Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
ЛОЛ не ви се веруе :tapp: абе Венгер ако го напрае ова не е чуек :nesum: Вела супер игра и треба да игра во првите 11 а не да иде на позајмица :nerv:
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Карлос Вела повторно ќе мора на позајмица
19-годишниот фудбалер на лондонски Арсенал, Карлос Вела, во јануари веројатно ќе замине на нова позајмица. Ниту одличните изданија, ниту 4-те гола во дресот на "Топџиите" кои го одведоа клубот во четвртфиналето од Лига Купот, не му помогнаа на Мексиканецот да го задржи местото во тимот, поради тоа што сега ќе биде потребен дополнителен простор за натурализираниот хрват Едуардо Да Силва. "Дуду" после повеќемесечната пауза поради скршеницата на ногата, се враќа во тимот, а менаџерот Арсен Венгер сака да му пружи нова шанса да се докаже, па како вишок во тимот се издвои младиот мексиканец. Вела најверојатно ќе мора да замине на позајмица во Хул Сити, најголемото овогодишно изненадување во Премиер Лигата.
Карлос Вела во Арсенал пристигна пред 4 години од Гвадалахара за 125.000 фунти. До оваа сезона, мексиканецот постојано беше испраќан на позајмици во шпанските клубови Селта, Саламанка и Осасуна. Вела ги помина сите младински селекции на Мексико, додека за сениорската репрезентација веќе има одиграно 12 натпревари во кои постигна и 4 гола.



Се надевам, дека е ова само чиста глупост. Ако е вистина стварно ке сум многу разочаран од Венгер.... Вела не смее на позајмница напротив треба да добие повеќе шанса(од Бентнер).

Искрено не ми се верува... ако некој е за позајмница тогаш е тоа Бентнер!:nesum:
Bednter treba da se prodade a Vela ne treba da ide na nikakva pozajmica. Ama neso kao da nee vistina ova mi sedi.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Bednter treba da se prodade a Vela ne treba da ide na nikakva pozajmica. Ama neso kao da nee vistina ova mi sedi.
И мене ми изгледа ова на некоја новинарска игра :nesum: немале шо да праа и сеа пишуеле глупости :toe:

п.с Зоки од кј го прочита ова и даj линк :smir:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
зеус онака отворив 24фудбал, и протичитав. Беше постирано од еден член(му кажав да ми каже и линк) Од македонскиве е една.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Aj да ви кажам.да не се нервирате=).
Вела требаше да биде во Арсенал уште ланската сезона...ама проблем имаше со работната виза.Ова лето се изнамачија да добие...и сега на позајмица ке го дават?
Фалш.:pipi:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Не верувам многу во оваа медиумска шпекулација. Но ако во Јануари се покаже како точна, тогаш ќе има огромно разочарување кај голем број фанови на Арсенал. :toe:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Aj да ви кажам.да не се нервирате=).
Вела требаше да биде во Арсенал уште ланската сезона...ама проблем имаше со работната виза.Ова лето се изнамачија да добие...и сега на позајмица ке го дават?
Фалш.:pipi:
Најпаметен пост :wink: точно е не треба да се секираме :vozbud: Вела е :zver: и Венгер не е токму да го даде на позајмица а и после толку позајмици и сл... :toe:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
вела не дојде во аренал за да замине на позајмица + со секоја секунда на теренот ги плени срцата на навивачите :) на убавиот фудбал а посебно на фановите на Арсенал - се е измислици ...

знае детето дека треба да помине време да се адаптира и не животниот стил и на играта ( за кое немам сомнеж ) , малиот е се од офанзивен халф па нагоре ( не верувајте на сите шпекулации ) :helou:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Mnogu retko imam prilika da gledam od ovde Premier, a primetiv deka timot e dosta osvezen.

Moze li malce intro za novite decki vo Arsenal, koj sto od kade kolku godini i sl?
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
ne vela nema teorija da ide na pozajmica sho spomna nekoj edvaj se namacija da dojde od osasusna ne pa na pozajmica da ide vie budali da ne ste...? a benther pod itno da se gubi on ne e na nivo da igra plus imame napagaci dovolno ade,vela,dudu,rvp pa bi i simpson pojse zasluzuva mesto od nego... i uste bara minutaza toj budala da ne e be?
inace vo sab morame da tepame mislam deka rvp se vraka ali ne sum sig bitno denes postigna 2 gola so ade vo napad ke bidat top posle zamena so vela gazenje samo vela treba da vleze nakaj 70 a ne da go stava vo 89 :P btw mora da se smeni politikata... bez obzir na sve da ostanuvaat igracite i da se kupuvaat novi... a ne da se prodavaat!!! cesk treba da se produzi dog i da go staat malce na klupa a ne da se prai dzvezda i da misli kuznee koj e! mng me zanima sho ke napraime vo sabota city se 4 naptrevari bez pobeda nie proslo kolo poraz zabelezavme...taka da pritisok ke ima i na dvete strani:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Волкот 3 месеца, аут. =\

Го сјебал рамото на тренинг во Германија.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Mnogu retko imam prilika da gledam od ovde Premier, a primetiv deka timot e dosta osvezen.

Moze li malce intro za novite decki vo Arsenal, koj sto od kade kolku godini i sl?
- карлито вела - eве некое :)

- џек вилшаер - :) за малиот дете чудо на англиоскиот фудбал новиот бек'с :) 16 годинки парче прави :)

- рамзи ( овој ми е доста харизматичен играч ) - видеово ( против англија млади до 21 ) ама - ууууууууууууу - од кардиф

- џеј симпсон - од школата како вилшеаер - 18 годинки - од соништата - мало ама ќе го биде :)

- амаури бишчоф - среден ред - ( ако некој може нека го постира голот против фулам - резервите ) - вердер бремен

вака некако изгледа тимот : барзате и нортдвеит - на позајмица заради искуство .
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
патем :eek:ftopic: РвП два гола против шведска ... браво нека си ја одржува формата :)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
- карлито вела - eве некое :)

- џек вилшаер - :) за малиот дете чудо на англиоскиот фудбал новиот бек'с :) 16 годинки парче прави :)

- рамзи ( овој ми е доста харизматичен играч ) - видеово ( против англија млади до 21 ) ама - ууууууууууууу - од кардиф

- џеј симпсон - од школата како вилшеаер - 18 годинки - од соништата - мало ама ќе го биде :)

- амаури бишчоф - среден ред - ( ако некој може нека го постира голот против фулам - резервите ) - вердер бремен

вака некако изгледа тимот : барзате и нортдвеит - на позајмица заради искуство .

Лудница :)

Ќе има што да се гледа!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom