Фан Клуб: Арсенал

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Samuel Chukwueze and Kelechi Nwakali will join Arsenal next week.....

Whooooooooooooooooooot:LOL::LOL:[DOUBLEPOST=1453767137][/DOUBLEPOST]
Ма тооооооооооо брееееееее!!!! Инаку имама забораено дека Ивоби му бил внук на Џеј-Џеј Окоча :masa:
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
РоЗики обновил повреда и шест недели аут, а Џек може и до крај на сезона, ебате среќата, ги утепаа повреди солидни играчи.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Росицки треба да се пензионира веќе, пола саат играше вчера и толку му беше. А за Џек не знам веќе што да кажам, млад е, не е се изгубено но како тргнало се плашам да не има кариера како Дијаби.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.314
Поени од реакции
12.698
Хетрик за Акпом, ама на предходните 25 настапи дал само 4 гола.(n)
Еднаш го гледав кога Хал играа против Ридинг мислам дека беа, кога го заменија кај 75та минута триста сцени направи преда да испадне, дури и чудно ми беше како не го пратија назад кај Арсенал.
А со право го извади тренерот оти се збутка со еден од играчите на Ридинг имаа face-off(она кога ќе се доближат со главите ко бикови) само што овој од ридинг фана го залапа Акпом и нашиов попизде.
Еве му ги головите од вчера.

Еве ја и случката од утакмицата со Ридинг, само го нема делот кога се збуткаа со противничкиот играч.
[DOUBLEPOST=1454265365][/DOUBLEPOST]Следен противник во ФА куп ни е Хал , дома играме.[DOUBLEPOST=1454265523][/DOUBLEPOST]Акпом и Хајден нема да може да играат против нас, освен ако Венгер не даде дозвола, ко со Санчез Ват кога беше позајмен во Лидс.
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2009
Мислења
9.536
Поени од реакции
5.768
Хетрик за Акпом, ама на предходните 25 настапи дал само 4 гола.(n)
Еднаш го гледав кога Хал играа против Ридинг мислам дека беа, кога го заменија кај 75та минута триста сцени направи преда да испадне, дури и чудно ми беше како не го пратија назад кај Арсенал.
А со право го извади тренерот оти се збутка со еден од играчите на Ридинг имаа face-off(она кога ќе се доближат со главите ко бикови) само што овој од ридинг фана го залапа Акпом и нашиов попизде.
Еве му ги головите од вчера.

Еве ја и случката од утакмицата со Ридинг, само го нема делот кога се збуткаа со противничкиот играч.
[DOUBLEPOST=1454265365][/DOUBLEPOST]Следен противник во ФА куп ни е Хал , дома играме.[DOUBLEPOST=1454265523][/DOUBLEPOST]Акпом и Хајден нема да може да играат против нас, освен ако Венгер не даде дозвола, ко со Санчез Ват кога беше позајмен во Лидс.
Сега ми е јасно оти Акпом не може да се снајде во Арсенал. Нема дисиплина. Ќе речиме млад, али и Фабрегас беше млад, па беше „бескпрекорен“ во тој дел. Сепак, мене највише криво ми е за Афобе, од досега покажаното.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Јa ќе се вoздржaм oд кoментaри зoштo кoa гo глеaв и дресoв oд oвaa сезoнa вaкa нa слики ми изглеaше глуп, aмa кoa гo oблекoa фудбaлериве oдмa некaкo пoдруг изглед имa, зaтoa и сеa ќе пoчекaм дa видaм кaкo ќе изглеa нa нив пa тек тoгaш ќе искoментирaм :D

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.314
Поени од реакции
12.698
Rosicky back to cryogenic stasis!(n)

Вилшер немал сетбек, тоа биле лажни информации.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
“Whether we are 100 per cent [sure that nobody else will join] is difficult to say, but 99 per cent, yes. A miracle can always happen, though. Someone can knock on your door and if Messi knocks on my door 5.50pm tonight, I will not say, ‘Please go back to Barcelona!’”

Стариов пак во негов стил. :cool:

Размрзнувањто на Росицки ептен кратко траеше, како лесно расиплива храна е.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.051
Поени од реакции
7.098
Јунајтед го бараат Дебуши на позајмица. Сепак мислам во Астон Вила дека ќе го пуштат нашиве.
 

tander123

God save the queen!
Член од
5 октомври 2015
Мислења
715
Поени од реакции
363
Јунајтед го бараат Дебуши на позајмица. Сепак мислам во Астон Вила дека ќе го пуштат нашиве.
Мислам дека ќе оди во тим каде ќе има загарентирано прва постава, бидејки ќе сака Дешамп да го заде за ЕП, па и да игра прва постава. Тоа кај Манчестер нема да го има, ако воопшто е имало некаква заинтересираност за него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom