Фан Клуб: Арсенал

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Се што можеше... му украде на Парк...
Ама вината не е негова толку колку на Венгер, 15 минута беше во тек а Ремзи кутриот немаше сила за да диши а не па да движи!
Ех сега ај да не трексаме глупости, дечкото кога го сменија имаше истрчано 9,....кусур ,ако немал сила ова тешко да го истрчаш друже.......
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Немам пишано, дури и викендов го скокнав. Ме израдувале како некогаш порано, дури веќе чуството е далеку поголемо и поубаво, поради тоа што за жал е и ретко, ама како и да е, браво за момците. Да не истакнувам поединци и ликови, сега има Арсенал „лесен“ календар и се надевам дека ќе се искористи максимално.

.. редно и е, да се обели името, после оној лош почеток. За на крај, новиот потпис како порака :)
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ех сега ај да не трексаме глупости, дечкото кога го сменија имаше истрчано 9,....кусур ,ако немал сила ова тешко да го истрчаш друже.......
Дали му ја виде фацата? Изразите?
Па кога и да појдеше на спринт ќе се запнеше... и ќе останеше таму неможеше ни да се враќа... не зборам глупости само гледам што се случува!
Ова темпо е Пре...за него!
Следен меч е морална негова пауза...
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Шчезни во еден меч направи повеќе дриблинзи отколку Волкот цела сезона. :icon_lol:
Нервите незнаев каде ми се во тие мигови! :pos:
3 пати ист играч го дриблаше напред назад...дали ова е она маалското ... волјата за дриблинг и шут кон гол... детското! Лакомост.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Дали му ја виде фацата? Изразите?
Па кога и да појдеше на спринт ќе се запнеше... и ќе останеше таму неможеше ни да се враќа... не зборам глупости само гледам што се случува!
Ова темпо е Пре...за него!
Следен меч е морална негова пауза...
Абе точно дека се истроши во мечот со Челзи, ама уште поточно е дека премногу истрча вчера. Се наоѓаше насекаде по теренот, а и гледај ја бројката:

Distance covered (metres)

9183
во момент кога просекот беше негде 7500. Плус изразите на фацата кога заврши прво полувреме кажуваа дека не беше задоволен сам со себе поради пропуштените прилики и дека очајно сакаше да погоди. Тоа ми е доволно, а не оној ноншалантен Арсенал на кој бевме навикнати каде што звездите + Денилсон си џогираа по теренот.​
Плус јас искрено бев задоволен што влезе во овие шанси и што уствари Арсенал изгради убави шанси. Да не беа овие шанси, е тогаш ќе бев загрижен.​
Втора работа, јас искрено не можам да сфатам како некој бара да игра Росицки место Ремзи. Точно, Ремзи ја почна сезоната лошо каде што требаше да прави пауза поради тоа, плус Росицки знае да биде мотор во тимот, НО кога ќе ги споредиме Росицки, Артета и Ремзи мислам дека сите би се сложиле дека Ремзи е најголемата закана во напад од овие тројца. Има најдобар килер пас како и визија за што говарат асистенциите.​
Воглавно, јас бев задоволен од утакмицата вчера, а сега следи поважна утакмица за нас, ВБА.​

Едно нешто што ми сметаше вчера е тоа што Сантош од време на време заборава дека игра лев бек и можеме да бидеме казнети поради тоа. :)
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Gervinho mn losa partija imase vcera, ne logicni pasovi, loshi drblinzi, mn ne ocekuvano od nego. Park mu treba vreme ova e prva utakmcia sto igra so skoro prvata ekipa na Arsenal drugo e koa igras so frimpong i neznam uste koj a drugo e so arteta song ramsey, mn veruvam vo nego, znam deka ke uspee :)
--- надополнето: Nov 2, 2011 11:44 AM ---
Gervinho mn losa partija imase vcera, ne logicni pasovi, loshi drblinzi, mn ne ocekuvano od nego. Park mu treba vreme ova e prva utakmcia sto igra so skoro prvata ekipa na Arsenal drugo e koa igras so frimpong i neznam uste koj a drugo e so arteta song ramsey, mn veruvam vo nego, znam deka ke uspee :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Алмунија е на позајмница.
Скилачи може да се продаде, а Шамак не е за продавање!
А за што е ? Јас бев еден од најголемите подржувачи на Шамак ама искрено, чим еден шпиц јавно изјавува дека е свесен дека не може никогаш да го смени Ван Перси во прв тим и е задоволен на клупа тогаш мочај го. Да е млад, не е, да има некој шут иако нема дриблинг, нема, тогаш за што ќе ни е? Нека се шитне за неколку милиончиња па да се направи барем ќар од него зошто со играчите што тропаат на врата за него очигледно е дека ќе нема место.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Чамак ги нема тие квалитети на кои што се надевав. Дефинитивно треба да се продаде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom