Фан Клуб: Јувентус

Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
€€€€

Со спонзорот сигурно имат одреден број на настапи со дресот.
Деви каде може да најдеме посетеност на овој меч ? Недела вечерен термин , сите се слободни а стадионот полупразен ? Макар и слаб противник бил ова е греота на кое дереџе паднавме.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
За што да платат бе карта ѓаол ипол? До сега како игра тимот треба бојкот им ебем тоа ботојте
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
Деви каде може да најдеме посетеност на овој меч ? Недела вечерен термин , сите се слободни а стадионот полупразен ? Макар и слаб противник бил ова е греота на кое дереџе паднавме.
После мечот ќе има сигурно.

Ањели пред мечот со ПСЖ за ЛШ ги поскапил картите од 80€ на 290 ако не грешам. (Најефтините).

Одамна крена раце идиотот од клубот не му е тука умот
Автоматски споено мислење:

Забележете како ја извлече одбраната Рабио за голот.

И фала богу ќе се разигра стоката сега и ќе си оди на слободен трансфер.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.646
Да видиме дали е свако чудо за 3 дана.
Ќе ги видиме следната со Милан...

Нека не ве чуди празниот стадион, уште од Септември им ја уништија сета желба на навивачите да доаѓаат да го гледаат клубот...ради цената на тикетите (+ нели инфлација), али пред се ради играта што ја покажуваа од почетокот. И овоа водство од 3:0 изгледа мртво, со мртва игра без жар.

Рабио и Мекени криминални беа во прво полувреме... Милик пријатно ме изненади скоро секој меч гол дава, пу пу да не го урочам. Засега чесно си го заработува лебот.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Милик сегде се изнадава голој, проблемот беа повредите.
Bargain ликот тежок е за ова што го покажува. Па ко бекап опција топ е. Рачунај Кен не се повредуа ама затоа е интергалактички идиот.

Он е причината зошто не треба да имаш жал зашо Африка била колонизирана
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
Го виде некој Сандро шо напрај на шансата кај нив шестнаесетник кога му ја подаде Костич.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Милик за парите реков нешто како Барзаљи има потенцијал да биде и не погрешив, сега за сега одличен.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
Ќе ги видиме следната со Милан...

Нека не ве чуди празниот стадион, уште од Септември им ја уништија сета желба на навивачите да доаѓаат да го гледаат клубот...ради цената на тикетите (+ нели инфлација), али пред се ради играта што ја покажуваа од почетокот. И овоа водство од 3:0 изгледа мртво, со мртва игра без жар.

Рабио и Мекени криминални беа во прво полувреме... Милик пријатно ме изненади скоро секој меч гол дава, пу пу да не го урочам. Засега чесно си го заработува лебот.
Тоа ќе ни кажи многу, ако сакаме некоја шанса за титула и вртење нљ сезона треба победа баш таму.

Добри се денес пособено второво, не застанват сакат уште голови. Не се повлекоа. Наводно имале мн состаноци кои траеле долго и кажувале што сакаат и што треба да се промени, ќе видиме.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Ете, Шиљо и Кен. Премногу му е на Алегри да игра прес и да не чува резулат 1:0. Оваа измена му е враќање у живот
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
Ете, Шиљо и Кен. Премногу му е на Алегри да игра прес и да не чува резулат 1:0. Оваа измена му е враќање у живот
Вторник имаме меч, Шиљо за двата наши бекови е Турам.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
Немој во иста реченица со Турам, грев е.
Реков за останатите бекови шо доволно говори за нивниот квалитет ж, кога стигна нашата 3 опција да е подобра од нив.

Турам е најдобриот дефанзивец кој сум го гледал, чиста елеганција.

Квадрадо копиљот пак шутна на контра место да подај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom