Фан Клуб: Јувентус

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.752
Поени од реакции
8.011
Конечно.. се надевам ќе се покаже добар.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
според последните информации јувентус го договорил трансферот на лихштајнер од лацио за 10 мил 2 помалце од бараната сума од страна на лотито утре повеке информации се очекуваат
Колку шо знам имал клаузула дека тој добива 2 од тие 12 миљони и наводно се откажал од миљоните за да игра за Јуве.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Инаку, го изигнориравме настанот

Рекордна казна од 500.000 евра за Диего

http://sport.mnogoo.mk/mk/articles/Fudbal/rekordna-kazna-od-500000-evra-za-diego

Дали сеуште има скептици за изправноста на неговата продажба?
ти ги гледаш неговите настапи во дресот на Јувентус и како се однесуваше спрема клубот и навивачите или последната сезона кога му беше тренер Стив Мекларен ?!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
ти ги гледаш неговите настапи во дресот на Јувентус и како се однесуваше спрема клубот и навивачите или последната сезона кога му беше тренер Стив Мекларен ?!
Настапите ДА , ама неговиот однос на тренинг НЕ, ама важно резултатите ги знајме.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.861
Поени од реакции
2.730
За Агуеро би требало утре све да се знај :))

Него, со Диара до кај сме???
Ако е точна можноста за трампа меѓу Мело-Лас... тогаш според мене ќе изгубиме многу.Можда Мело имаше проблеми сезонава.. ама игра со срце..
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Spored mene nema nekoja golema razlika pomegu Melo i Diarra ist kalibar na igrac se i dvajcata se borbeni :)
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.500
Поени од реакции
4.358
Жешко Лето а :) Конечно изгледа почнаа да купуваат разумно,Само уште да ги доведат Агуеро,Бастос,еден од Инлер или Лас и еден штопер(Бритос моја желба:rolleyes:),и да се продадат Амаури,Јакинта,Мело или Сисоко(иако и двајцата сакам да останат)Григера,Хасан,Траоре,и мислам дека конечно ќе бидеме по конкурентни во Сериа А.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Нема стрпување брат кога се работи за класа играчи, Агуеро мора да биде донесен ако сакаме да го гледаме стариот Јуве за кој сите ние почнавме да навиваме, екипа не се прави со играчи од типот на Амаури, Јакинта па и Вучко, мора да има база на класа играчи кој би се надополниле со работници на теренот. Уште сега се потпишуваат договорите не се секирај ти за тоа, само на сила стапуваат од 1 јули, мора да се реагира брзо, другите екипи не седат со скрстени раце. Еве пак некој проблеми околу Лихштајнер, Марота се ценка за пола милион :confused:
--- надополнето: Jun 22, 2011 3:06 PM ---

Бастос е далеку подобро решение за крило, ајде баш ќе видиме што планови има Конте :)
Со тој пола милион можеме да го откупиме Соренсен ;) Знае што прави Марота :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom