Фан Клуб: Арсенал

A

Avenger99

Гостин
Чим Артета го стопираше трансферот во Херта, гледа нешто во него. Ќе видиме од година.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Секаде се зборува дека ќе му се дадат пари на Артета за градење на тимот во лето, па може не сака да го пушти сеа ради тоа, нема да може да најдеме замена.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.861
Поени од реакции
7.086
Киа на апарати :D
Layvin Kurzawa was in contact with Arsenal but despite Edu insisting, Mikel Arteta, the head coach, did not approve of signing the French left-back. [@parisunited6]
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.048
Поени од реакции
7.081
Иако јас не би градел тим со Џака. :D
Па подобар везњак од него не сме имале од Артета на времето :D Ремзи можеби, но не беше физички толку спремен.
Тореира е исто така на добар пат, но не знам кој од тие 2ца игра подобро откако дојде Артета. Уште Гендузи да профункционира во системот, па мислам дека центарот нема да треба да го мислиме наредни неколку години.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Па подобар везњак од него не сме имале од Артета на времето :D Ремзи можеби, но не беше физички толку спремен.
Тореира е исто така на добар пат, но не знам кој од тие 2ца игра подобро откако дојде Артета. Уште Гендузи да профункционира во системот, па мислам дека центарот нема да треба да го мислиме наредни неколку години.
КАЗОРЛА!
Автоматски споено мислење:

Замисли средина од Казора-Тореира. :rolleyes:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Neznam so da mislam za transferive, pogotovo ova za Cedric, da se donesese vo periodot koga igrase uzasno AMN edvaj ke cekav vaka neznam od koga pocna da igrat pod Arteta. Osven ako go gleat kako backup za srednjacive na AMN... :toe:
Poveke ocekvev da se donesit nekoj srednjak zamena za Ozil ili nekoj zamena za Toreira/Xhaka nego back up desen bek...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Neznam so da mislam za transferive, pogotovo ova za Cedric, da se donesese vo periodot koga igrase uzasno AMN edvaj ke cekav vaka neznam od koga pocna da igrat pod Arteta. Osven ako go gleat kako backup za srednjacive na AMN... :toe:
Poveke ocekvev da se donesit nekoj srednjak zamena za Ozil ili nekoj zamena za Toreira/Xhaka nego back up desen bek...
Во јануар тешко такви пазати, сега само за крпење. Замена за озил би требало на лето доколку е точно дека на лето ќе му се дасат пари сега е нормално вакви "крпени" трансфери

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.305
Поени од реакции
12.669
Абе Интер за без пари го позајмија лани, ние 5м им плаќаме за играч што на лето е слободен играч. :facepalm:

плус повреден е. :D
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Абе Интер за без пари го позајмија лани, ние 5м им плаќаме за играч што на лето е слободен играч. :facepalm:

плус повреден е. :D
Valjda tie 5 se so si platata so ke mu ja davame, inace so pozajmicava ke sme imale prvenstvo za da go potpiseme na leto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom