Фан Клуб: Арсенал

derrain

артилерец
Член од
4 февруари 2009
Мислења
364
Поени од реакции
205
Еве ви извадоци од денешната средба на акционерите

'I can see a lot of fear and discontent among you - and I can understand that because we live in a world where we fight with people who have extremely high resources.

We can compete by trying to be intelligent and to be united, because football is very difficult to be consistent and we have been more consistent than anybody in the world in the last 15 years.


Започнале разговори за нов договор​

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/15479384.stm?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Еве ви извадоци од денешната средба на акционерите

'I can see a lot of fear and discontent among you - and I can understand that because we live in a world where we fight with people who have extremely high resources.

We can compete by trying to be intelligent and to be united, because football is very difficult to be consistent and we have been more consistent than anybody in the world in the last 15 years.


Започнале разговори за нов договор​

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/15479384.stm?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter
Сигурно не би ја повториле грешката како што беше со Насри..
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Шо мислите бе, искрено, имаме шанси против Челзи !?

Според последните 5 меча, мислам дека имаме, а и ако се знае како изгубивме на Вајт Харт Лејн, можно е да изненадиме. Но, ако се потсетиме на нетолку блиското минато и онај 8-2 ме фаќа страв. После овај меч, ќе можи да имаме и некакво мерило за тоа до каде е Арсенал сезонава, и дали можеме да се бориме за место во првите 4. И пораз да е, само да можам да видам позитивни работи во играта на Арсенал. И да изгубиме со 1-0, 2-0, 2-1 да можам да видам дека клубот продолжува во добра насока, и не ми треба ништо поќе.

Ко ќе го видам распоредот за ноември, гледам мечеви кои треба да се победат сите. Првиот од нив е дома со Марсеј во ЛШ, а после то меч со ВБА во ПЛ, пак дома, на Емирати. После следува единственото гостување во месецов, каде би требало да забележиме првата победа надвор, во ПЛ (неземајќи го во обзир резултатот во сабота) со тим кој е „новак“ во ПЛ, сезонава,Норич. Потоа следува меч со Дортмунд во ЛШ, дома на Емирати, и меч со Фулам од ПЛ, повторно дома. Во последниот ден од месецот ќе играме четврт финале од Карлинг Куп, на терен кој ќе биди делигиран во сабота. Се на се, очекувам 6 победи од исто толку меча во ноември, и движење нагоре на табелата. Декември е „пеколен“ месец, но за тоа потоа.

Пред нас е Челзи и Стемфорд Бриџ. :)))) Се читаме сабота по мечот, со среќа ! :))
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.843
Поени од реакции
10.215
Е=Реков ја пред некое време дека Косчиелни и Вермаелен ќе бидат страшен тандем, ама дечково и со Метесакер делува ОДЛИЧНО!
http://bleacherreport.com/articles/912143-arsenal-opinion-why-it-is-time-to-stand-up-and-applaud-laurent-koscielnyhttp://bleacherreport.com/articles/912143-arsenal-opinion-why-it-is-time-to-stand-up-and-applaud-laurent-koscielny
:cuc:

--- надополнето: Oct 28, 2011 2:33 AM ---
http://bleacherreport.com/articles/913179-arsenal-fc-why-ju-young-park-can-be-the-poacher-the-gunners-need
--- надополнето: Oct 28, 2011 2:34 AM ---
http://www.thisislondon.co.uk/standard-sport/football/article-24003076-we-must-unite-or-arsenal-will-die-says-arsene-wenger.do?
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
439
Поени од реакции
148

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.204
Поени од реакции
14.529
Комедии.. Иаме може најбољи статистика а глеј кај се наоѓаме, само ме интересира од овие 71 корнери, иаме даено гол некој? ја не памтам..
Шити има најбољи статистика :D

И не немаме гол од корнер годинава колку што мене ме служи памтењето
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Шо мислите бе, искрено, имаме шанси против Челзи !?

