Фан Клуб: Арсенал

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.861
Поени од реакции
7.086
Знам рано му е али убава замисла за тоа како треба фудбал да се игра :)
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.049
Поени од реакции
7.090
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Мислам дека е голем ризик ама па од друга страна може стварно да испадне нов Пеп или Зидан, со таа разлика што овие двајца барем ги водеа Б-тимовита Артета прво менаџерско искуство одма во Арсенал
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Артета и како играч беше многу интелигентен, од хеликоптер се гледаше дека ќе се проба во менаџментот
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
https://www.telegraph.co.uk/football/2018/04/23/new-arsenal-manager-restricted-50m-summer-transfer-budget/

Венгер е крив, он сите зла ни ги направи.

Џабе е, со овој сопственик и оваа управа топ4 ќе ни биде таргетот и врвното достигнување. Ебате цело време профити правевме во трансфер периодите и пак пари нема, освен ако не имаме некој толку способен менаџер не знам како воопшто би можеле да помислиме макар и на борба за титула против Сити и Јунајтед и нивните буџети.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.971
Поени од реакции
84.436
Изгледа дека ако Конте си оди следниве месеци исти менаџери ќе се вртат и за вас и за нас :D
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Секоаш е тој муабет... рестриктед, бла бла бла. Дадовме 70 милиони у јануари. Папириве се билдаат на нас само.[DOUBLEPOST=1524525688][/DOUBLEPOST]who the fuck is Nagelsmann... И дечкото има само 30 години. Замисли да дојде овој и да воспостаува авторитет над Џака.
 
Последно уредено:

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.460
Поени од реакции
10.157
who the fuck is Nagelsmann... И дечкото има само 30 години. Замисли да дојде овој и да воспостаува авторитет над Џака.
Зошто е Роналдо и Меси во едно па тешко е врз него да се воспостави авторитет му ебам залижаниот косовар.
Чоло ми е намбр 1 мене,ама знам дека нема шанси да дојде.
Ќе има глупирање со тренерите,уопште не им верувам на управата.Ова рестрикцијата за средства за трансфери уопште не ме чуди од нашата имбецилна управа.Тоа беше и ќе биде проблем број 1 на Арсенал кој треба да се реши,Венгер не беше проблемот бр.1.Да не се наваќаме на тоа,бидна што бидна.
Мислинтат ми беше надеж дека ќе даде добра сугестија,ама како што гледам вриштат сугестиите,според шпекулациите што се вртат нормално.А сега шпекулациите за тренери ќе бидат циркус.
И давајте штом најдете линк,торент што и да е од Венгер-Фергусон. :) @Ilumious @vidooq У случај да најдете ставајте овде.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Зошто е Роналдо и Меси во едно па тешко е врз него да се воспостави авторитет му ебам залижаниот косовар.
Мислев зошто е недисциплинирано говедо. Уствари ги има повеќе такви.[DOUBLEPOST=1524526614][/DOUBLEPOST]Венгер колку-толку го среди. Не прави камикази стартови веќе толку често
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.190
Поени од реакции
14.468
Ако веќе си кажувате желби, Покетино ми е печен за кај нас.

Таман од Тотенхем да дојде каде што го учел занаетот и кај нас да освои титулите :D

Луис Енрике ќе биде големо срање ќе видите.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.049
Поени од реакции
7.090
Новиот менаџер треба добро да го познава англискиот фудбал. Сепак сме тим што 22 години игра под иста филозофија. 30 годишни германци не им е препорачливо да експериментираат со ваков тим, кариерата ќе си ја упропастат. Артета од друга страна играл +15 години во Англија, па и кај нас. Многу тешка одлука треба да донесе тимот, се надевам најдобриот избор ќе се направи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom