Фан Клуб: Арсенал

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.202
Поени од реакции
14.514
Не прај вакви споредби жити све...Кавани покрај Ибра играше....а Жиру покрај кој играше во монпеље?
Чекај чекај, подобри соиграчи = поише шанси за голови? или?
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Ovaa mu e zhivotnata shansa na Podolski deka ima fudbal ushte vo nego, t.e deka ima fudbal koj mozhe da go dade za dobrobitot na Arsenal. Ako sega Podolski ne ja iskoristi shansata, mislam deka nema da ima ushte edna.
 
C

Castiel

Гостин
Чекај чекај, подобри соиграчи = поише шанси за голови? или?
не ....друго е кога си сам прва виолина во напад и секако дека ќе постигнеш повеќе голови....а друго е кога играш покрај можеби најдобриот шпиц на светот...секако дека нема да даваш толку многу голови....[DOUBLEPOST=1409186064][/DOUBLEPOST]
Така така,и со Лавеци,Пасторе и Матуиди зад него.Со кого играше Жиру?
Жиру беше главен играч во нападот на Монтепеље...мислиш жиру да игра моментално покрај Ибра во псж ќе даде повеќе голови во ибра? башка не заборавај дека доста пати Кавини има играно и како десно крило а не класичен шпиц....
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.058
Поени од реакции
7.129
Казорла конечно светна,после година дена конечно изигра на природната позиција.Таму му е местото! За мене МотМ.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
omg. o-m-F-G!

Добро бе, нели ви е срам да пишувате како сме изиграле добро и пожртвувано? Нели ви е? Па немате само вие МТВ 1, сите имаат.

Се изнасмеавме со другарите, коа чувме во второ полувреме Озил дека топка примил, пуштавме резултати.ком да видиме дали измена на полувреме се направила од што не му го слушнавме името цела утакмица. Казорла мен оф д меч? :pos:

Имавме готовм меч. Дечките усраа три чисти контри. Три. Една Озил, една Казорла, трета незнам кој ја заеба. Треба да го најдам тој дел Казорла како аматерски наместо да му ја пушти на Санчез наместо пред него, овој позади него, млако.. ко из беде. Истото и за Озил.. за таков плејмејкер со визија, уништи потенцијален гол со тоа што не гледа кај да додаде туку трча во страна како идиот.

Не ме заебавајте. Уште радосни.. среќа со ФАКИНГ Бешикташ игравме. Иначе секоја појака екипа со оваа аматерска и незрела игра ќе не казнеше со елиминација од ЛШ. Ало, последните 10 минути душата во гз ми отиде, вие уште пробувате да ги пофалите.

Окс тоа што го утна е за срамота. Шеба голман пред тоа, наместо да се сврти да подаде, итриот зима и сака со топка у гол да влезе. Другите нема ни да ги коментирам. Премногу грешки и неискористени шанси. Цела утеха ми е во тоа дека сепак е почеток и дека дечките допрва ќе се воиграат инаку..

Со среќа пласманот.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
omg. o-m-F-G!

Добро бе, нели ви е срам да пишувате како сме изиграле добро и пожртвувано? Нели ви е? Па немате само вие МТВ 1, сите имаат.

Се изнасмеавме со другарите, коа чувме во второ полувреме Озил дека топка примил, пуштавме резултати.ком да видиме дали измена на полувреме се направила од што не му го слушнавме името цела утакмица. Казорла мен оф д меч? :pos:

Имавме готовм меч. Дечките усраа три чисти контри. Три. Една Озил, една Казорла, трета незнам кој ја заеба. Треба да го најдам тој дел Казорла како аматерски наместо да му ја пушти на Санчез наместо пред него, овој позади него, млако.. ко из беде. Истото и за Озил.. за таков плејмејкер со визија, уништи потенцијален гол со тоа што не гледа кај да додаде туку трча во страна како идиот.

Не ме заебавајте. Уште радосни.. среќа со ФАКИНГ Бешикташ игравме. Иначе секоја појака екипа со оваа аматерска и незрела игра ќе не казнеше со елиминација од ЛШ. Ало, последните 10 минути душата во гз ми отиде, вие уште пробувате да ги пофалите.

Окс тоа што го утна е за срамота. Шеба голман пред тоа, наместо да се сврти да подаде, итриот зима и сака со топка у гол да влезе. Другите нема ни да ги коментирам. Премногу грешки и неискористени шанси. Цела утеха ми е во тоа дека сепак е почеток и дека дечките допрва ќе се воиграат инаку..

Со среќа пласманот.
Fala bogu nekoj da kaze nesto sto i jas go mislam:) Greota e da sme srekni so plasman vo CL pregu kvalifikacii, i toa sto sme go izvadile gazot so Besiktas. Alo Besiktas. Pa Ozil sam koshta kolku cel Besiktas. Ako mene me prasuvate , voopsto i ne treba poveke godini po red da vlagame vo Cl preku kvalifikacii. Arsenal e ime, i za mene e na isto ramnishte so Real, Barca, Bayern i slicni na niv ekipi. Budali sme ako se raduvame na pobeda so Besiktas od 1-0 ili na remi so Everton.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
omg. o-m-F-G!

Добро бе, нели ви е срам да пишувате како сме изиграле добро и пожртвувано? Нели ви е? Па немате само вие МТВ 1, сите имаат.

Се изнасмеавме со другарите, коа чувме во второ полувреме Озил дека топка примил, пуштавме резултати.ком да видиме дали измена на полувреме се направила од што не му го слушнавме името цела утакмица. Казорла мен оф д меч? :pos:

Имавме готовм меч. Дечките усраа три чисти контри. Три. Една Озил, една Казорла, трета незнам кој ја заеба. Треба да го најдам тој дел Казорла како аматерски наместо да му ја пушти на Санчез наместо пред него, овој позади него, млако.. ко из беде. Истото и за Озил.. за таков плејмејкер со визија, уништи потенцијален гол со тоа што не гледа кај да додаде туку трча во страна како идиот.

Не ме заебавајте. Уште радосни.. среќа со ФАКИНГ Бешикташ игравме. Иначе секоја појака екипа со оваа аматерска и незрела игра ќе не казнеше со елиминација од ЛШ. Ало, последните 10 минути душата во гз ми отиде, вие уште пробувате да ги пофалите.

Окс тоа што го утна е за срамота. Шеба голман пред тоа, наместо да се сврти да подаде, итриот зима и сака со топка у гол да влезе. Другите нема ни да ги коментирам. Премногу грешки и неискористени шанси. Цела утеха ми е во тоа дека сепак е почеток и дека дечките допрва ќе се воиграат инаку..

Со среќа пласманот.
Bog da ti dade zdravje i uba nevesta.:cuc:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.202
Поени од реакции
14.514
Дортмунд Галата и Андерлехт..

тиња група ама две можни гостувања, одлично!!! :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom