Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Toa so ne dade gol koa najveke trebase u 92 minuta pred golot na 20 cm.....SRAMOTA....A tie Eboue i Diaby sekoja utakmica im e slaba i tie se najgolemoto sranje !!!
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Toa so ne dade gol koa najveke trebase u 92 minuta pred golot na 20 cm.....SRAMOTA....A tie Eboue i Diaby sekoja utakmica im e slaba i tie se najgolemoto sranje !!!
Ако го гледаш доволно арсенал сигурно ти е јасно дека давањето гол со глава му е слаба страна на Ван Персие
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
RVP dzabe ni mati oci so toa so dava takvi lesni golovi.....Utinja kako nikoj....Toa kopile diaby i eboue pod itno da se brkaat...
Нема теорија тука за жал, еден гол, една асиснтеција... една шанса каде ја бутна главата под нозете на еден играч на Весх Хем, Грин господ знае како ја фати. Не се согласувам со ова.

Ебуе се гледа дека се труди, али дефитивно е играч на сила без никаква контрола на топката. Баш оној продор од страна и кога шутна без везе... дај молимте.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Od 20 cm i invalid ke dade !!! Aj aj ako vidis ubavo ke ti bide jasno so bese utnato !!!
Слабо од страна на Персие а ?? пет или колку утакмици по ред ја тресе противничката мрежа , и во исто на таа утакмица и прави по една асистенција , и при промашувањето направи се што можеше да направи секој фудбалер во таа ситуација но едноставно немаше среќа како што кажа зоки , и грин не знае како а фана ,, иначе овој грин го мразам ушто од првиот пораз кој го имаше Арсенал на Емирати со неговите среќни интервенции
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
SREKJA!!! ti si nenormalen be covece..Green brani za Anglija be....Nemoze sve srekja da bide be...Zasto Almunia i Mannone ne branat taka..??!!Kakvi golovi dava be????????Gledaj kolku ima utnato..
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Да беше посконцентриран, ќе постигнеше погодок, и не ја отварајте темата за РвП од типот “слаб бил“ “врска немал“....сите знајме колку значи и што има направено за тимот
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
SREKJA!!! ti si nenormalen be covece..Green brani za Anglija be....Nemoze sve srekja da bide be...Zasto Almunia i Mannone ne branat taka..??!!Kakvi golovi dava be????????Gledaj kolku ima utnato..
И фостер бране за англија па знаиме колку го бива , и во мојот пост горе не сакав да кажам дека Греен не е добар голман , но сепак кога и да игра со Арсенал има среќа
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
do toa ke da e !!! Samo protiv arsenal ima srekja !!! cccc kakva sudbina !!!koa igra so arsenal ima samo srekja !!! Neverojatno no vistinito neli???
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Od 20 cm i invalid ke dade !!! Aj aj ako vidis ubavo ke ti bide jasno so bese utnato !!!
Кои 20 сантима бе ? Дај бе поштедисе од глупости. Ја шутна ли Рвп топката? ја шутна... се стави во ситуација каде може да му искршат главата, а ти кењаш овде. Добар центар шут, добар удар... за тоа може да го кривите Грин, зашто многу јако одбрани :)

Судијата е крив. Реално кажано.
 
Т

Топџија

Гостин
eboue najgolemo drvo od cela ekipa ne mi e jasno zosto oti mu davaat sansa kooa e crep :toe:
Е добро бе Тони според тебе кој требаше да игра денес на таа позиција? Нема смисла да го пцуеме Ебуе кога цело време игра на неприродна позиција, пополнува дупки каде ќе биде потребно. Да беше Волкот, Насри или Росицки фит немаше ни да го видиме во игра денес, али јеби га кога игра дава колку може.
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Е добро бе Тони според тебе кој требаше да игра денес на таа позиција? Нема смисла да го пцуеме Ебуе кога цело време игра на неприродна позиција, пополнува дупки каде ќе биде потребно. Да беше Волкот, Насри или Росицки фит немаше ни да го видиме во игра денес, али јеби га кога игра дава колку може.
Pameten trebase da igra Nasri kako so bese najaven....A ne posle povredata uste 2 nedeli da go cekame da bite 101% fit...Ali venger znae deka nemaat iskustvo i deka mora da gi poceka uste da ne se povredat pak...zatoa non stop imame povredeni....Barcelona zasto nema povredeni...Odi da te vidam puyol ili xavi,messi povredi gi.....Tie se zverovi napraeni....Btw u arsenal eden igrac da izigra slabo toa go pretvara u neuspeh na celiot tim....Song izigra slabo,Fabregas,Diaby,Eboue Manonne....A ti be Topdzija kazi kaj treba da igra Eboue....Do sea u ovaa sezona ima igrano i kako desno krilo i kako desen bek i midfielder i se....
 
Т

Топџија

Гостин
Аршесавин, Ебуе е ЗАМЕНА! Не е добар колку Сања како бек, ниту како Волкот и ред други како крило, затоа што е ЗАМЕНА. А денес не кикснавме поради него, цел тим беше слаб, а сето тоа се должи на match fatigue(замор од натпревари), бидејќи со 12 играчи играме 3-4 натпревари. И добро судијата не заебал, али пошо не го видов пеналот не сакам да коментирам за истиот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom