Фан Клуб: Арсенал

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Де бре Дејвид, дај кажи дека сакаме и крило да земеме :unsure:
 
T

Todd Solondz

Гостин
И дупки непокриени останаа + нерешени ситуации со договори (Алексис, Озил и продажба на Окс без замена). Моментално ни фалат само крила, но не толку очајно.
На хартија немавме дупки освен ДМ, каде што се очекуваше Џака да блесне после просечната прва сезона. И резерва за Белерин немавме, на секоја друга позиција бевме покриени.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
[ParisUnited] PSG has tried to approach Lorient midfielder Mattéo Guendouzi, who is supposed to sign for Arsenal, the club suggested a loan but this idea did not convince the ex-PSG academy player
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.051
Поени од реакции
7.099
Му се оствари сонот да игра за двата клуба за кои навивал како дете. Со Пелегрини очекувам да блесне, па и да се врати во англискиот состав. Нека му е со среќа!

 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Sme donele i nekoj 16 godisnjak od Sunderland,Sam Greenwood.Vo u18 Premier liga 6 gola i 6 asistencii na 15 utakmici.I ova edvaj go najdov i toa na transfermarkt,drugo nisto nema po internetov :D
[DOUBLEPOST=1531179107][/DOUBLEPOST]Имаме и нов физио е сега дали е главен незнам,Крис Морган којшто бил 10 години во Ливерпул и последнава сезона во Палас.Можда @Peja989 може да ни каже нешто подетално за него пошто 10 години од 2005-2015 не се малце,чим бил таму сигурно бил квалитетен :D
upload_2018-7-10_1-29-55.png
upload_2018-7-10_1-30-56.png
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Sme donele i nekoj 16 godisnjak od Sunderland,Sam Greenwood.Vo u18 Premier liga 6 gola i 6 asistencii na 15 utakmici.I ova edvaj go najdov i toa na transfermarkt,drugo nisto nema po internetov :D
[DOUBLEPOST=1531179107][/DOUBLEPOST]Имаме и нов физио е сега дали е главен незнам,Крис Морган којшто бил 10 години во Ливерпул и последнава сезона во Палас.Можда @Peja989 може да ни каже нешто подетално за него пошто 10 години од 2005-2015 не се малце,чим бил таму сигурно бил квалитетен :D
Прегледај го приврзокот 193744
Прегледај го приврзокот 193745

Искрено, пред да го „отпуштат“ или што и да беше, не го ни приметував толку многу, знаеш и сам дека најчесто никој не обрнува внимание на лекари освен ако не се Ева Карнеиро тајп оф докторс :D Кога се раздвоија, имаше убава статија на Ехо, каде што објаснија дека почнал од младинската школа како лекар па се до прв тим физио заедно со Зеф Икбал (кога овој стана и главен физио). Знам дека Зеф си даде отказ уствари во 2015та зошто детето му беше болно и мораше да се врати во Лондон каде што му беше целото семејство, па почна да работи во Палас при што Крис Морган стана хед физио една сезона, па отиде и он у Палас (ова ко низ магла, можеби грешам, треба да загуглам малку за поточни информации).
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.072
Поени од реакции
13.012
Ама и ти ама го прашуваш брат, уште малку да го прашаше oд перачот на дресовите дали е задоволен
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.072
Поени од реакции
13.012
И форумот падна за да ни попречи да се израдуваме ко што треба, од овој трансфер убедливо сум најзадоволен од сите направени досега, поради три причини. Прво се работи за млад и перспективен играч со многу потенцијал и простор да напредува, второ го земавме за релативно ниска цена ако споредиме какви се цени се лупаат по играчи во денешно време, и трето на таа позиција сме ептен тенки и мислам дека како и да се покаже ќе биде барем две класи подобар од Елнени и Џака
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Дефинитивно, најдобриот наш трансфер ова лето, имам големи очекувања од Тореира, плус како бонус ете потпишавме денес и двајца млади играчи, иако очекувам овој со фризурата да добие минутажа, ајде уште малце па ќе ги видиме првите предсезонски натпревари.

За транфери, засега ваљда ова ќе биде, за повеќе ќе видиме кој би заминал прво, јас лично би се отерасил од некои што само фигурираат како наши играчи а веќе заборавиле стадионот каде се наоѓа како што се Кембел, Перез,Џенкинсон и Асано.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
А дека Роналдо чекал Тореира да го потврди трансферот во Арсенал за да премине во Јуве е најбоље фора на свет.... за да не се сретнеле во Италија :):):)
Иначе тумбс ап за Тореира, што ѕирнав малку од СП дечкото не сопира, ептен е пргав и безкомпромисен. Само да не се попедерчи у Арсенал како што имаат навика многу играчи

Ајде уште крило ако бог да !
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.861
Поени од реакции
7.088
Matteo Guendouzi joins the club

My hope is to become a top player here at Arsenal. A lot of great players have played here. I want to become part of the club’s history and to achieve great things here. I want to win titles, titles, titles. I want to establish myself here, which would be amazing. Winning silverware, as I said, is very important to me and winning things here at Arsenal would be incredible.

Незнам зашо му дадеа нов договор на Ел-нени па и бројот 4 боже сачувај, скроз непотребен ќе испадне во случајов.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Со бројките сркоз ја побркаа работата, им даваат 4 и 1 на Елнени и Чех а купуваат купуваат играчи кои им го земаат местото во првиот тим. :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom