Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.831
Поени од реакции
492
Гол на Фабрегас Против Арменија , добра е сите од тимот ни играат во супер форма :vozbud:
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
Само сонувајте за Пујол, тој Барса ќе ја напушти кога ќе ја заврши кариерата така да барајте друга замена.:helou:
Ја па мислеше дека Пујол ќе гу заврши кариеру у барсу, а оно видиш с'га ти ми викаш ќе гу завршија кариеру у барсу...а да не ми беше ти уште ќе си мислев дека ќе гу заврши кариерѕ у барселону....чудна работа мајката....
ПС Арсенал не купува ''старци''.И незнам кај прочита дека Венгер тражи замена (у сред сезону) и + тоа вашиот 'звер' ?? :D
За смешке су овакви коментари и кој к** бара у Арсенал тема кога навива за Барса, можда ќе прочита дека Венгер бара замена за Фабрегас у сред сезона.

Гол и на Галас против фарските острови за 3 - 0 браво
Значи еј кои нападачи имаме ни Венгер не е свесен :P :D
Само напред...кој сака нека дава голови важно е Арсенал да зима титули.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Може бе. Ќе им го даеме Фабрегас у замена за Меси. Убаво им кажа Венгер пред некое време :icon_lol:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Головите на Фабре и Гала се одлични , а и за вториот на Сендерос мора да го пофалам зашто најтешко е наназад да ја погодиш топката со глава!
Браво ете повторно 2ца наши одбранбени погодуваат !
Арша имаше напорен меч денеска го гледав и многу добро беше чуван дури имаше и дуел со Балак каде што се рчнаа малку но ... се надевам дека никој играч наш не беше повреден ... :toe:
http://videos.sapo.pt/etWSObrLPrtPHn4MtyeM
http://videos.sapo.pt/urVWyL0mPIWHR1BfeUE6
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Eve i od mene uste 2 dobri raboti....
Arsenal boosted by return of Samir Nasri

Published 22:45 10/10/09 By Steve Stammers



Arsenal have been given a massive boost with the news Samir Nasri is back in full training in this week.
The French international midfielder has been absent so far this season after he broke a leg in pre-season.
But the 22-year-old – signed from Marseille for £15million in July last year – has made such rapid progress in his recovery.
It is reckoned Nasri will take at least a fortnight to reach match fitness – but if he shows enough improvement, he could be included by manager Arsene Wenger in his plans for the Premier League clash with West Ham at Upton Park in two weeks.


4 gol e na C.Vela
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
1. Петата при вториот погодок од страна на Вела приметете ја !
2.Асистенција како што приметив исто така за 3т погодок имаше токму тој !
3.Акцијата , приемот и контролата при голот на Вела..! MasterpiecE !
Едноставно станува најдобриот Мексикански фудбалер ... нашиот Карлос Велаа :pipi:
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Arsene Wenger has been informed that the Arsenal hierarchy expect him to deliver a long-awaited trophy this season.
The Gunners have failed to land a piece of silverware since tasting FA Cup glory in 2005.
There have been numerous near misses over the course of the past four years, but there is a growing sense of frustration around Emirates Stadium at the lack of success.
Wenger has been able to mould a squad which is among the most entertaining in European football, with youthful exuberance at the heart of his plans.
That is the view of Arsenal chief executive Ivan Gazidis, who has warned that the club can longer accept second best.
"It's absolutely our ambition to win a trophy this year. I couldn't be more clear on that," he said in the Daily Star Sunday.
"Second, third or fourth isn't good enough. We want to win something this season and we believe we have the squad to do that."
The South African, who was brought on board by the Gunners in November 2008, admits Wenger has done a fine job in building an exciting side, but says their potential needs to start being fulfilled.
"We have created and developed a team playing fantastic football," he added. "It's wonderful to watch and very exciting at times.
"We've spoken about the group's potential. Now, and by now I mean this season, it's very important for us to focus strongly on winning something for the fans. They deserve it.
"We can talk about football as a business but, fundamentally, this club exists for the fans and they don't care about financial reports, they care about what happens on the pitch."


WENGER MUST WIN TROPHY !!!!
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
"Репрезентативецот на Шпанија Франсеск Фабрегас ќе ја пропушти квалификациската средба за Мундијалот против Босна и Херцеговина закажана за в среда. Според информацијата од Пиринеите, фудбалерот на Арсенал имал сериозни домашни проблеми и дефинитивно нема да настапи за Европскиот првак на дуелот од Групата 5 во зоната на Европа."


Се надевам дека ќе се врати за натпреварот на АРСЕНАЛ во сабота


Хлеб уште еднаш изјави дека жали што го напушти големиот АРСЕНАЛ
http://www.nogometni-magazin.com/newspro/coranto/viewnews.cgi?id=EkVVkypFypfrsNkmpp&tmpl=coranto_eng_news


Се надевам дека после репрезентативните настапи сите наши играчи ќе се вратат здрави и живи да продолжиме да нижиме победи :P
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom