Фан Клуб: Арсенал

Makaveli_Gunner

The_Motherfucker*
Член од
4 февруари 2011
Мислења
647
Поени од реакции
274
Само еден играч дојде да игра денес Кошчиелни :cuc::cuc::cuc: остало:yid::yid::yid:
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Toa e bodce samo, klasika sme protiv bunkerasi slabo igrame. Teo ziva sreka so mu svirnaa ofsajd zicer promasi bo prodolzenieto.

Cech MOTM, kos jak, elneny jaki pascinja imase.
Buljasi barem za rodendenot da mu napraea keif na cico....
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Чекај ја глеавте ли утакмицава ?
Ај Чех дека беше супер, тоа си стои, ама Кош ?!
Па Траоре швицарско сирење ги напраи...
Имаа добри моменти и Кош и Мустафи, ама да кажам дека биле јаки и да ги стаам меѓу најдобрите играчи од вчера, при тие заебанции пред наш гол шо се дешаваа, у никој случај !
 
P

psychostasia

Гостин
Чекај ја глеавте ли утакмицава ?
Ај Чех дека беше супер, тоа си стои, ама Кош ?!
Па Траоре швицарско сирење ги напраи...
Имаа добри моменти и Кош и Мустафи, ама да кажам дека биле јаки и да ги стаам меѓу најдобрите играчи од вчера, при тие заебанции пред наш гол шо се дешаваа, у никој случај !
Траоре е брз играч, а правеше тоа што правеше поради бункерот што го играа. Чекаа само на контра и тоа е. Не може Кош да е крив што едвај го стигаше кога средината ја немавме воопшто да го подзапре. Кокелан се изгуби скроз, фалеа тие негови реакции по средина за да спречи контра. Белерин и Кош трчаа ко коњи напред назад, се трудеа за разлика од другите што спиеја.
Кош промаши празен гол ама тоа што Траоре лесно пробиваше не е негова кривица. Начо каде беше?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Траоре е брз играч, а правеше тоа што правеше поради бункерот што го играа. Чекаа само на контра и тоа е. Не може Кош да е крив што едвај го стигаше кога средината ја немавме воопшто да го подзапре. Кокелан се изгуби скроз, фалеа тие негови реакции по средина за да спречи контра. Белерин и Кош трчаа ко коњи напред назад, се трудеа за разлика од другите што спиеја.
Кош промаши празен гол ама тоа што Траоре лесно пробиваше не е негова кривица. Начо каде беше?
Сеa ми текнувa нa еднa ситуaцијa кaј штo Кoш и Трaoре беa 1 нa 1 и зoштo Кoш мнoгу лежернo си јa сфaти рaбoтaтa Трaoре му тргнa нa стрaнa и Кoш иaкo беше пред негo не успеa дa гo стигне пa мoрaше Мустaфи или Белерин дa стигне и гo изблoкирaa. Имaше Кoш дoбри интервенции aмa имaше и вaкви ситуaции. Бaш рaди тoa никoј oд oдбрaнa не би рекoл декa игрaше дoбрo,oсвен Чех. Уствaри никoј oсвен Чех и не игрaше дoбрo у целиoт тим.
Фaлеше Кaзoрлa зoштo немaше кoј дa oргaнизирa нaпaд. Местo плејмејкерскaтa функцијa дa јa земе Oзил oвoј тoвaр oстaнa нa Елнени и нa Кoк,a јaснo е декa oни не мoже дa oргaнизирaaт дoбaр нaпaд.
 
P

psychostasia

Гостин
Сезонава ливерпул многу посигурно играат за разлика од порано. Денес дочекав да се радувам на Челси од што го мразам Хозе и се надевам да го шутнат и од јунајтед.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Мурињо со 3-4 успешни сезони си ја дигна славата, сега како бумеранг му се врати "неуспехот на другите". Не за џабе викаат "кој високо лета ниско паѓа". Едвај чекам да изеде шамар и од Венгер.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Мурињо со 3-4 успешни сезони си ја дигна славата, сега како бумеранг му се врати "неуспехот на другите". Не за џабе викаат "кој високо лета ниско паѓа". Едвај чекам да изеде шамар и од Венгер.
Тоа тешко ќе е. Знаеш и самиот зошто...[DOUBLEPOST=1477268461][/DOUBLEPOST]
Мурињо со 3-4 успешни сезони си ја дигна славата, сега како бумеранг му се врати "неуспехот на другите". Не за џабе викаат "кој високо лета ниско паѓа". Едвај чекам да изеде шамар и од Венгер.
Тоа тешко ќе е. Знаеш и самиот зошто...
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Многу ме бендиса фактот што Чембрлејн при голот шутна, а не ја подаде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom