Фан Клуб: Арсенал

Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Пак ме фаќа таа возбуда за утре, без оглед на разочарувањето од минатата недела, за нас клучно е да тргнеме по голови, не е битно да победиме, туку да дадеме што е можно повеќе голови.

Мислам дека Венгер тука не може многу да направи, битно е конечно овие мизерииве да изиграат како што треба, оти нели за Арсен ќе играа до крај на сезона, некако не ми делува засега дека многу се запнаа, педеришта стегнете се и играјте за човекот што ви даде фудбалска кариера!!
Да им дадеме што повеќе голови на Атлетико кои цела сезона во Примера имаат примено 9 гола дома? Во последни 11 на домашен терен нема примено гол...

Се надевам и јас, сите сакаме да испадне добра приказна, ама ја испосравме многу дома со промашени шанси. Сепак, како што пишаа и претходно, и со Милан демек во серија биле па ги посравме, ваљда ќе смогнат сили и ќе изиграат вечерва со дадени бар 2 гола.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Тури му пепел на Белерин, откако се опоравуваше од повредата стана веган :icon_lol:, и од тогаш со формата е дно човекот.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.297
Поени од реакции
12.662
2-1 ќе губиме до 90та, во 91 израмнуваме 2-2 и одиме во финале.:uzi:
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Мора да се тепа денес,осеќам позитивен резултат ама да не кобам.Веле џокер од клупа мислам ке почне со Мики и Озил.Па ќе улета место Мики или евентуално некој од средина ако ни треба резултат.Најбитната утакмица сезонава....
 

Makaveli_Gunner

The_Motherfucker*
Член од
4 февруари 2011
Мислења
647
Поени од реакции
274
Ospina, Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal, Ramsey, Xhaka, Wilshere, Welbeck, Ozil, Lacazette.

Мики на клупа ај да освоиме да го тргнам аватаров веќе :D
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069

Требаше и Мики да игра, но сепак и ова е солиден состав. Очигледно планира Венгер да игра комбинирано одбрана и напад. Ако седи Вилшер на клупа може да не искинат со контри.[DOUBLEPOST=1525377215][/DOUBLEPOST]Издржете уште 1 минута бе, аман.
 
Последно уредено:
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Огромна грешка е што го оставија Белерин без конкуренција веќе 2 години.

Колку е само ранлив Атлетико, а и колку е само просечен тим Арсенал...жално.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ужасно полувреме, нападот мртов, Белерин и Монреал катастрофа,не знам од каде ќе дадеме гол, ајде Мики нека влева одма у второ, едина надеж е, му оди во ЕЛ.

Немаме ни сила ни менталитет за да направиме нешто.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Леле бе Белерин... Цело полувреме ми боде во очи, една топка не погоди во напад, во одбрана криминал.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Мене не ме нервира толку одбранава, пошто се навикнав, туку ме нервира нападов. Абе еден ебаш шут немаа напред, барем да шутираат на пуна, со шпиц, било како нека има шут... Еве не знам зошто Бељерин не пробам да ја шутне да ја спука една кога беше во шеснесетник од добра позиција, сигурно ќе беше подобро решение отколку да нафрли на играч што е сам со уште 4 стопери, и секако да се посере во обидот за центаршут. Шутирајте бе говеда, никогаш нема да се најде идеална позиција со топка на 1 метро пред гол да сте... :mad:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Наградно прашање :
Дали Венгер е запознаен дека може да направи измена пред 80 минута ?

И после да сум жалел шо ќе си идел на крај на сезона...
Гризман и Коста влечат топка 30 метри и никому ништо...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom