Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Се случи исто како и со Аз. Победата е наша и наместо лесно да го доиграме натпреварот ние примаме гол. Незнам како може да се дозволи вакво нешто еден по друг натпревар.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Супер! :kesa:
Имајќи комотна предност од 2-0 , успеавме да ја изгубиме...
Немаше никаков фаул за пеналот... :toe:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Како и обично , некои играчи си ги преценуваат квалитетите.Без воља за игра последните 10 мин.Наместо да запнат да напаѓаат, 8-9 играчи беа на наша половина-комплетно :tapp:
 
Т

Топџија

Гостин
Е Така. Алкмар second edition. Следен натпревар од 0-3 на 3-3 ќе ни се вратат. Цел натпревар 3 шанси не направивме, многу бледо издание, многу. И како Маноне уште е број еден голман, кога ова му е трет меч едно по друго да прими гол по негова вина.
Се на се еден целосно непотребен кикс.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
И стварно време е венгер да го смене Маноне со Алмуниа , и со бирминган и сега тој киксираше
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Неможам да се изначудам како успеавме од добиена утакмица да изгубиме 2 бода, за само 5 мин да примиме 2 гола неможам да сванам па и овој судијава нека оди да се прегледа им подарува и пенал но тоа е се повторува истото како и лани :tapp:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Судија ако не упропасти утакмица :tapp:
Не да немаше пенал ...
 
Т

Топџија

Гостин
Ај ако може некој да стави хајлајтс или слично, не го видов пеналот( ме накурчи Маноне по првиот гол и исклучив). Фала однапред
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Ne ni e kriv ni sudijata ni nikoj.....Kriv e timot so si igra kurtasak koa ke vidi na semaforot 2-0 !!!RVP nemoze da pogodi od pola metar SRAMOTA !!! kolku sakate mozete da zborite ali koa ke razmislite malce rvp utinja po 2 cisti gola na sekoj mec....I ako dade eden gol vie se mu brisete so utinjal....Mesto prvi da bideme....Junajted izgubi....cccccc bruki....so predposledniot...
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Нема врска тоа шо се примија 2 гола за 5 мин. се случува, ајде, можи да помини некако.Ме загрижува менталитетот на играчите да се вратат по таков психолошки пад, а имаа доволно време 15 мин ( 10 мин со играч повеќе).
Тука е проблемот.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Е така, непостоечки фаул, непостоечки пенал и 2-2. Ништо ново, не ме изненадува...

И стварно време е венгер да го смене Маноне со Алмуниа , и со бирминган и сега тој киксираше
Точно. За слободниот уместо да ги пружи двете раце и да ја избаци у корнер или по страна он со една рака ја враќа по средина на гол... катастрофа.

Алмуниа назад, уште треба фурни со леб да јаде Маноне.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Е така, непостоечки фаул, непостоечки пенал и 2-2. Ништо ново, не ме изненадува...


Точно. За слободниот уместо да ги пружи двете раце и да ја избаци у корнер или по страна он со една рака ја враќа по средина на гол... катастрофа.

Алмуниа назад, уште треба фурни со леб да јаде Маноне.
Тоа е , инаку Маноне се гледа дека е талент но сепак треба и искуство , а очигледно тоа го нема, А алмуниа го има
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
RVP dzabe ni mati oci so toa so dava takvi lesni golovi.....Utinja kako nikoj....Toa kopile diaby i eboue pod itno da se brkaat...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom