Фан Клуб: Арсенал

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Пак истиот тим, слушнал ли Венгер за ротација, после кога ќе се повреди некој ќе вика среќа сме немале.

Овие Барнли се доста брутално физички тим, ама пак треба да им ја дупнеме главата.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не ми е јaснo кaкo тoa неaме ниеден нaпaѓaч бaр нa клупa...
Ни Жиру ни Перез.
Бaр дa гo шитневме Жиру дa му ебaм мaјкaтa...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ич не сакам вака последни кога играме, притисокот е поголем. Ај да видиме од што сме направени, дали на „лесна' утакмица може да се лизнеме или ќе играме со пеколно темпо како претходните.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.086
Многу стерилни сме човече ... На Барнли ли нема да му земеме 3бода ебате ... :facepalm:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не можам да ги смислам екипиве како Барнли, ама и нашиве се криви, шут у гол немаа, еден куп лоши додавања. Штета што немаме ниеден здрав напаѓач на клупа за освежувње во второто полувреме
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
нека оди еден од Кошчелни или Мустафи у напад, вака со џуџињава напред никад гол нема да им дадеме....
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
АААА!! Ете ви го у курац вашето бранење со 10 души од прва минута сељаци едни.

Но озбилно, незаслужена победа, ништо не изигравме дури и среќа имавме гол да не примиме, ама најслатки победи се тие!
 

Makaveli_Gunner

The_Motherfucker*
Член од
4 февруари 2011
Мислења
647
Поени од реакции
274
Аоооооо 5 пати се испотив душата ми излезе кај мали екипи како Барнли не смее да се испуштаат бодови. Вака шампионите победуваат :cool:
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Ау колку само не заслужија Барнли да изгуби...Ама јебига :D
Слаба партија да не речам од сите до еден,гол во 92ра со рака и огромна среќа. После тоа колку сме осакатувани од судии,убедливо најмногу во ПЛ заслужуваме и 38кола по ред судиска помош. :icon_mrgr:

После паузава сакам Озил да се врати во препознатливата форма од лани.Моментално е жива катастрофа.

Laurent Koscielny is Arsenal's highest scoring defender in Premier League history with 17 goals. #afc
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
После паузава сакам Озил да се врати во препознатливата форма од лани.Моментално е жива катастрофа.
Искина претходната, оваа ни играа бункер, практично никој не се истакна освен Кош и Мустафи што си изиграа на ниво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom