Фан Клуб: Арсенал

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Иначе добар старт и на Џака, 5 стартови и ниту еден успешен.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
vi kazav deka sezonava ke sum za Liverpool i Arsenal mislam deka 1 pol go izigrafte perfekno i treabase da e 1-0 ali ete vtoro poluvreme totalen raspad ,za na kraj pak da bidite podobri i toa so polovina ekipa gledas vednas se razocaruvate mislam i sakam dvete ekipi da se borat za titula i da im pokazat na mancesterite deka so pari ne se se kupuva
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.049
Поени од реакции
7.090
Wenger on boos: "Of course it's not nice. We were on a 10-game unbeaten run and unfortunately it ended today.":pos:

Стари оди дрогирај се и еби црнкињи раперки
10 fucking games!! :zver:
Дали самиот старец е свесен дека такви изјави се очекуваат од менаџер на mid-table тим. Самиот си признава дека менталитетот ни е лузерски.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Oчекувaше некoј oд вaс дa тепaме денес ?!
Не јa глеaв и не знaм кoј кaкo изигрaл aмa пoсле гoлoт нa Вoлкoт се плaшев пoвеќе негo пред пoчетoкoт нa утaкмицaвa. И сo Атoн Вилa пред 4 сезoни кoa не дупнaa тaкa пoведoвме пa гo лaпнaвме нa крaјoт.
Дa,прoблем ни се првиве утaкмици aмa ние фoрмaтa јa губиме кaј мaрт. Две сезoни пo ред aкo не се лaжaм титулaтa јa губиме у тoј периoд. Тaкa штo не ме пoгoдувa нештo мнoгу пoрaзoв. Не е ништo зaгубенo aмa сo aктивнoстa нa трaнсфер пaзaрoв не ни изглеa декa нештo ќе тргне нa пoдoбрo.
Лaкaзет тешкo дa гo земеме,a oн ни беше нaјгoлемa шaнсa зa нaпaѓaч летoвo,Мaрез ни вo сoн мислaм декa немa дa гo земеме. Вaљдa тиa штo беше Oзил пред 4 сезoни,oвaa гoдинa ќе биде Мустaфи и тoa е тoa...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.307
Поени од реакции
12.678
Чех ја слупал колата во еден од столбовите на паркингот, уште му се врти главата од 4те голови.


Ремзи изгледа ќе биде 3-4 недели повреден.
Одличен почеток на сезоната.(y)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.190
Поени од реакции
14.468
@Топче како еуфоријата? :)
И? демек сеа после поразов ни заврши сезонава и нема еуфорија да не ја гледаме следнава?

Ви ебам сфаќањата такви.

ОК,сме изгубиле, пола тим беше мизерен, Венгер беше мизерен со составот/измената.
Тоа не значи дека не чекам да дојде нареден викенд за пак да го гледам тимот за кој навивам
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.049
Поени од реакции
7.090
И? демек сеа после поразов ни заврши сезонава и нема еуфорија да не ја гледаме следнава?

Ви ебам сфаќањата такви.

ОК,сме изгубиле, пола тим беше мизерен, Венгер беше мизерен со составот/измената.
Тоа не значи дека не чекам да дојде нареден викенд за пак да го гледам тимот за кој навивам
Тимот за кој навивам сакам да победува, а не уште пред да почне натпреварот да очекувам пораз. Сандерленд ли сме? Кристал Палас? Порано против кого и да игравме знаев дека ќе гледам добар фудбал и поразите беа само несреќен случај, сега станаа нормални. Зошто да не сме како порано(мислам на периодот до 2010) кога играчите даваа се од себе иако не беа докажани. Само те молам не ми го спомнувај долгот за стадионот...Последните неколку сезони ништо не е чепнато и дојде време еден Свонси на домашен терен да не можеме да го добиеме. За гостувањата кај конкурентите(па и на домашен терен) да не почнувам. Лузери сме,тоа е факт и се додека се инати стариот да не промени нешто само ќе се вртиме во круг.
 
P

psychostasia

Гостин
На ебан Сандерленд се тресев лани да не примат гол при крај на утакмица, клуб што порано го сметав за билдање гол разлика.
 
T

Todd Solondz

Гостин
На ебан Сандерленд се тресев лани да не примат гол при крај на утакмица, клуб што порано го сметав за билдање гол разлика.
Ova ne e tolku do Arsenal kolku sto e do ostatokot od PL. Mnogu poramnporavna e ligata od pred 5-6 godini, nema vece lesen protivnik, protivnik na koj se bilda gol razlika. Vidi lani Celzi sto gi snajde. Sampionski sostav, odlicen trener na klupa i op pad vo forma i bea gazeni od ekipi sto se borat za opstanok.
 
P

psychostasia

Гостин
За мене тоа не е оправдување за катастрофалните сезони во серија. Ако Венгер беше доволно сериозен и заангажиран за освојување титула ќе направеше нешто повеќе и ќе превземеше некој ризик, ама нему му е поарно да си седи мирно и да си заврши во топ 4 за да обезбеди пласман во ЛШ и толку. И пак ветувања во круг и пак катастрофален транфер период и продавање муда за бубрези и пак катастрофален почеток и наравно пола тим во болница на почеток на сезона.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.049
Поени од реакции
7.090
Ova ne e tolku do Arsenal kolku sto e do ostatokot od PL. Mnogu poramnporavna e ligata od pred 5-6 godini, nema vece lesen protivnik, protivnik na koj se bilda gol razlika. Vidi lani Celzi sto gi snajde. Sampionski sostav, odlicen trener na klupa i op pad vo forma i bea gazeni od ekipi sto se borat za opstanok.
А ,,јаките'' тимови што билдат гол разлика на наша сметка кога им гостуваме? Пациенти станавме на Стемфорд, Олд Трафорд, Британија, St Mary и ВБА.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom