Фан Клуб: Љуботен

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.361
Поени од реакции
303
Ke ima li gostuvanje na navivaci na ljuboten vo Prilep za barazot protiv Kozuv?
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.546
Поени од реакции
1.539
Член од
26 ноември 2008
Мислења
28
Поени од реакции
1
Luboten se natprevaurva bo 3 liga Zapad i ima 22 boda e vo 5 mesto..mnogu znam za klubot licno jas sum igral vo toj klub i ne sum zel ni eden denar svarno go sakam toj klup ke vi dadam i nekoja informacija deka vo bivsata uprava imase nekoj sto sakaa mnogu pari pa pocna da se prodavat mnogu utakmici koj samiot znam koj utakmici i kolku pare zele samo od eden natprevar,pa zato ke ve zamolam da ne zboruvame gluposti daj boze da se vrati klubot kaj sto mue mestot Luboten koga se natprevaruval vo bivsa yugoslavija nekoj denesni ekipi ne znaele nisto za fudbalot ...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.553
Поени од реакции
43.106
Во согласност со останатите модератори, темите кои немаат свои фанови на форумов ке бидат под клуч, причината е очигледна, не се развива никаква дискусија освен билдање на постови со честитки .

Доколку некоја тема е ставена под клуч, а има член кој навива за истиот клуб и сака да постира на истата тогаш слободно нека исконтактира некој од модераторите на темата за Фудбал ( Димитар, Фантом, мене ) преку приватна порака па темата повторно ке биде отворена за дискусија, а до тогаш уште еднаш повторувам, :locked:.

п.с. Дискусија за некои од тимовите може да водите и на соодветните првенства, ништо не губите во случајов . :smir:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
http://www.kiss.com.mk/mak/novosti1.asp?id=8512

Љуботен моментално е прв у трета лига-запад, има исто бодоој со Ринеа од Чајле(Гостивар), и има амбицие за влез у втора лига. Ај да се надеамо дека од догодина ќе имамо нов второлигаш од Тетово, па за 2 године зошто не и прволигаш :) Добро е што нема квалификацие сега за у втора лига, па би можело директно да влеза...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Би сакал Љуботен да се врати во игра. Ех на времето кога на Вардар ќе му го земеше купот. Вардар на пенали се спаси во финалето. Таа генерација беше: Браќата Караѓов, Петров, Станкоски (ГМГМ), голманот Томиќ, Тајсон, Жаре, Чварка итн....
Тренер им беше Џиџи. Од кога заминаа тие тоа беше почеток на 90те, љуботен пропадна и веќе не се врати.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ќе се врати не се секирај...ка што знаем Брацо го има земено и Љуботен (ако ништо друго барем да го врати у прва лига ка Тетекс:))
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
230
Поени од реакции
0
http://www.kiss.com.mk/mak/novosti1.asp?id=8512

Љуботен моментално е прв у трета лига-запад, има исто бодоој со Ринеа од Чајле(Гостивар), и има амбицие за влез у втора лига. Ај да се надеамо дека од догодина ќе имамо нов второлигаш од Тетово, па за 2 године зошто не и прволигаш :) Добро е што нема квалификацие сега за у втора лига, па би можело директно да влеза...
epa super cim e prv da se nadevamo deka ce vleze u 2ra pa ponekoe vreme i u 1va liga zasluzue najstariot makedonski klub da se vrati na starite pateki
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.605
Поени од реакции
1.058
И тоа како би сакал Љуботен да се врати у втора лига и да зачекори по старите патеки...Постариве ми имаа кажуано дур играл Љуботен у тогашната Југословенска лига старион стадион бил преполн и имало некој што од дрво га глеале утакмицата...Би сакал уште еден македонски тим од Тетово и како најстар во Македонија да заигра у повисок ранг отколку што е сега и ка некогаш да глеамо градско дерби Тетекс - Љуботен
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
230
Поени од реакции
0
И тоа како би сакал Љуботен да се врати у втора лига и да зачекори по старите патеки...Постариве ми имаа кажуано дур играл Љуботен у тогашната Југословенска лига старион стадион бил преполн и имало некој што од дрво га глеале утакмицата...Би сакал уште еден македонски тим од Тетово и како најстар во Македонија да заигра у повисок ранг отколку што е сега и ка некогаш да глеамо градско дерби Тетекс - Љуботен
i mene mi kazuele postarite koj biln poln stadionot koj igral ljuboten ali bile vreminja i ja se nadevam za nekolku godine da go gleamo gradskoto derbi Teteks-Ljuboten
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
100
Поени од реакции
3
Ќе се врати не се секирај...ка што знаем Брацо го има земено и Љуботен (ако ништо друго барем да го врати у прва лига ка Тетекс:))
брацо ако има земено љуботен нема никаков сомнез влагаа у 2ра лига
 

Kajgana Shop

На врв Bottom