Според последните 5 меча, мислам дека имаме, а и ако се знае како изгубивме на Вајт Харт Лејн, можно е да изненадиме. Но, ако се потсетиме на нетолку блиското минато и онај 8-2 ме фаќа страв. После овај меч, ќе можи да имаме и некакво мерило за тоа до каде е Арсенал сезонава, и дали можеме да се бориме за место во првите 4. И пораз да е, само да можам да видам позитивни работи во играта на Арсенал. И да изгубиме со 1-0, 2-0, 2-1 да можам да видам дека клубот продолжува во добра насока, и не ми треба ништо поќе.

Ко ќе го видам распоредот за ноември, гледам мечеви кои треба да се победат сите. Првиот од нив е дома со Марсеј во ЛШ, а после то меч со ВБА во ПЛ, пак дома, на Емирати. После следува единственото гостување во месецов, каде би требало да забележиме првата победа надвор, во ПЛ (неземајќи го во обзир резултатот во сабота) со тим кој е „новак“ во ПЛ, сезонава,Норич. Потоа следува меч со Дортмунд во ЛШ, дома на Емирати, и меч со Фулам од ПЛ, повторно дома. Во последниот ден од месецот ќе играме четврт финале од Карлинг Куп, на терен кој ќе биди делигиран во сабота. Се на се, очекувам 6 победи од исто толку меча во ноември, и движење нагоре на табелата. Декември е „пеколен“ месец, но за тоа потоа.

Пред нас е Челзи и Стемфорд Бриџ. :)))) Се читаме сабота по мечот, со среќа ! :))
И Челзи не е некој тим во моментов кај што можеме да мериме напредок во игра, ослабени се со црвените картони на босингва и дрогба(овој ни е редовен егзекутор) а и формата им е далеку послаба од тоа што сме навикнати да гледаме.

Јас очекувам победа на Арсенал, ќе ги реши РВП!
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Шо мислите бе, искрено, имаме шанси против Челзи !?

Според последните 5 меча, мислам дека имаме, а и ако се знае како изгубивме на Вајт Харт Лејн, можно е да изненадиме. Но, ако се потсетиме на нетолку блиското минато и онај 8-2 ме фаќа страв. После овај меч, ќе можи да имаме и некакво мерило за тоа до каде е Арсенал сезонава, и дали можеме да се бориме за место во првите 4. И пораз да е, само да можам да видам позитивни работи во играта на Арсенал. И да изгубиме со 1-0, 2-0, 2-1 да можам да видам дека клубот продолжува во добра насока, и не ми треба ништо поќе.

Ко ќе го видам распоредот за ноември, гледам мечеви кои треба да се победат сите. Првиот од нив е дома со Марсеј во ЛШ, а после то меч со ВБА во ПЛ, пак дома, на Емирати. После следува единственото гостување во месецов, каде би требало да забележиме првата победа надвор, во ПЛ (неземајќи го во обзир резултатот во сабота) со тим кој е „новак“ во ПЛ, сезонава,Норич. Потоа следува меч со Дортмунд во ЛШ, дома на Емирати, и меч со Фулам од ПЛ, повторно дома. Во последниот ден од месецот ќе играме четврт финале од Карлинг Куп, на терен кој ќе биди делигиран во сабота. Се на се, очекувам 6 победи од исто толку меча во ноември, и движење нагоре на табелата. Декември е „пеколен“ месец, но за тоа потоа.

Пред нас е Челзи и Стемфорд Бриџ. :)))) Се читаме сабота по мечот, со среќа ! :))
Нормално дека имаме шанса, остај ти тоа сме изгубиле од ѓаволите 8-2 минато свршено време, утре идеме на победа......
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
439
Поени од реакции
148
Шити има најбољи статистика :D

И не немаме гол од корнер годинава колку што мене ме служи памтењето
Тоа е.. мораме да се подобриме од корнери, 71 корнер ниеден гол е бруки за тим како Арсенал, Венгер божем изјави пред 2-3 утакмици дека ќе се подобриме од прекини општо па да се надеваме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom