Фан Клуб: Арсенал

Член од
28 ноември 2009
Мислења
3.939
Поени од реакции
5.178
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
28 ноември 2009
Мислења
3.939
Поени од реакции
5.178
Големи шанси дека не користат за побогат договор со Атлети али пак Фабрицио романо и Орнстајн потврдија дека сакаме да го донесеме, класа играч, сезонава најдобар играч на а.мад, огромно надградување на ЦМ.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.143
Поени од реакции
5.764
Ако се донесит Парти, што мислите кој ќе јајт шут карта? Џака или Тореира? Знам дека на сите ни е(беше) желба да се отарасиме од косоваров, но од друга страна му е еден од милениците на Артета...
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
4.938
Поени од реакции
5.648
Абе што слушам само Озил се бунел и не прифаќал кратење на плати за време на кризава?
Ова е како уште една причина зошто да се продаде поскоро (ако малку беа тие претходно)

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
892
Поени од реакции
450
Абе што слушам само Озил се бунел и не прифаќал кратење на плати за време на кризава?
Ова е како уште една причина зошто да се продаде поскоро (ако малку беа тие претходно)

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Cekal da vidi kako virusov kje vlijael na klubot, pa podocna da videl za sto kje se iskoristat tie pari sto kje mu gi skratat.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.108
Поени од реакции
5.584
Не знам дали го изгледавте денешното интервју со Артета. Го прашаа ако може да врати некој од старите играчи во Арсенал, кој би бил... им одговори Виера :)
Ако ги споредиме физичките карактеристики на Парти со него, не се многу различни :D
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
4.938
Поени од реакции
5.648
Cekal da vidi kako virusov kje vlijael na klubot, pa podocna da videl za sto kje se iskoristat tie pari sto kje mu gi skratat.
Абе ајде, нека не ми изиграва сметководител он, или сакаш или нејќеш да дадеш све друго се изговори

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
892
Поени од реакции
450
Абе ајде, нека не ми изиграва сметководител он, или сакаш или нејќеш да дадеш све друго се изговори

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Pa ocigledno e deka nekje...hahaha
Nesto se luti na klubot, sto e rabota ne veruvam deka kje doznaeme.
Moja pretpostavka e deka zatoa sto klubot ne zastana vo odbrana na nego koga bese rasisticki navreden, i ja napusti reprezentacijata i posleto imase nesto i komentari protiv kinezite, i arsenal izlegoa so oficijalno soopstenie deka se distanciraat od tie komentari( sosema razbirlivo), ama mozebi on gi e razbral ovie dva slucaevi kako navreda( sosema nerazbirlivo).

Se razbira samo spekuliram, ama vazno ima nesto vo pozadina sto vaka reagira.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
4.938
Поени од реакции
5.648
Pa ocigledno e deka nekje...hahaha
Nesto se luti na klubot, sto e rabota ne veruvam deka kje doznaeme.
Moja pretpostavka e deka zatoa sto klubot ne zastana vo odbrana na nego koga bese rasisticki navreden, i ja napusti reprezentacijata i posleto imase nesto i komentari protiv kinezite, i arsenal izlegoa so oficijalno soopstenie deka se distanciraat od tie komentari( sosema razbirlivo), ama mozebi on gi e razbral ovie dva slucaevi kako navreda( sosema nerazbirlivo).

Se razbira samo spekuliram, ama vazno ima nesto vo pozadina sto vaka reagira.
Алчноста е во позадина.
Најплатен играч е со 350.000
12% т.е.42.000 помалку не е ништо за него.
И онака се преплатени сите фудбалери на планетава.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
3.939
Поени од реакции
5.178
Ако се донесит Парти, што мислите кој ќе јајт шут карта? Џака или Тореира? Знам дека на сите ни е(беше) желба да се отарасиме од косоваров, но од друга страна му е еден од милениците на Артета...
Ќе ги тргнеме двајцата со тек на време, Тореира на лето го враќаме во Италија, сигурица :D
За Озил пензионерот се е кажано, сеуште си патеме од ретардираниот потег на Газидис, ама ова со платава некако неверодостајно ми стое, шпекулацијата искочи од Јон Крос/Мирор, патем човекот еден куп пари дава во добротворни цели.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.236
Поени од реакции
9.686
Мразам да правам вакви планови, зошто Арсенал е во прашање, ама да ги земаме Парти и тој Упучкуматерникано и да ги задржиме Оба и Лака ќе биде бонбона.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
892
Поени од реакции
450
Алчноста е во позадина.
Најплатен играч е со 350.000
12% т.е.42.000 помалку не е ништо за него.
И онака се преплатени сите фудбалери на планетава.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
I toa e mozebi pricinata, kako sto kazav se e mozno.
Fudbalerite se skrzavi lugje koga stanuva zbor za vakvi raboti. Toa nekoi go pravat samo za publicitet i dobro opsto mislenje za niv.

I da se iljada funti, pak kje pravat problem. Primer Huan Mata sto ja osnovase negovata organizacija Komon goal kade sto insistirase sportistite da doniraat po EDEN PROCENT od nivnata plata nedelna, i se prijavija nesto pomalku od 100 sportisti od cel svet.

Moe mislenje e deka nema sto da mu se zanemari na Ozil.
 
На врв Bottom