Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Arsenal e super tim...Sega samo ushte Eto gi fali na takvata igra kako shto ja igra Arsenal i da bidat najdobri...
 
T

tino097

Гостин
Ова со Ето е изгледа можно, бидејќи некни коа гледав на Стар Спорт Болтон - Арсенал, коментаторите споменаа варијанта Ето да потпиши во Арсенал. Но тоа најверојатно значи дека Анри би заминал во спротивен правец, бидејќи не ми се верва барселона да се ослободи и од Ето и од Роналдињо летово.
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Но еден од двајцата сигурно ке замине, прво не се у добри односи, друго им требаат пари за Кристијано Роналдо кој што по секоја цена сакаат да го донесат у Барса.

Би било добро да дојде Ето, но мислам дека всушност на Арсенал им треба само уште неколку искусни штопери, и ништо поише. Уште да ги послужи здравјето првата екипа, и мислам дека Арсенал ке има екипа за јуриш на врвот!
 
T

tino097

Гостин
Им терба само помлад голман, и би го прекомандувал Жилберто Силва во одбрамбениот ред. Против Болтон и предходно против Мидлзборо на таа позиција изигра многу посигурно и подобро одколку на неговата - задни везни .

А и то со повредите време е да прекини, веќе 2 сезони најјакиот состав не бил на теренот подолго од месец
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
tino097 напиша:
Ова со Ето е изгледа можно, бидејќи некни коа гледав на Стар Спорт Болтон - Арсенал, коментаторите споменаа варијанта Ето да потпиши во Арсенал. Но тоа најверојатно значи дека Анри би заминал во спротивен правец, бидејќи не ми се верва барселона да се ослободи и од Ето и од Роналдињо летово.
Tebe ne ti se jasni rabotite...Eto se ima skarano so Ronaldinho i rajkard...I izjavi za niv "tie se loshi lugje" i mnogu mu e krivo shto ne otisol vo Arsenal koga imal ponuda... i deka saka da odi vo Arsenal..Zaedno so Henry rastur ke pravat Henry ke mesti topki ovoj ke shitka golovi i mnogu mu odgovara takvata igra kako na Arsenal...
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
tino097 напиша:
Им терба само помлад голман, и би го прекомандувал Жилберто Силва во одбрамбениот ред. Против Болтон и предходно против Мидлзборо на таа позиција изигра многу посигурно и подобро одколку на неговата - задни везни .

А и то со повредите време е да прекини, веќе 2 сезони најјакиот состав не бил на теренот подолго од месец
Na leman ovaa mu e zadjna godina na negovo mesto ke dojde golmanot od CSKA :zver:...I mislam deka ke bidat najdobra ekipa...
odbrana im e super samo shto se povredeni povece...
Galas,Ture,Senderos,Ebue shto sakas povise...Nema prolaz
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.735
Поени од реакции
9.727
На арсенал им треба напаѓач и мислам дека ето е вистинскиот
 
T

tino097

Гостин
Cocacola напиша:
Tebe ne ti se jasni rabotite...Eto se ima skarano so Ronaldinho i rajkard...I izjavi za niv "tie se loshi lugje" i mnogu mu e krivo shto ne otisol vo Arsenal koga imal ponuda... i deka saka da odi vo Arsenal..Zaedno so Henry rastur ke pravat Henry ke mesti topki ovoj ke shitka golovi i mnogu mu odgovara takvata igra kako na Arsenal...
Види сеа, јас споменав дека слушнав изјава на коментатори на Стар Спорт дека има варијанта Ето уште летово да премини во Арсенал. Значи настрана од изјавите на Ето, Рајкард едниот од коментаторите тврдеше дека шансите се големи. Е сега којае варијантата, дали Ето ќе дојди во замена за кешот шо теба Реал да го исплати за Рејес бидејќи во случај да дојди Ето, Баптиста повеќе од сигурно се враќа во Шпанија. Дали Рејес место во Реал ќе замини во Барселона, па нешто Арсенал да доплати за Ето, дали Анри ќе си замини од клубот тоа ќе се дознај летово.

А за голманот тешко дека Венгер би се одлучил за млад голман како што е Акинфиев иако е многу добар, се мислам дека ќе игра на варијанта постар и поискусен, пример Буфон ионака Јуве сеуште борџи пари за Виеира а богами е заинтересиран за Силва .
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Mmmm Anri nema da si odi sigurno ima nov dogovor...Koga ke dojde Eto (ako dojde) sigurno ke si odi Batista ili Adebajor.. Zashto imaat mnogu napagjaci..
Mislam deka Akinhiev sigurno ke odi u Arsenal..Leman vo penzija...Ushte riberi da dojde lele koga ke mi tekne shto tim4e ke ima Arsenal...Ako si odi Eto sigurno ke si odi :) mislam deka igrata na Arsenal ke mu e najdobro...I ke pravime masakr i u premier liga i liga na sampioni :)

Eve sega vidov na eurosport.com Lauren ima ponuda za vo Portsmouth znaci ako si odi shteta...
 
T

tino097

Гостин
Cocacola напиша:
Mmmm Anri nema da si odi sigurno ima nov dogovor...Koga ke dojde Eto (ako dojde) sigurno ke si odi Batista ili Adebajor.. Zashto imaat mnogu napagjaci..
Mislam deka Akinhiev sigurno ke odi u Arsenal..Leman vo penzija...Ushte riberi da dojde lele koga ke mi tekne shto tim4e ke ima Arsenal...Ako si odi Eto sigurno ke si odi :) mislam deka igrata na Arsenal ke mu e najdobro...I ke pravime masakr i u premier liga i liga na sampioni :)

Eve sega vidov na eurosport.com Lauren ima ponuda za vo Portsmouth znaci ako si odi shteta...
Лаурен веќе повеќе од месец е член на Портсмаут :)
Иначе во игра за трансфер во Арсенал покрај Рибери, се споменува и Рајан Бабел од Ајакс, Сидвел од Ридинг (кој е поранешен член на академијата на Арсенал) а за голман е најголема конкуренцијата, шпекулациите ги споменуваат Акинфиев, Буфон и Боруч (од Селтик).

А вистина дека Анри има договор но тоа само ја зголемува вредноста при евентуален трансфер. И јас не сакам да си оди и би сакал да ги видам во тандем со Ето но за тоа ќе почекаме уште некој месец за да ја видиме конечната разврска. Знам дека за Анри сериозно се заинтересирани и Интер.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Pa, da najdobro bi bilo Buffon da odi ama nema sansi... :)
Mislam deka ke dojde Akinfiev ke vidime...
A Anri pred pola godina go prodolzi dogovorot nema da si odi
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
ah arsenal sea u london ako dade psv gol nema da projdete bidite sigurnu u toa a ako ne dade mozda i ce projdete ponatamu!!!
 
T

tino097

Гостин
е ова е лев бек :)

за со ПСВ незнам шод а коментирам, првото полувреме шансите се прокоцкаја и нормално после казна, то е така во фудбало.
 
T

tino097

Гостин
какво полувреме покажаа малдите надежи на Арсенал, тотално ги надиграа милионски вредните играчи на челзи. И шо е најтрагично челзи гол даде од офсајд. ама се надевам дека 2 полувреме ќе се мотивираат додатно младиве и ќе победат
 
T

tino097

Гостин
можи не тепаа ама ги истепаа челзи, делумно ми е жал за Тери ама тое, кармата враќа за тој со лажира повреда
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom