Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
3.980
Поени од реакции
6.622
После Сака (9), Виеира има најмногу асистенции во тимот (6). Денес беше еден од подобрите на терен, додека не го стави Артета да игра лажна деветка.
За замена, дечкото е солиден, мора само снага да набие за ПЛ.
Штета таа Мартинели што не му ја даде кога беше сам пред гол.
Вајда го добива хејтот ради презимето, друга причина не гледам.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.626
Поени од реакции
2.063
Што очекувавте вие од нив денес кога играа со комбиниран тим? Мене Тарнер денес ме изнервира кај двата гола, мора во летниот преоден рок да се донесе втор голман. За овој што дојде од Специја од еден меч нема шанси да се добие впечаток, ама мислам дека нема да биде ништо посебно. Тоа што Коатес и Морита нема да играат во Лондон на реваншот е голема предност.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.571
Поени од реакции
12.245
Како изигра Кивиор ?
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
3.980
Поени од реакции
6.622
Како изигра Кивиор ?
Za mene okay, kolku mozhesh da procenish CD za 60 min. Za pasevi deka greshaval, ne pamtam eden da zgreshi. Za prviot gol na Sporting, izgleda ko Turner da mu vikna moja i ovoj se skri. Toa bash i na twitter go zboruvaa.

Najbitno, mi izgleda ko za dosta podvizhen i ima dobar pregled na igrata.

Screenshot from 2023-03-10 09-36-40.png

Vajda najslab rating oti mislat negova krivica e prviot gol :D
 
Последно уредено:
Член од
27 декември 2020
Мислења
525
Поени од реакции
1.007
Ако цената што треба да се плати за успех во ПЛ е ова, јас би излегол следната утакмица со комплетно втор состав и ако победат би терал со истите. Не знам колку дозволува клупата да се игра на два фронта компетитивно, но јас не би ризикувал некој од првотимците да се повреди против Спортинг па да тргне сѐ во друг правец.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.525
Поени од реакции
5.761
E вака ја личи. Хесус, Одегард и Тросард сите во конкуренција за денес.
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
525
Поени од реакции
1.007
Јас не би го пуштил Хесус тука, само беља може да му направат.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.163
Поени од реакции
14.374
Значи дојде период на гости да газиме, дома да се тресеме до 90-та. Океј
На гости ги играме потешките утакмици до крај, не знам дали е тоа добро или лошо хахаха
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.971
Поени од реакции
12.688
Сега на слатки маки сме во офанзивата, нема место за петорицата од Жезус, Мартинели, Тросард, Одегар и Сака во прв тим, а плус и ЕСР се врати, Нелсон исто се врати од мртвите, тука е и Виера, наскоро и Нкетиа ќе се врати, да не знаеш кој попрво да стартуваш, ниту пак на кој да му дадеш минутажа во garbage time.
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
525
Поени од реакции
1.007
Џака сезонава има направено повеќе отколку сите претходни сезони заедно.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.525
Поени од реакции
5.761
Охх две повреди :(
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20230316-222516_Twitter.jpg

Симан - Шаќири и Роналдињо,
Сега и Ремсдејл си има свој бисер.

Добри совети му дал, изгледа.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.971
Поени од реакции
12.688
Ова беше еден од најубавите голови во живтот што сум ги видел, права штета е што е баш против Арсенал. Се надевам нема голов психички да не утепа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom