Фан Клуб: Атлетико Мадрид

Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Има активен фан на атлетико мадрид? кој по некоја случајност е и зачленет фан од официјалната страна со картичка( ми треба за купување карта)
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Аман бе, година-дена никој да не пише за Атлетико :kafence::sakasuste:
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.769
Поени од реакции
10.519
Овој Хослеу.. Немам коментар. Подавањата му се до Љоренте, Лемар и Хермосо кои се на 10 метра до него. Не знае клучно додавање да направи, да проигра, да створи макар полушанса. Океј, не сум за да седи на клупа, но кога не и оди на средината со проигрување, логично е да внесиш играч од клупа кој ќе размрда. Тореира и Херера играат побрзо од него и често знаат да проиграат со напаѓачите. Фудбалот не е само додавање. Целата заслуга за ваквата сезона оди кај Љоренте кој ги ствара сите шанси со помош на Трипие. Да не беше Љоренте, Суарез ќе беше на 9 гола сезонава. Убедливо играч на сезоната!
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
735
Поени од реакции
1.892
Ако сеуште тука има активни фанови би сакал да ги прашам,ми текна на Саул и Коке и зошто не успеаа да се издигнат до тоа високо играчки ниво и зошто не прераснаа во поголеми фудбалери?
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.001
Поени од реакции
55.214
Ако сеуште тука има активни фанови би сакал да ги прашам,ми текна на Саул и Коке и зошто не успеаа да се издигнат до тоа високо играчки ниво и зошто не прераснаа во поголеми фудбалери?
Како тоа Коке не се издигнал на високо ниво и не прераснал во голем фудбалер кога дечкото игра на секоја утакмица на Атлетико веќе 10 години без престан и има над 1000000 настапи за клубот. Тоа што не напраил трансфер надвор од Атлетико воопшто не го праи слаб играч или некој што не прераснал во поголем фудбалер.
Супер играч, тоа што не игра за Шпанија многу многу е сосема друг муабет со оглед на тоа што шпанците глумат лудило со составот со тие некои прецененковци само што почнале да играат фудбал.

А Саул добро почна па имаше некоја блокада последниве 2-3 сезони, нели на позајмици идеше, ќе го откачуваа нешто ама остана и ко што гледам скоро редовно игра сезонава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom