Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
sramota. se posraa kutrite. bozem igraat najdobar fudbal u anglija ama tapa nekako protiv holanganive. nemozea sami gol da daat pa ALEX morase avto gol da si dae, pa i da im izramni
 
T

tino097

Гостин
преку кур ми еод најубајо фудбал и од статистиките, најмногу пасој најмногу креативност и незнам шо ко неможат (не незнат) да клат гол.

милсам дека се потребни промени во арсенал и време е анри да му го шитнат на барса или интер и евентуално жилберто пошто сезонава (иако е еден од подобрите стрелци) играат катастрофално

и се надевам дека Венгер конечно ќе купи голман
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
tino097 напиша:
држи вода муабето, не дека ПСВ се многу јаки туку Леман е надвор од форма во последно, башка многу е нервозен на својот одбрамбен ред.

Среќа ако се расположи нападот, и да постигнат некој гол појќе
колку се бедни само во 2 натпревари да неможат гол да постигнат мора да се менува нешто во арсенал
 
T

tino097

Гостин
еве еден тип како едноставно ги објаснува Арсенал
Asks a girl out.
Takes her to a great restaurant/club.
Offers great conversation/entertainment.
She invites him back. (now approaching penalty area)
Invites him into bedroom ( Pen' area)
And as she undresses he cums in his pants.
No score!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
1-1 пацери како бе примија гол ме заебаа у кладилница:tapp:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
i mene me zafrknaja.... ama sepak Henry se povredi, Adebayor promasi ubava sansa... Van Persie ne igrase...
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
me iznenadija arsenal,ama toa e za nekoja godina ke bidat sampioni
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
10000 денари ме заеба Арсенал....
како и да е очекував та тепаат...ама тоа е.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Остаувам во Арсенал до крај на кариерата
Капитенот на Арсенал, Тиери Анри, кој повеќе нема да игра оваа сезона, оцени дека повредите се неизбежен резултат на пренапорниот распоред од минатата сезона. Францускиот напаѓач ги повреди стомачните мускули и мускулите на препоните на натпреварот од Лигата на шампионите со ПСВ Ајндховен и објави дека нема повеќе да игра до лето. Оваа сезона Анри одигра многу малку натпревари со оглед што од почетокот на првенството не беше доволно физички подготвен, потоа доби ишијас, ја повреди тетивата, а потоа и стапалото.

"На некој начин, предвидов што ми се подготвува. Моето тело постојано беше под притисок и знаев што можам да очекувам. Последните повреди дури ми се и утеха затоа што знаеме дека не сме роботи, а овие повреди н$ потсетуваат на тоа. Сега ќе можам да заздравам и да се подготвам за следната сезона. Веќе неколку години не сум имал вистински одмор", изјави најдобриот фудбалер на Арсенал.

Во исто време, Анри ги утеши навивачите на "топчиите" дека нема намера да се пресели од Емирати и дека планира тука да ја заврши кариерата. Во интервју за англиските медиуми тој потврди дека не прима понуди од други клубови.

"Нема да го напуштам клубот никогаш. Сигурно останувам тука до крајот на кариерата", додаде Анри.

Французинот дојде во Арсенал во 1999 година од Јувентус и оттогаш одигра 254 натпревари за својот клуб на кои постигна 174 гола. Со лондонскиот тим тој има договор до 2010 година.

Имајќи предвид дека ќе паузира во следните три месеци, тоа значи дека Анри ќе ги пропушти претстојните три средби на француската репрезентација во квалификациите за Европското првенство во Австрија и Швајцарија.

"Не велам дека Франција нема да има проблеми бидејќи секогаш ги почитувам противниците, но можам да кажам дека не сум загрижен. Иако не играм јас, имаме солидна репрезентација која може да излезе на крај со секого", заврши напаѓачот.
 
T

tino097

Гостин
ме потсеќа на Виеира :(

да се надеваме дека ќе остани ама и дека ќе игра најдобро шо знај
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
pisite bre neshtoooo na temavaa kako taka nema nikoj fan za Arsenal
Arsenal e super klub spored mene i najdobar...
Inter go bara Rosicki...
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
najjaki nema posilni,procitav deka imame 28 milioni fanovi niz svetot,sto ne e za podcenuvanje.go imame najgolemiot trener,najsilnite mladi talenti,odbrana kako kineski dzid,najdobriot napagac i najvaznoto lojalnosta nasa sprema toj prekrasen tim.kolku sme tolku sme,vistinski sme.
se naviva za samo eden tim,se saka eden tim-arsenal.


dali nekoj e zapoznat kako mozeme da napraveme oficijalen fan club?
zatoa sto ima oficijalni na arsenal vo:srbija,bugarija,bosna...sto treba da storime za da imame i nie?
odnapred blagodaram :)



pa ovie inter i real uste malku da go pobaraat i imeto na klubot :)
za niv nikoj ne se prodava...posebno ne igrac koj se adaptiral vo timot.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom