Фан Клуб: Јувентус

Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Според изгледов на формацијава ( иста тактика) на секоја позиција имаме за класа подобар играч од овие на Фиорентина освен можеби ЈоЈо, али другите 10 наши се каде каде поквалитетни од овие на Фирентина... Кои се тие ромуло, ронкаљиа, куардадо и остала багра .. Немој да ме јебеш .. Се друго освен 3 бода за мене е неуспех на утакмицава ...
Ayyy ama gi potceni :/ Romulo se pokaza kako mnogu borben igrac,toj ronkalja ne go znam :) a Cuardado e mn nezgoden 1vs1 taka da treba so respect da se pocne utakmicava i da se nadevame deka fiore ke se izgubi vo ovaa 3-5-2 formacija koja pocnaa da ja forsiraat :) Ipak cela sezona guravme so taa formacija sigurno znaeme koi se nejzinite slabosti :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ayyy ama gi potceni :/ Romulo se pokaza kako mnogu borben igrac,toj ronkalja ne go znam :) a Cuardado e mn nezgoden 1vs1 taka da treba so respect da se pocne utakmicava i da se nadevame deka fiore ke se izgubi vo ovaa 3-5-2 formacija koja pocnaa da ja forsiraat :) Ipak cela sezona guravme so taa formacija sigurno znaeme koi se nejzinite slabosti :D
Азамоа ќе го чува Куардадо и нема да мрдне ... Барзаљи или Киелини ќе го затворат ЈоЈо и крај на надежите на Фиорентина.. Значи против Киево го затворивме Пелисиер и типците не направија ниедна шанса... Затвори го ЈоЈо не му давај простор за игра и 80% од работата во одбрана е завршена .. Азамоа може за доручек да го изгрицка Куардадо ...
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Панче Малдини стаил лајк на ЈувентусМК на фб... готово отиде серијата од 44 утакмици без пораз,несреќа е чоеков:facepalm:

како да го банирам?:pos:

Конте му се потпишува на маичката на Ивица
47081_368647953209585_1818026102_n.jpg
 
Член од
13 декември 2010
Мислења
351
Поени од реакции
146
Вечерва ја победуваме и ќе бидеме 44 меча без пораз (ако не се лажам)
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
615
Поени од реакции
377
Азамоа ќе го чува Куардадо и нема да мрдне ... Барзаљи или Киелини ќе го затворат ЈоЈо и крај на надежите на Фиорентина.. Значи против Киево го затворивме Пелисиер и типците не направија ниедна шанса... Затвори го ЈоЈо не му давај простор за игра и 80% од работата во одбрана е завршена .. Азамоа може за доручек да го изгрицка Куардадо ...
Се е ова во ред само кај ти е најголемото засилување за фиорентина сезонава Борха Валеро за кој беа заинтересирани и Јуве претходно? Има голем квалитет
 
G

grande-juve

Гостин
FIORENTINA: Viviano, Rodriguez, Roncaglia, Pizarro, Jovetic (VC), Cuadrado, Valero, Ljajic, Pasqual, Tomovic, Romulo. A disp. Neto, Hegazi, Olivera, Lupatelli, Fernendez, Savic, Cassani, Seferovic, Llama, Migliaccio, Toni, Camporese. All. Montella
JUVENTUS: Buffon, Chiellini, Barzagli, Bonucci, Pirlo, Asamoah, Lichsteiner, Vidal, Giaccherini, Giovinco,Quagliarella. A disp. Storari, Rubinho, Luci, Cacaceres, Pogba, Marchisio, Vucinic, De Ceglie, Bendtner, Matri, Isla, Marrone. All. Carrera

Конте во кабината на јувентус каналот, а зашто на скај спорт италија има опција за клупскиот коментатор, може и ќе ги слушнам емоциите на Конте :D.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
UFFICIALE: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Giaccherini, Asamoah; Giovinco, Quagliarella. FORZA JUVENTUS ! ♥

AJDEEE JUVEEEE GAZIIIIIIIIIIIIIIIIII GIIIIIIIIIIIII
--- надополнето: 25 септември 2012 во 20:13 ---
 
Член од
30 август 2009
Мислења
262
Поени од реакции
78
Панче Малдини стаил лајк на ЈувентусМК на фб... готово отиде серијата од 44 утакмици без пораз,несреќа е чоеков:facepalm:

како да го банирам?:pos:
:cuc::cuc::cuc::pos: Лајк за Панче..:ROFLMAO:

П.С Кој сака кладба нека пиши до дека има време...:icon_lol:
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
615
Поени од реакции
377
UFFICIALE: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Giaccherini, Asamoah; Giovinco, Quagliarella. FORZA JUVENTUS ! ♥

AJDEEE JUVEEEE GAZIIIIIIIIIIIIIIIIII GIIIIIIIIIIIII
--- надополнето: 25 септември 2012 во 20:13 ---
Каде бе со Giaccherini a Marchisio на клупа :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom