Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.633
Поени од реакции
81.564
Деви, љубим ти твое лице Гонзалово :love:

Де Лигт беше солиден, ниту лош ниту добар.

За Квадрадо лош збор да не чујам, ора на теренот 150 минути
 
Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
Дибала е суво злато. Дебелиот изненадува позитивно. За Бернандески не ме интересира кој и што требало да покрива. Ме интересира неговиот придонес во нападот кој е никаков. Многу повеќе очекував од него кога го купија од Виола.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.301
Дибала е суво злато. Дебелиот изненадува позитивно. За Бернандески не ме интересира кој и што требало да покрива. Ме интересира неговиот придонес во нападот кој е никаков. Многу повеќе очекував од него кога го купија од Виола.
Неможи придонес во напад кога има дефанзивни задачи.

Мене ме бендисва како го користи Бентанкур и тотално користи. 2 меча како замена 2 асистенции.
Автоматски споено мислење:

Најбитното го проба експериментот со Игуаин, Дибала, Роналдо.
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
Дали избројавте колку додавања имаше за вториот гол? Умот им го зедоја, што би рекле битолчани.

Sent from my Redmi
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.301
Дали избројавте колку додавања имаше за вториот гол? Умот им го зедоја, што би рекле битолчани.

Sent from my Redmi
На 2-3 пати така изиграа денес. Најмногу такви имаше против Наполи и Атлетико.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Сари. :cuc: Секоја чест, тактички го згази Конте.

Брозо ко да не играше цела утакмица. Кој пресинг го игравме човече, не знаеа интер што да прават со топката, едно 30 аути имаа у тие 40-50 минути коа ги гризевме. :D

Гонзало еј, злато од играч. :drk:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.301
Сари. :cuc: Секоја чест, тактички го згази Конте.

Брозо ко да не играше цела утакмица. Кој пресинг го игравме човече, не знаеа интер што да прават со топката, едно 30 аути имаа у тие 40-50 минути коа ги гризевме. :D

Гонзало еј, злато од играч. :drk:
Факт е дека само Сари знај да го менаџира Игуаин. Паратичи со изјава дека Дибала е наша десетка и дека ќе остани така и дкња во летото имало само заинтересирани тимови нитшо др.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Ти ебам кинеските ѓубриња се попалија на текмава ко последно коло да е,маваа ко луди не знам како пројдоа само со еден жолт цел меч.Добар меч,реално не очекував вака да доминираат во Милано,прав потег на Сари што почна со Дибала.
Берна беше изгубен и во дефанзива и во напад,поише му лежи таа позиција на Ремзи.Куадрадо стандард највише трчаше,али би го дигал на клоци за онаа контра кога отиде скроз напред и реши да дрибла наместо да подаде,а притоа заборави дека е бек на мечов и остаи дупка позади од која направија шанса .
Неможи придонес во напад кога има дефанзивни задачи.
Игра на позиција позади напаѓачи не може да нема придонес во напад,тоа што требал да покрива некој во одбрана не е оправдување.Очигледно ни Сари не бил задоволен од тоа што го правел во нападот кога прв го извади во 62ра и го стави Игуаин
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.301
Ти ебам кинеските ѓубриња се попалија на текмава ко последно коло да е,маваа ко луди не знам како пројдоа само со еден жолт цел меч.Добар меч,реално не очекував вака да доминираат во Милано,прав потег на Сари што почна со Дибала.
Берна беше изгубен и во дефанзива и во напад,поише му лежи таа позиција на Ремзи.Куадрадо стандард највише трчаше,али би го дигал на клоци за онаа контра кога отиде скроз напред и реши да дрибла наместо да подаде,а притоа заборави дека е бек на мечов и остаи дупка позади од која направија шанса .

Игра на позиција позади напаѓачи не може да нема придонес во напад,тоа што требал да покрива некој во одбрана не е оправдување.Очигледно ни Сари не бил задоволен од тоа што го правел во нападот кога прв го извади во 62ра и го стави Игуаин
Да за одма Интер да ја преземи средината и да го клај Џан кој патем мора да игра повеќе. Кедира е клучен играч за кратки и пасови и брзо, доаѓање до гол штета што остаре. Џан можи да го замени. Мислам дека Џан место Матуиди не е лошо да се проба, иако Матуиди трча ко скинат.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ne smee Dybala da se prodade.. se osekja igrata u napd so i bez nego.. imame protok znae da zasrzi izdribla podade..
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.477
Поени од реакции
7.284
Ми се свиѓа што релативно на време ги извади најслабите Сари, Кедира и Бернадески.
Штета на Роналдо што не влезе за 0:2, после мислам ќе се опуштеа Јуве, интер ќе се отвореа и потоп ќе следеше.. Али и вака слатко.. многу слатко
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.301
Ми се свиѓа што релативно на време ги извади најслабите Сари, Кедира и Бернадески.
Штета на Роналдо што не влезе за 0:2, после мислам ќе се опуштеа Јуве, интер ќе се отвореа и потоп ќе следеше.. Али и вака слатко.. многу слатко
Онаа пречка ако влезеше ќе беше потоп.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom