Фан Клуб: Арсенал

Член од
27 декември 2020
Мислења
554
Поени од реакции
1.017
Убава победа кај незгоден противник. Оној леприкинот Варди кога влезе мислев ќе направи нешто ама го затворија феноменално, освен кога Жоржињо се судри со него името не му го слушнав.
Тросар ми дава Озил вајбс со издржливоста, 60 минути активна игра и после наеднаш снемува сила. Но, одигра одлично денес и постигна одличен гол иако беше поништен поради претходен фаул.
Одегард како и минатата утакмица, ко да чека да падне гол за да почне да игра. Второ полувреме, или ајде до кај 75та одигра одлично, голот што го поништија поради офсајд беше по негово додавање за Мартинели.
Нкетиа дух, анти-играч.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
Убава победа кај незгоден противник. Оној леприкинот Варди кога влезе мислев ќе направи нешто ама го затворија феноменално, освен кога Жоржињо се судри со него името не му го слушнав.
Тросар ми дава Озил вајбс со издржливоста, 60 минути активна игра и после наеднаш снемува сила. Но, одигра одлично денес и постигна одличен гол иако беше поништен поради претходен фаул.
Одегард како и минатата утакмица, ко да чека да падне гол за да почне да игра. Второ полувреме, или ајде до кај 75та одигра одлично, голот што го поништија поради офсајд беше по негово додавање за Мартинели.
Нкетиа дух, анти-играч.
Лестер ни се пациенти
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.084
Поени од реакции
13.066
Многу битен детал и објаснува зошто сме таму каде што сме.

Ова беше мисловна именка со играчи како Обамејанг, Озил, Пепе, така да храброста што се отарасавме од такви играчи, “ѕвезди“ во тимот, ни се врати 5 пати, иако првично грото беа критички настроени кон Артета за таквите драстични потези. Игра вративме каква што немавме играно од 2015 година, дисциплина вративме каква што немавме од 2014 (или уште подобро 2005 година за дисципливана), желба за успех и титула до максимум. Ми се допаѓа и тоа што кога еден или повеќе играчи не се во форма, секогаш се наоѓа некој јунак да повлече и да ги дигне играчите психички и резултатски, да се пробудат и разиграат и другите. А и мајндсет е предобар, ако некој не го бива напред, си вика идам да помагам дефанзивно, ќе трчам ко луд ќе се враќам назад цело време, нека оди некој од бековите поофанзивно, порано ако некој не му одеше се однесуваше како “посекако плата ќе примам, гајле ми е за другото“
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Дечки што се случува со Мартинели, гледајте го сега споредбено со онаа утакмицата против Ливерпул, чуда кога правеше или пак почеток на оваа сезона. Дајте на бајачка да го носиме, самодоверба за дриблинг има изгубено, шут, контрола на топка, се е многу влошено, како друг играч да е.
Има НУЛА поддршка од лева страна, Зинченко игра 90% од времето по средина и Мартинели веднаш го удвојуваат плус не му одговара игра кај што сите против нас се бранат во бункер и нема простор за втрчување.
Мора да смислат нешто за него оти е пола од играчот што беше во оваа поставеност. Еве денес седна шанса имаше кај што имаше простор за втрчување и ја искористи.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Жоржињо на 6-ка е полош од најлошата верзија на Џака, едноставно нема физичка сила ни за да издржи дуел ниту пак да истрча бо офанзива и да се врати назад, капак на сѐ е што има милион грешни додавања..
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
554
Поени од реакции
1.017
Сака докторат има за вакви голови :cuc:
Автоматски споено мислење:

Дувај го Дајч Шон, догодина чемпионшип да бркаш.
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Палете свеќи, оставајте масла, молете се Парти да не се повреди до крај, ваков ДОКТОР што сам ја држи цела средина одамна не сме имале.
Буквално го препороди цел тим откако влезе
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.940
Поени од реакции
9.576
Мислам дека начинот на кој добивме денес е одличен стимул за понатака. Би било добро да се проба и Мартинели на шпиц а Нкетија на клупа во иднина.
Неможам да гледам последниве две ме интересира дали баш ова го игра со Мартинели на шпиц ?
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.857
Поени од реакции
6.003
Неможам да гледам последниве две ме интересира дали баш ова го игра со Мартинели на шпиц ?
Тросард беше денес шпиц, иако знаеа во некои акции да ротираат со Мартинели (вториот гол)
Разликата што ја направи мечов, во прво, кога требаше да се отвори, беше Зинченко кој играше на средина и ствараше вишок.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Неможам да гледам последниве две ме интересира дали баш ова го игра со Мартинели на шпиц ?
Ротираат со Тросард, вториов е многу прилагодлив играч и дава можност да играме без класичен шпиц.
Ја имам кажано, пре би играл со 10 играчи него да ми стартува Нкетиа.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Мака ми е петарда шо не им удривме на кучињава за Гудисон пред месец дена. Ама и вака ова е стејтмент.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom