пизаро на таква игра и на такви соиграчи дава по 10 гола во Бундес на сезона, сега гледам има изиграно "само" 691' минути а дал 10 гола :eek:
ако Атлетико со Манџукиќ донесе уште еден напаѓач од типот на Негредо, нема шанси да пројде бројка од 13 гола во ЛаЛига.
и да, немам ништо против да потпише за Атлетико :D
Не трескај глупости..не треба да се водиш по статистики туку да гледаш фудбал со свој очи..ете кажи по шо е преценет Манџовски?...чоекот трча како вол,врши пресинг на противничката половина и покрива како ненормален, има добар шут,одличен скокач и има игра со глава, има солидна техника и знае да се загради во секаква ситуација,робусен е а и брз е за неговата висина...што треба да има појќе од ова ?...господ да чува Лукаку бил подобар:pos::pos::pos:
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
потценет ;)

Манџукиќ = 20 мил. евра

Лукаку = 30 мил. евра

ОК
Не не, не зборувам за цената, него општо како играч. Ако го фалите толку зошто неговата цена не е минимум 10 милиони повеќе во еден ваков свет каде за куртони се трошат по 30-40 милиони евра? 26 гола на 48 утакмици, ако биде главен напаѓач во Атлетико па сите
топки да одат кон него ако успее да постигне 30 гола цела сезона то ќе биди мега успех!

Признавам, за 20 милиони не добиваме таков играч. Немам на ум кој би бил подобра алтернатива од Манџо за 20 милиони ама ќе видиме сето тоа се шпекулации и информации од медиумите. Ако дојде се надевам ќе го смени моето мислење, дај боже. :)
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
Ако има позиции на кои Атлетико не греши при трансферите, тоа се напаѓачите.
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Mandza e napagaciste be, sho vi e na vas.... Moze ne e napagac kako Suarez i Kosta ama on e klasicna 9ka, kako Van NIsterloj, Inzagi... ima premnogu oset za gol, sekoj skok u 16 e negov, ima i dobar udar. Pokraj Arda Turan i Koke ke blesne ovoj, slusajte me.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Со здравје да си го служите Манџо, само пофални зборови имаме за него ние од таборот на Баерн. (y)
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
Со здравје да си го служите Манџо, само пофални зборови имаме за него ние од таборот на Баерн. (y)
Се надевам дека традицијата на добри напаѓачи ќе продолжи :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom