Фан Клуб: Јувентус

Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Самсунг е јака компанија немам ништо против да го носиме нивното име на стадионот :) Не берете гајле освојуваме се оваа година :D
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Јас го реков тоа за Маркисио, можеш слободно да ме цитираш, ке дискутираме :)...Ако си фан од поодамна на Јуве ке знаеш зошто викам така. И пред Конте и после Конте Маркисио многу често знае по цела утакмица да се изгуби односно да го нема од таму и НЕВИДЛИВ. Јас не реков дека Маркисио изигра слабо денес, нит некогаш сум кажал а нит може да ми текне кога изиграл слабо. Зошто? Зошто едноставно човекот не превзема одговорност, повеке сака да изигра сигурно на кратки пасови и сл. отколку да дава ризични топки како Пирло, да влегува во опасни стартови како Видал и така натаму. Во ситуација кога Пирло има фластер(што се дешава многу често) зошто не ја земе Маркисио топката, туку Бонучи ги почнува нападите? Да не испадне дека јас ова нешто трескам глупости, пред некоја година ми се чини пред да дојде Конте на гоал.цом имаше статија баш за ова што го зборам.
За 10ката, јас никогаш не сум кажал нешто такво, јасно е дека никој не ја заслужува а и прилично сигурен сум дека Маркисио нема никогаш да ја добие од една едноставна причина: он неможе да реши утакмица со еден потег како Дел Пиеро, и самиот си кажа дека тој врши работа а никој не го приметува, едноставно спореден играч на тимот е и секогаш ке биде.
За тоа кој е најважен за тиммот, тоа е субјективно, за тебе е Маркисио за повекето е Пирло, што беше случај и со мене, се додека не читав поранешни играчи и тренери како изјавуваат дека Видал е најважен играч на тимот по што почнав малку повеке да го следам и морам да признаам дека се ставив во мисла едноставно човекот е машина...

П.С. Не гледам ништо лошо во тоа да се искритукува некој играч или тренерот, на крајот на краиштата ние сме тие што живците си ги кинеме заради нив...Работата е да не се отиде во екстреми во пцуење и слични работи :)(Освен Вучинич, тој ке го пцујам додека е жив му ебам црногорецот со гз неке да мрдне за тимот :cautious: :D)
Јуве беше 7ми пред да дојде конте, тука сите збореа како дојде некој тренер што за ебени пола милион би го оправил клубот, дојде човекот и го оправи клубот, сега си те го гледаат како бог. А Вучко вучко е само мрзљив, он е цар :)
--- надополнето: 4 март 2013 во 03:12 ---
Јас го реков тоа за Маркисио, можеш слободно да ме цитираш, ке дискутираме :)...Ако си фан од поодамна на Јуве ке знаеш зошто викам така. И пред Конте и после Конте Маркисио многу често знае по цела утакмица да се изгуби односно да го нема од таму и НЕВИДЛИВ. Јас не реков дека Маркисио изигра слабо денес, нит некогаш сум кажал а нит може да ми текне кога изиграл слабо. Зошто? Зошто едноставно човекот не превзема одговорност, повеке сака да изигра сигурно на кратки пасови и сл. отколку да дава ризични топки како Пирло, да влегува во опасни стартови како Видал и така натаму. Во ситуација кога Пирло има фластер(што се дешава многу често) зошто не ја земе Маркисио топката, туку Бонучи ги почнува нападите? Да не испадне дека јас ова нешто трескам глупости, пред некоја година ми се чини пред да дојде Конте на гоал.цом имаше статија баш за ова што го зборам.
За 10ката, јас никогаш не сум кажал нешто такво, јасно е дека никој не ја заслужува а и прилично сигурен сум дека Маркисио нема никогаш да ја добие од една едноставна причина: он неможе да реши утакмица со еден потег како Дел Пиеро, и самиот си кажа дека тој врши работа а никој не го приметува, едноставно спореден играч на тимот е и секогаш ке биде.
За тоа кој е најважен за тиммот, тоа е субјективно, за тебе е Маркисио за повекето е Пирло, што беше случај и со мене, се додека не читав поранешни играчи и тренери како изјавуваат дека Видал е најважен играч на тимот по што почнав малку повеке да го следам и морам да признаам дека се ставив во мисла едноставно човекот е машина...

П.С. Не гледам ништо лошо во тоа да се искритукува некој играч или тренерот, на крајот на краиштата ние сме тие што живците си ги кинеме заради нив...Работата е да не се отиде во екстреми во пцуење и слични работи :)(Освен Вучинич, тој ке го пцујам додека е жив му ебам црногорецот со гз неке да мрдне за тимот :cautious: :D)
Јуве беше 7ми пред да дојде конте, тука сите збореа како дојде некој тренер што за ебени пола милион би го оправил клубот, дојде човекот и го оправи клубот, сега си те го гледаат како бог. А Вучко вучко е само мрзљив, он е цар :)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.756
Следните четири натпревари во лигата ни се против Катанија, Болоња, Интер и Пескара. Без разлика кој натпревар како изгледа на хартија, јас очекувам максимални 12 поени за да ставиме крај на овие несигурни игри и на тој начин да го зададеме предпоследниот удар, кој треба најмногу да тежи. Што побрзо освоиме повеќе бодови толку подобро.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Во саботата Љоренте влезе во 60та минута и изигра 30тина минути за Билбао. Незнам дали некој гледаше, ја у кладилница потпогледнував по малку не беше нешто приметлив, али напраи еден добар дриблинг а и влезе у шанса 2-3 пати...Се надевам дека ке му даваат шанса и понатаму до крај на сезона и во стартна постава, колку толку да влезе во натпреварувачки ритам.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
После пола сезона преседена на клупа и по договорот со Јуве,нормално е да нема некој мотив да игра за Билбао.
Иначе за имево на стадионов ми е тотално сеедно.Кога веќе не го враќаат старото име Деле Алпи,подобро да го продадат на некоја компанија,еве ако е точно ова за Самсунг,нека потпишат со две раце.

Еве еден интересен клип,малце офтопик,али нема везе ;)(Поврзано е некако со Јувентус на крај,поточно со Juventus stadium :D)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.670
Поени од реакции
81.898
Самсунг Арена бе... одма те потсеќа на Челзи :icon_lol:.Деле Алпи беше убаво име, ама никогаш нема да му го дадат на новиов стадион. Мене лично не ми се допаѓа Самсунг за име.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Нема шанси да го вратат Деле Алпи, сепак тоа бил друг стадион, други времиња и според мене исправно е да не се чепка тоа име, ова е нов стадион и почеток на една нова ера па најзгодно би било да се даде друго. Ама искрено воопшто не ми се сфига идејата со Самсунг, не само Самсунг туку и друга кој било компанија...Не ми се сфига оваа пракса на именување на стадионите по спонзорите, некако се губи она фудбалското, се комерцијализира тимот. Јас би му дал име на некоја значајна личност од историјата на Јувентус, мислам дека со Џани Ањели нема да згрешат :)

П.С. Ја утнав темата бе го напишав ова во Мак. фудбалска репрезентација прво :pos:
 

commandante

diablo blue
Член од
16 мај 2008
Мислења
393
Поени од реакции
72
Гледам јаки голови дале Пасквато и Таидер за Болоња :)
Ќе може ли некој од сигурни информации да ми каже шо е со Соренсен, Таидер, Габиадини и Пасквато, мислам да ми каќе кој како е позајмен, продаден, 50-50 со Болоња или некој друг тим?

Благодарам :)
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Гледам јаки голови дале Пасквато и Таидер за Болоња :)
Ќе може ли некој од сигурни информации да ми каже шо е со Соренсен, Таидер, Габиадини и Пасквато, мислам да ми каќе кој како е позајмен, продаден, 50-50 со Болоња или некој друг тим?

Благодарам :)
Соренсен пола пола со Болоња
Габиадини пола пола со Аталанта на позајмица во Болоња
Пасквато пола пола со Удинезе на позајмица во Болоња
Таидер веке не е наш, си ја откупиле втората половина Болоња во јуни.
--- надополнето: 4 март 2013 во 20:03 ---
Бентнер суспендиран на 6 месеци од репрезентација, погодувате зошто...
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.756
Но во сите 50-50 ситуации правата за регистрација ги има Јуве, иако не ми се верува дека Соренсен ќе го вратиме. Дечкото беше одличен кога играше 2010/2011...
А, Габиадини мене ми се допаѓа многу како играч уште од лани. Ќе биде одлично да го облече нашиот дрес.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Во саботата Љоренте влезе во 60та минута и изигра 30тина минути за Билбао. Незнам дали некој гледаше, ја у кладилница потпогледнував по малку не беше нешто приметлив, али напраи еден добар дриблинг а и влезе у шанса 2-3 пати...Се надевам дека ке му даваат шанса и понатаму до крај на сезона и во стартна постава, колку толку да влезе во натпреварувачки ритам.
Па видоа дека ќе се борат за опстанок, и мора да го вратат нивниот најдобар стрелец пошто може и да испаднат ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom