Фан Клуб: Јувентус

Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
и тој ке пропадне во Јувентус како што се случи тоа и со Мело и Диего
Море идиш во туѓ фан клуб и велиш ќе пропадне , не плачи и овде шо управата на твојата екипа нема пари за тоалетна хартија па не за играч , се ценка за се е не можи за без пари тоа исто ти е сакаш да е*аш а нејќиш да те е*ат !
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.127
Поени од реакции
25.656
Ти се сложуваш со мене а? :sneaky:
--- надополнето: Jul 20, 2011 9:41 PM ---
Море идиш во туѓ фан клуб и велиш ќе пропадне , не плачи и овде шо управата на твојата екипа нема пари за тоалетна хартија па не за играч , се ценка за се е не можи за без пари тоа исто ти е сакаш да е*аш а нејќиш да те е*ат !
не се возбудувај, јас не го кажав тоа за да ве испровицирам вас фановите на Јувентус туку тоа е така, и ти го знаеш тоа па заради тоа преминуваш на друга тема одма
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Ти се сложуваш со мене а? :sneaky:
--- надополнето: Jul 20, 2011 9:41 PM ---

не се возбудувај, јас не го кажав тоа за да ве испровицирам вас фановите на Јувентус туку тоа е така, и ти го знаеш тоа па заради тоа преминуваш на друга тема одма
Како прво не сум фан на Јувентус ама ги поштовам членовиве овде зашто никогаш никого не провоцираат ништо не зборуваат , вие одма нешто да зборните едноставно си плаќа јувентус пари и ќе игра за нив и то е то...
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.127
Поени од реакции
25.656
Како прво не сум фан на Јувентус ама ги поштовам членовиве овде зашто никогаш никого не провоцираат ништо не зборуваат , вие одма нешто да зборните едноставно си плаќа јувентус пари и ќе игра за нив и то е то...
така е, но секој има право да си го каже своето мислење без разлика дали другите ке се согласат со тоа
 
С

сашенко

Гостин
така е, но секој има право да си го каже своето мислење без разлика дали другите ке се согласат со тоа
Мело и Диего не пропаднаа во Јувентус, тие едноставно не беа за голем клуб.Имаа мотивација да стигнат до таму ама не и да продолжат понатака со исто темпо.Парите си го направија своето и се опуштија и двајцата.На Диего никој не му ги врза нозете кога шутираше слободни или кога додаваше.Никој не му ги врза очите на Мело па кога ке земеше топка успешно да гледа каде ке ја подаде па да направи бар еден успешен пас.Тие не вложуваа доволно труд и звезди се правеа.Големи плати, имиња имаат, играат во голем клуб каде што има кој да трча секогаш и се опуштија.Ама работите не испаднаа како што очекуваа и Јуве зажали што ги донесе и двајцата.Ситуацијата во клубот сега е поинаква.Сега не би требало овие трансфери да бидат промашени, и очекувам константна игра од јуве годинава...А Мело и Диего самите си ја скоија судбината...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
и тој ке пропадне во Јувентус како што се случи тоа и со Мело и Диего
Ова дека не отиде во Баерн? Или во Баерн ќе станеше најдобар играч на светов можеби?
So pathetic...
 
С

сашенко

Гостин
Бонбона е стадиончето ама фифа не играм.Се надевам дека на PES ке го направат уште подобро :D
 
С

сашенко

Гостин
Ланската фифа (FIFA 11) беше КОКА КОЛА за пес (PES 11):icon_lol::icon_mrgr:
Ја пробав ама јас сум PES тип.Без разлика колку е добра навика е навика а несакам да менувам навики и ке си останам на пес.Затоа и се надевам дека ке направат добро стадионче за Јуве.Мада шансите да го утнат се мали пошто ваков стадион нема шанси да не изгледа добро на било која игра:D
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Море идиш во туѓ фан клуб и велиш ќе пропадне , не плачи и овде шо управата на твојата екипа нема пари за тоалетна хартија па не за играч , се ценка за се е не можи за без пари тоа исто ти е сакаш да е*аш а нејќиш да те е*ат !
Откај тоа дека немаат пари работата беше дека Фелер изјави дека Видал може да иде кај сака само неможе во Баерн иначе да сакаа да го шитнеа немаше проблем да има за 10-15 милиони. Како и да е честито нов играч
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Море идиш во туѓ фан клуб и велиш ќе пропадне , не плачи и овде шо управата на твојата екипа нема пари за тоалетна хартија па не за играч , се ценка за се е не можи за без пари тоа исто ти е сакаш да е*аш а нејќиш да те е*ат !
:pos: Еден од ретките фудбалски гиганти кој не е у минус и кој секоја година остварува профит нема пари за играч :pos: Видал му истекува договорот наредна година така да мора да го продаде Леверкузен, ова не е Премиер лига да се плаќат бесмислени суми за секакви играчи.

Иначе мило ми е што ќе иде во Јуве, со Пирло во средина и ви фали само лево крило и еден топ напаѓач и то е то. Одбраната ви е доста јака , мислам не ви треба засилувања.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
:pos: Еден од ретките фудбалски гиганти кој не е у минус и кој секоја година остварува профит нема пари за играч :pos: Видал му истекува договорот наредна година така да мора да го продаде Леверкузен, ова не е Премиер лига да се плаќат бесмислени суми за секакви играчи.

Иначе мило ми е што ќе иде во Јуве, со Пирло во средина и ви фали само лево крило и еден топ напаѓач и то е то. Одбраната ви е доста јака , мислам не ви треба засилувања.
ни треба уште еден дефанзивец едно крило а напагач и е потребен и не за секој случај е потребен ... не баерн погоре шо викаат некој фаној немал пари имат пари само што и тие доста потрошија годинава
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
После Циглер, Пирло, Лихштајнер еве го и нашето 4то значајно засилување , Артуро Видал.(King Artur) Добредојде и нека му е со алал. (y) . Кој е следен? Агуеро? Роси? Со било кој би бил среќен. шинтер и Милан добиваат здрава конкуренција....редно е...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom