Фан Клуб: Арсенал

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Ако не ги тепате овие ропациве значи најглуп тим сте ! (без навреда али морав)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Ако не ги тепате овие ропациве значи најглуп тим сте ! (без навреда али морав)
Ај не ми јади курот,никој не те терал да ги пишеш на ливче,мрш од тука.

пс:Шамак подобар од Николче ? :pos2:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Ај не ми јади курот,никој не те терал да ги пишеш на ливче,мрш од тука.
Не пишав ливче туку ги симпатишам Арсенал и цело време напаѓаат ама никако гол дадат
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ај не ми јади курот,никој не те терал да ги пишеш на ливче,мрш од тука.

пс:Шамак подобар од Николче ? :pos2:
Дефинитивно, многу подобар од Бентнер. Многу среќа има понекогаш Бендтнер ама Шамак докажа лани многу а и оваа прва полусезона дека ако има константност има и резултати...
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
мани ми го тој шамак нека се купат напаѓачи со особини за напаѓач,најглавната ГОЛГЕТЕР !а не овој игра као средина да му е задачата !! ццц како не влезе на аршавин !! ми земаа 2500 денари !! Ми го земаа здравјето од поразот со Бимингем до последно коло !! Еби си мајката вегнер !! да ти го ебам тимот !! продавај сите гомна !
 
D

D_NazGUL

Гостин
Знаеле они дека грешеле и ќе се подобреле! Абе мрш у пм сите по ред. Лага до лага, благе везе нема ова, едноставно НЕЗНААТ КАКО.

Еднаш пишав дека би требало ама сега викам дека МОРА да изгубиме и влез за у ЛШ. Заслужија поштено богме.
 
Член од
19 јули 2010
Мислења
250
Поени од реакции
4
Site sto bea protiv arsesavin neka se vratat na minatata tema i na strana 797 neka go najdat negoviot tekst sto rece toj togas :D

--- надополнето ---

ovaka treba venger da gi motivira nasite igraci :P
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.831
Поени од реакции
492
што извади од голл вермален ! хахах леле РВП каков играч класа си,што бараш у арсенал незнам само оди негде освојувај титули !!
Значи ти си глупчо, тежок невиден де не ме терај да барам постови што пишеше лани за Ван Перси, арно ти викат сите оди играј ФМ не замарај тука! и како можеш да пишиш само кога арсенал вади слаби резултати, каде беше кога Арсенал се бореше за титула ?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Аршесавин, не галами многу.
Сакам да се продаде Аршавин само за да не ти го видам више грдиот јузер во фан клубов.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Тоа е дечки, богами и не очекував нешто повеќе од натпреваров....Ме израдува што конечно го видов Шамак и РвП заедно во прв тим...
Нема да коментирам за натпреваров, дека веќе повеќе од сигурно беше дека ќе си завршиме четврти....Бевме блиску, а на крај сепак толку далеку од титулата......
Епа сега останува да си фантазираме кои играчи сакаме да ги видиме наредна сезона во Арсенал.....
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.518
fala cakii !! http://forum.kajgana.com/showthread.php?41685-Фан-Клуб-Арсенал/page797
Нека се најдат тие што пишувалее
http://forum.kajgana.com/showthread.php?41685-Фан-Клуб-Арсенал/page798
Повелете !! МАкедонец издржа 9 месеци ке трпиш уште !! хахах ,а тој Риз,раз како ли беше ништо од трубачитее и некои други таму !!
Огнени момчиња
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Тоа е дечки, богами и не очекував нешто повеќе од натпреваров....Ме израдува што конечно го видов Шамак и РвП заедно во прв тим...
Нема да коментирам за натпреваров, дека веќе повеќе од сигурно беше дека ќе си завршиме четврти....Бевме блиску, а на крај сепак толку далеку од титулата......
Епа сега останува да си фантазираме кои играчи сакаме да ги видиме наредна сезона во Арсенал.....
Составот и мене ми направи кеиф, посебно што игравме со 2 напаѓачи и тоа беа РвП и Чамак.
Не беше воопшто овој меч на Венгер поради тоа што извади супер тим на теренот, само Волчко фалеше во првиот тим... но заслужи и Диаби еден меч да изигра и токму тој беше асистентот на првиот погодок. :]
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.471
Поени од реакции
10.200
Ова сезона можам да кажам дека прилично добро почна за нас.И тоа доброто траеше се до финалето од Карлинг Купот.По тој пораз целиот наш тим буквално се сруши.Дали тоа беше поради поразот или по нашата Мартовска,Априлска и Мајска болест незнам.Можеби и двете којзнае.За сето тоа навивачите почнаа да го обвинуваат Венгер.Делумно се во право, делумно не.Има некои што и покрај 7 годишност пост наречен Арсеналова ера без трофеј го подржуваат Венгер и пишуваат дека во него тие TRUST , но има некои кои што цело време го обвинуваат него,го пцујат,му ја ебат мамата на секоја секунда,минута,час..го колнат до немајкаде,смислуваат триста сценарија за неговата смрт од изреволтираност.Но,колку е крив Венгер,толку се криви играчите , толку е крива и управата.Да имавме добра,саглам управа Венгер ќе имаше џепарл'к,со тоа ќе купуваше добри искусни играчи,а тие добри искусни играчи ќе ни донесаа резултати.Како што гледате се е синџир.Но сега по ова не треба некој да плука само по управата,или само по Венгер,или пак само по играчи,туку треба да плука по цел Арсенал.Почнувајки од чистачот па се до директорот , претседалот или што и да е.Јас лично им се лутам на цела читава управа што не дава пари,му се лутам на Венгер што е тврдоглав и што продава такви дообри играчи.Само сетете се какви ли се играчи поминаа од 2005 до сега.Какви ли играчи поминаа низ тој сушен период.Па кога ќе се погледно добро,значи се е замрсено.Управата е крива зашто не им ја зголемувала платата.Венгер е крив зашто не успеал да ги задржи.На баба 3от братучед е крив зашто тој и тој така и така напраиле.Па тоа е смешно ебаго,смешно.Еве да направам една ретроспектива на играчи и тоа здрави играчи кои си отишле од Арсенал од 2005 заклучно до 2011.Почнуваме со Виера.Што кој кур му требаше на Венгер да го продава.Некој ќе кажат управата е крива зошто сакала пари за стадионот кој бил во изградба,други ќе кажат дека тоа е "болеста" на Венгер за сите играчи што ќе одат над 29 да ги шитка итн итн.Тоа дечки нашиот најјак Арсенал,но од друга страна посран.Идемо даље.Рејес...Тиери Анри,Адебајор,Фламини,Хлеб..Сетете се на Хлеб,најдобрата сезона,најдобриот миг од неговата кариера ја имаше токму кај нас,но и тој лакум газ,трча по пари и то му је.Туре,Љунберг кој си замина на 30 години....Од Пирес се откажавме на 31-32 години..Но зошто??Зошто се откажавме посебно од тие легенди како Љунберг,Пирес,Силва кој заборавив да го споменам(исто така на 31 година си отиде),Анри (на 29-30) ??Зошто кога Манчестер своите легенди може да ги чува до 40 години..Епа драги мои затоа тие ќе си зимат титули,ќе си играт финале,а ние ќе се бориме за 4 место.Затоа..Жално е тоа што му се случува на Арсенал,жално.За мене реков сите до еден се криви ради тоа што Арсенал нема ни еден мочан трофеј во последниве 7 години.
И што треба да направиме.Имаме доста добри играчи кои пак несакат да дадат 100 % од себе за да успеат.Играт исто ко што ја играм со другарите на физичко.Али тоа е кривица единствено на Венгер.Ајде,во неколку наврати ми е докажал мене лично Венгер дека не е баш сјаен тактичар,но е е исто така добар психолог,добар мотиватор што мене многу многу ме разочара.Сега спас ќе се терат во трансфери.Барем так најавува.Да видиме и тоа дали ќе се случи.А и да зема правилни играчи,играчи кои можат да го препородат Арсенал,титулата не ни е сигурна ма дали тоа било Карлинг Куп .ха Карлинг куп,се ежите на ова ,а ? :) Многу Многу жалам што златната генерација ни се распадна набрзина.Од нив требаше да оставиме неколку играчи.Играчи кои со овие младиве ко Фабрегас,Туре,Адебајор,Хлеб,РВП (зброрам за пред 3-4 години) можевме да освојуваме трофеи и постепено постепено со нивното остарување да ги мајнуваме.А не ние во би рекол најдобрите најзрелите години за еден фудбалер 29-30-31 ги мајнувавме ко да се најбично губре.
Сега веќе незнам на што да се надевам.Не знам дали ќе е добро да направи бајаги трансфери Венгери,да прави чистка па да донесе 3-4 играчи.Па дали ќе не биде наредна сезона или не,дали ќе се уиграт или не или дали и вооптшо ќе менува,дали воопшто ќе купува Венгер некој и нешто.
Но што и да биде,што и да се случи - и да отидат Арсенал во 2 севороисточна Лондонска опптинска лига :) :) ја едно знам , а тоа е дека ќе навивам за Арсенал и тогаш и секогаш.
ARSENAL НАЈЈАКИ !!!!!!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom