Фан Клуб: Јувентус

Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238



Тренер на годината, anyone?:icon_mrgr:
Нашиот гвардиола се надевам истите трофеи ќе ги освои како почна :)
За шорцевите Џакерини сакал да проба како е да се биде Пирло
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
http://www.goal.com/en/news/596/exclusive/2012/05/07/3087552/manchester-uniteds-pogba-accepts-juventus-offer
Погба е првото засилување за следната година.Со оглед дека доаѓа како слободен агент платата од 1 милион годишно не е голема.Има доста потенциал во него ке игра на натпревари во купот башка натревари во кој ке мора да се одморат стандардните во средина според мене би бил добар трансвер.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Јас лично сакам да останат розевите дресови, ми е гајле од другите фан клубови што јадат гомна и се исмеваат, тие традиционални розеви дресови ни беа среќни !
И јас сакам , ама веќе кога неможе супер се и 3ти да бидат , таман со нив во ЛШ :)
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
533049_405944262773027_100000723713877_1239924_1998905475_n.jpg
го изгледав сега видеово од последните минути против Каљари и со сватив една работа... испадна одлично шо немаме ниту една супер звезда (Дел Пиеро е нешто сосем друго,тој е легенда) од типот на Ибрахимович,па тој да се занесва и да мисли дека е газда на тимот и дека е незаменлив.Овде сите се еднакви,и сите се подеднакво битни. И очигледно е дека Конте го нема наметнато својот авторитет со сила или претерана строгост, а сепак сите играчи максимално му веруваат и го слушаат и цела сезона не слушнав некој да се пожали или да се противи на негова одлука (ко ќе видиме,скоро сите играчи освен Пирло и Кјелини можеби, поминуваа периоди на клупата кој повеќе кој помалце) и имам впечаток дека го сметаат за равен на нив,а не некој надреден од кој треба да се плашат, И таја меѓусебна доверба и пожртвуваност за тимот (дури и на оние кој дојдоја на полусезона како Касерес и Бориело кој толку многу го плукавме :D ама дечкото очигледно имал желба ) мислам дека е клучна за успехот на Јувентус. Се потсетив сеа како Конте буквално после секој гол цела сезона трчаше позади клупа накај трибина за заедно да се радуваат со навивачите и сватив дека тој не се чуствува различен од останатите,ниту од навивачите ниту од играчите на теренот и дека сите подеднакво го сакаат Јуве,и зато се надевам дека освен Красич (не дека имам нешто против него или го мразам,едноставно не се вклопи во тимот) сите други ќе останат (да,мислам и на Бориело кој успеа да ме убеди последните неколку кола дека ќе се најди за вреден за утакмици од куп или слично)
и така дечки,уште еднаш честито нека ни е титула,последен пат ко ја освојвме јас уште бев средно и во цел клас само двајца бевме бјанконери,низ годините на факс тежок ремет ми праеја :D и сега ко си го дочекав своето, на работа никој и не прати фудбал онака сериозно,па нема кој да реметам,не е ист филингот да тролаш на туѓ фан клуб и во живо :D
И да,и покрај се јас уште имам надеж дека ќе не изненадат на последната утакмица и како подарок за навивачите ќе му го продолжат договорот на нашиот капитано,заради него го засакав и фудбалот и Јуве и не можам да го замислам поинаку
п.с не знам дали ова со собиранките во Њу Јорк кафе ви е од оваја сезона или сте се береле и предходните,jaс до ланската сезона седев Скопје на студии и да знаев ќе идев заедно да киниме нерви со стариот Јуве :D
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Овој Ањели ми е сумљив тип,првен не го продолжува договорот на АДП,а сега и кога го прашуваат за трета звездичка нешто мумла,абе има умникот без анестезија да му го вадам :sneaky:
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Овој Ањели ми е сумљив тип,првен не го продолжува договорот на АДП,а сега и кога го прашуваат за трета звездичка нешто мумла,абе има умникот без анестезија да му го вадам :sneaky:
менвам трета ѕвезда за две сезони плус на Дел Пиеро (сигурен сум дека ќе ги освојат и тие две наредни титули)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom