Фан Клуб: Јувентус

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Абе знам дека е повреден брат али тоа ни е првиот состав, најјакиот и затоа го ставив таму Григера ...

Ако не ти смета би те корегирал само за Амаури , мислим дека ни под разно не заслужуе Амаури да биде стаен и прв состав односно моментално најјак на Јувентус. Ако више и повредени сметаш Јакинта секогаш кај мене би имал предност пред Амаури. Човекот се труди шутира а и постигнува голови (колку толку) што е најбитно, а овја другиов НИШТО ама буквално НИШТО не прае на утакмица освен што паѓа, дава аплаузи и прае контра фаули.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Абе браќа да не ја даваат на некоја од кабелскиве ? Пример Б92, еуроспорт ... ?

--- надополнето ---

Ако не ти смета би те корегирал само за Амаури , мислим дека ни под разно не заслужуе Амаури да биде стаен и прв состав односно моментално најјак на Јувентус. Ако више и повредени сметаш Јакинта секогаш кај мене би имал предност пред Амаури. Човекот се труди шутира а и постигнува голови (колку толку) што е најбитно, а овја другиов НИШТО ама буквално НИШТО не прае на утакмица освен што паѓа и прае контра фаули.
Епа знам, али јас ти кажувам филозофијата на Дел Нери он го игра Амаури прва постава да е до мене и ја би го ставил Јакинта прв состав ...
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
TV+(bulgaria):vozbud:
Ќе дрнда бугарот ама бар ке глеам :tv:
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Нема проблем , ја реков ако си најдеш некоја од туе што ја фаќаш на кабловска па да се гледа. Ќе морам и ја на стрим да гледам па ќе постам нешто ако најдем после поасално ...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
Bologna (4-1-4-1): Viviano; Garics, Portanova, Britos,Cherubin;Radovanovic; Buscé, Ekdal, Mudingayi,Paponi;Di Vaio.

A disp: Lupatelli, Moras, Cherubin, Radovanovic, Siligardi, Gimenez, Meggiorini.

Juventus (4-4-2): Storari; Motta, Bonucci, Chiellini, De Ceglie; Krasic, Melo, Aquilani, Marchisio; Quagliarella,Amauri.

A disp: Manninger, Legrottaglie, Sissoko, Pepe, Martinez J., Del Piero,Iaquinta.


Според Тутоспорт.
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Forza Juve.....

Мораме да ја тепаме Болоња, шампион се станува со победи против малите екипи. Добро е што Дел Нери игра со најсилниот состав без разлика кој е противникот. Очекувам тврд и тежок натпревар бидејќи Болоња знае да изигра мотивирано со поголемите екипи и може да ни создаде проблеми. Како и претходните утакмици највеќе очекувам од средниот ред и Кваљарела кој според мене е одличен голгетер против помали екипи.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.833
Поени од реакции
5.501
Juventus (4-4-2): Storari; Motta, Bonucci, Chiellini, De Ceglie; Krasic, Melo, Aquilani, Marchisio; Quagliarella,Amauri.

A disp: Manninger, Legrottaglie, Sissoko, Pepe, Martinez J., Del Piero,Iaquinta.[/I]

Според Тутоспорт.
И официјално е таа формација:


  • 30
    Storari Marco
  • 2
    Motta Marco
  • 19
    Bonucci Leonardo
  • 3
    Chiellini Giorgio
  • 29
    De Ceglie Paolo
  • 27
    Krasic Milos
  • 4
    Melo Felipe
  • 14
    Aquilani Alberto
  • 8
    Marchisio Claudio
  • 11
    Amauri
  • 18
    Quagliarella Fabio
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Koj ќе најде добри стримови али стварно што нема да сецкаат одма нека сподели со нас нека не биде циција хахахаха (мала шала)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Амаури денеска ако не даде гол незнам кога ќе даде ајде идеме на победа
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Две убави шанси со глава упропасти Амаури .... Ајде да се надеваме третата ќе ја претвори во гол ...

--- надополнето ---

Хахахаха 22 минута Амаури е изваден од игра .. Заслужи

Едит .. Се повредил дечкото (сто посто сам се повреди)
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Коментаторот спомна некаква повреда на Амаури затоа бил изваден ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom