Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Рунарсон топ трансфер :pos:

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.085
Да не ве чита Еду на темава, вчера баравте ам и гк, денес исполнето.

Мора да се признае добра работа од негова страна, иако на краток рок овие двајца се добри засилувања, не треба да има повеќе изговори за топ6, на крај сезона мора да сме таму.
 
Последно уредено:
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Да не ве чита Еду на темава, вчера баравте ам и гк, денес исполнето.

Мора да се признае добра работа од негова страна, иако на краток рок овие двајца се добри засилувања, нема изговори повеќе за топ6, на крај сезона мора да сме таму.
U think ?!
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Смешно е овој што се работи с'с голмани у Арсенал. Продадеш га Мартинез за мочану суму, а доводиш смешни голмани. Можеше да ги ротира Мартинез и Лено на по едну утакмицу и немаше потребу да га продава Мартинез. Овој е смешно да га доведеш овога из Брајтон.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Одличен е Мат Рајан, многу ми се допаѓа трансферов. Се надевам ќе биде и перманент.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Смешно е овој што се работи с'с голмани у Арсенал. Продадеш га Мартинез за мочану суму, а доводиш смешни голмани. Можеше да ги ротира Мартинез и Лено на по едну утакмицу и немаше потребу да га продава Мартинез. Овој е смешно да га доведеш овога из Брајтон.
Ниту еден од нив не приваќа статус на резерва, двајцата бараа првотимски фудбал. Менување на по една утакмица е лошо и за клубот и за целата екипа и соиграчите како и за целокупната хемија на тимот. Да не збориме дека и двајцата немаше да прифатат таков дил. Така да тоа е офф д тејбл :) Мораше еден да си замине или Мартинез или Лено. Овој од Брајтон како и Рунарсон се тука за 2 и 3 голмсн, тоа им е јасно како ден и пресреќни се со таа улога ;)
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Не ми е јасно само како не се разбира ова што Игор го пишува. Ама стварно, толку е просто и едноставно. Не можеш двајца одлични голмани да задржиш, што правиш? Го задржуваш подобриот.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Одличен е Мат Рајан, многу ми се допаѓа трансферов. Се надевам ќе биде и перманент.
Ама се некако мали голманчиња зимаме. Од Оспина, Рунарсон па и Лено не е нешто голем. Сеа и овој, 184цм.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Ама се некако мали голманчиња зимаме. Од Оспина, Рунарсон па и Лено не е нешто голем. Сеа и овој, 184цм.
Реално, Мат Рајан не гореше у последниве неколку години. Ги немавме тепано Брајтон 3-4 години мислам, Рајан имаше ненормални одбрани и тоа многу добро се сеќавам. Го изгуби првотимскиот статус кај Брајтон оти се повреди. Ја сум многу среќен за трансферов.

Иначе се фанови на Арсенал зимаме у последно време :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom