Фан Клуб: Арсенал

Makaveli_Gunner

The_Motherfucker*
Член од
4 февруари 2011
Мислења
647
Поени од реакции
274
„Еден ден кога Венгер ќе се повлече од фудбалот, тогаш луѓето ќе сфатат што тој правел за тимот. Секогаш е лесно да се критикува, но може ли некој да биде подобар на клупата на Арсенал од Венгер“?
„Него не му беше лесно во последно време, има многу проблеми, јас со цело срце се надевам дека ќе освои трофеј оваа година. Клубовите од Мaнчестер тоа многу го отежнаа, но не смееме да заборавиме што направи Венгер за овој клуб“
„Арсенал е клуб во кој се игра преубав фудбал, а јас веќе одамна станав доживотен член“- изјави Анри.

Тоа се очекува од ГОСПОДАРОТ ! :)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
РвП изиграл 90 минути денес,но се враќа за Лондон и нема да игра на следниот натпревар.Џуру изиграл доста слабо ..:)
Косиелни на дебито изиграл под нивото и требало да добие црвен картон,но судијата му дал само жолт.
Шчежни имал лош настап против Италија.
Росицки со 2 асистенции денес.
Парк со уште еден гол за репрезентацијата.
Николче пак си даде гол за Данска,
 

derrain

артилерец
Член од
4 февруари 2009
Мислења
364
Поени од реакции
205
РвП изиграл 90 минути денес,но се враќа за Лондон и нема да игра на следниот натпревар.Џуру изиграл доста слабо ..:)
Косиелни на дебито изиграл под нивото и требало да добие црвен картон,но судијата му дал само жолт.
Шчежни имал лош настап против Италија.
Росицки со 2 асистенции денес.
Парк со уште еден гол за репрезентацијата.
Николче пак си даде гол за Данска,
Море нека играат лошо сите па ич да не ги викаат за репрезентации ;) подобро за нас
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.167
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
5 работи што треба да ги направи Венгер во јануари http://novasport.mk/Vest.aspx?id=708&GroupId=1
Ниедна од овие работи не треба да се направат. Единствено дискутабилно е купувањето на Геце.
Не ни е неопходен Гранеро, а и сите знаеме како завршувале шпанците во Арсенал (Хозе Антонио Рејес). Рејес беше и сеуште е фантастичен играч но никогаш не се прилагоди на англискиот фудбал и никогаш не ја преброди носталгијата кон Шпанија.
Шамак не треба да се продаде, има многу талент во него, сеуште е млад, сеуште се надевам дека во брзо време ќе се вклопи и ќе почна да растура како некогаш Адебајор во нашиот дрес.
Алмунија веќе има договорен трансфер, не е баш трансфер затоа што си оди по босман правилото бидејќи му завршува договорот во Јуни.
А за Геце, одличен талент е, но ако веќе трошиме толку пари, јас попрво Хазард би го земал.
Подолски е веќе во поодминати години и не ни треба полушпиц кога ги имаме Жервињо, Аршавин, Волкот, Чембрлејн.
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.167
Јас пак мислам дека Шамак нема шанси да се снајде во Арсенал не му леже премиер лигата нека си оди во поскоро време ;) а за Хазард и моја желба е да дојде во Арсенал па ќе видеме што ќе испадне од целата работа:vozbud:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
http://www.arsenal.com/news/news-archive/alf-fields-1918-2011

Уште една легенда заминува... почивај во мир!!! Не сум бил роден, не да знам за Арсенал во негово време како фудбалер наш, но благодарен и за играчката и за потоа кариерата што ја имал со и во нашиот клуб!
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Во однос на тие 5 работи кои Венгер треба да ги напрви во јануари, не верувам дека ниту една ќе се направи, освен можеби Алмуниа. И јас не сум за другите 4 да се направат. Особено шо Венгер ниту продавал ниту купувал многу во јануари. И така и ќе остани.

Друга работа, нашиот екс капитен го посоветуал Ван Перси: „Или оди си сега, или остани засекогаш во Арсенал“. Типичен муабет, рани куче да те лае.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom