Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Dobra pobeda, Vermaelen definitvno e najisplatliva investicija vo poslednive nekolku godini. Eduardo me raduva, se vraka vo forma i pocnuva da dava golovi. A Inace Van Persie ne e maler, tuku ne e vo forma, slabo igra. Ne e maler da ja promasis topkata, da ne mu podades na Eduardo na prazen gol itn. itn.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Мислам дека Ебуе ке биде запишан како стрелец, а Вермален на два погодоци ! Фабрегас е стрелец на последниот гол !

Очекува официјално да се потврди дека Ебуе е стрелец на голот !
 

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
конечно да видам нешто добро..иако повторно некои се издвојуваа од доброто дали поради формата или немањето среќа..се на се добро беше..супер резултат и донекаде добра игра..позз:back:
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Мислам дека Ебуе ке биде запишан како стрелец, а Вермален на два погодоци ! Фабрегас е стрелец на последниот гол !

Очекува официјално да се потврди дека Ебуе е стрелец на голот !

Еве и на официјалната
http://www.arsenal.com/match-menu/3149532/first-team/arsenal-v-wigan-athletic?tab=report
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Не дека сум задоволен нешто посебно со играта али резулатот е одличен. Сеуште треба да напредуваме во дефанзива. Одлична игра од сите играчи и се надевам дека Ван Перси ќе постигне во наредните утакмици некој гол чисто за самоувереност зашто очигледно е на ниско ниво. Едно нешто што ме загрижува сериозно е тоа што шетам по други форуми за Арсенал и многу се критикуваат играчите. Не иде тоа на добро. Луѓето почнаа да ги критикуваат и Фабрегас, Клиши и Ван Перси место да се подржуваат. Исто ме загрижуваат и физиотерапевтите поради големиот број на повреди што ги добиваат играчите на Арсенал.

P.S. Да не го гледаше денеска некој Нортвеидт против Баерн како изигра?
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Не дека сум задоволен нешто посебно со играта али резулатот е одличен. Сеуште треба да напредуваме во дефанзива. Одлична игра од сите играчи и се надевам дека Ван Перси ќе постигне во наредните утакмици некој гол чисто за самоувереност зашто очигледно е на ниско ниво. Едно нешто што ме загрижува сериозно е тоа што шетам по други форуми за Арсенал и многу се критикуваат играчите. Не иде тоа на добро. Луѓето почнаа да ги критикуваат и Фабрегас, Клиши и Ван Перси место да се подржуваат. Исто ме загрижуваат и физиотерапевтите поради големиот број на повреди што ги добиваат играчите на Арсенал.

P.S. Да не го гледаше денеска некој Нортвеидт против Баерн како изигра?
E jas stvarno neznam sto sakate vie ...deckite denes odlicno izigraaa sozdadoa preku 20 super sansi i postignaa 4 gola...podobro zdravje
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Вармален :vozbud:

Супер игра на цел тим.
Презадоволен сум.
Само вака мотивирани, со самодоверба нака продолжат.

p.s ...е ова е Арсенал.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Не дека сум задоволен нешто посебно со играта али резулатот е одличен. Сеуште треба да напредуваме во дефанзива. Одлична игра од сите играчи и се надевам дека Ван Перси ќе постигне во наредните утакмици некој гол чисто за самоувереност зашто очигледно е на ниско ниво. Едно нешто што ме загрижува сериозно е тоа што шетам по други форуми за Арсенал и многу се критикуваат играчите. Не иде тоа на добро. Луѓето почнаа да ги критикуваат и Фабрегас, Клиши и Ван Перси место да се подржуваат. Исто ме загрижуваат и физиотерапевтите поради големиот број на повреди што ги добиваат играчите на Арсенал.

P.S. Да не го гледаше денеска некој Нортвеидт против Баерн како изигра?
Слабо !
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
E jas stvarno neznam sto sakate vie ...deckite denes odlicno izigraaa sozdadoa preku 20 super sansi i postignaa 4 gola...podobro zdravje

Реков јас одлична игра од сите играчи...само што не се многу сигурни во одбрана во поглед од минатите натпревари..уште тоа фали и помалку одбрани за се да биде комплетно..малку фалеше и денеска да не ја сочуваат празна мрежата..
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Реков јас одлична игра од сите играчи...само што не се многу сигурни во одбрана во поглед од минатите натпревари..уште тоа фали и помалку одбрани за се да биде комплетно..малку фалеше и денеска да не ја сочуваат празна мрежата..
Епа тоа денес беше најмногу што можевме да очекуваме после 3те тешко психолошки натпревари за арсенал
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Единствен кој не е сигурен во одбраната, сум кажал и порано, играч кого не го сакам во првиот тим е Гаел Клиши ! Ако ги видите головите на Сити повторно, ке забележите, дека токму тој е најголемиот виновник !

Не се плашам да кажам имиња, бидејки Сања, Галас и Вермален играат фантастично !
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Па добро друже головите со Сити почнаа ради Алмунија. Еее да може Маноне да се докаже пред Алмунија како што успеа Касиљас на времето..Али слушам поголем потенцијал имал Шчезни или како и да го викаат.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Ама затоа Сања е дрво во напад, Клиши знае и трк да направи да предибла... Сања оваа и изминатата година само дефанзивно е добар.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.549
Поени од реакции
5.568
Клиши ви е добар бек многу е брз и доста е офанзивен е сеа во одбрана мозе не е нај нај али мислам дека не треба да го критикувате според мене
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom