Фан Клуб: Јувентус

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.758
Шампионот ќе биде некаде од 83 до 85 бодови.

Јувентус има 56 во моментот и максимален дострел до 83. Така да, шанси да освоиме се блиску до 0%.

Сега најважен е Вилереал, баталете друго.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
Милан или Интер зема. Тоа е, наредна сезона може да се сонува, каков старт очаен имавме, и со какви повреде се ебаамо цела сезона, добро е и што не се боримо за 6то.

Овој анти фудбал на Алегри сакале да признаете или не, дава резултати доволни за 4то. Да беа Сари или Пирло ...

Сезонава би бил "задоволен" со пролаз даље со Виљареал, куп и зациментирано ЛШ.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.354
Ах Шчезни, Шчезни крв да мочаш :place:
Влахович мораше во летото да го купат, со напаѓач кој знај да дава голови сигурно ќе се боревме за скудето и покрај лошиот старт.

Моментално сме екипа со најдолга низа без пораз во сите лиги (ако не се лажам).

Ццц
Inter kiksna pak, ne gubam nadez deka ako tepame naredni 4 so Salernitana, Inter, Kaljari i Bolonja sme vo igra za skudeto pak. Milan igra so Torino kaj shto moze da kiksne a Napoli ima najtezok raspored Atalanta, Fiorentina, Roma. Tepueme 4 pa do kraj se moze da se desi….
Не заборавај Интер има 2 заостанати тоа се потенцијални +3\+6 бода.
Автоматски споено мислење:

Милан или Интер зема. Тоа е, наредна сезона може да се сонува, каков старт очаен имавме, и со какви повреде се ебаамо цела сезона, добро е и што не се боримо за 6то.

Овој анти фудбал на Алегри сакале да признаете или не, дава резултати доволни за 4то. Да беа Сари или Пирло ...

Сезонава би бил "задоволен" со пролаз даље со Виљареал, куп и зациментирано ЛШ.
Со Пирло или Сари без Роналдо мислам ќе се боревме за 6-7мо можеби и полошо ама сето тоа е муабет шта би кад би така да џабе а и реално Пирло има доста да учи и да стекнува искуство. Со Роналдо кој постигна 30 голови се боревме за 4то до последен ден од сезоната…
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Глеам Салах и Ливерпул имаат проблеми со продужување на договорот.Mоже како SS да го користиме,ако запнат нашите да го земат.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Глеам Салах и Ливерпул имаат проблеми со продужување на договорот.Mоже како SS да го користиме,ако запнат нашите да го земат.
smeski.. ke davas ogromna plata za igrac kade sto vekje imame na taa pozicija.. treba dupkite da se zatvorat, 2 jaki veznjaci i 2ca bekovi i 2ca stoperi.. toa ni treba
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
smeski.. ke davas ogromna plata za igrac kade sto vekje imame na taa pozicija.. treba dupkite da se zatvorat, 2 jaki veznjaci i 2ca bekovi i 2ca stoperi.. toa ni treba
Ја го глеам како замена за Дибала.У случај да замине.Малку е по стар ама не се повредува често.Ако остане Дибала не ни треба друг.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ја го глеам како замена за Дибала.У случај да замине.Малку е по стар ама не се повредува често.Ако остане Дибала не ни треба друг.
Абе нема потреба супорт страјкер да имаме, пошто го пратам Алегри дека сака во формација 4-3-3 да играме, со класичен шпиц и јаки крила (киеза + заниоло)
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Абе нема потреба супорт страјкер да имаме, пошто го пратам Алегри дека сака во формација 4-3-3 да играме, со класичен шпиц и јаки крила (киеза + заниоло)
Епа Салах и крило игра.Штета само шо игра иста позиција како Киеза.Иначе лево да играше одма би го зел место Заниоло без да се замислим.Шо знам многу ми е стаклен.
 

433

Член од
17 август 2021
Мислења
107
Поени од реакции
330
Салах ќе бара 20м годишно нешто што нема шанси да го дадат сеа. Плус зошто би си идел од Ливерпул кога моментално се топ состав кој функционира одлично, а ние сме у транзиција сеуште.

Пишав и предходно, Дембеле од Барса мислам може да се договори за помала плата, а има фудбал во него и млад е.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
Салах ќе бара 20м годишно нешто што нема шанси да го дадат сеа. Плус зошто би си идел од Ливерпул кога моментално се топ состав кој функционира одлично, а ние сме у транзиција сеуште.

Пишав и предходно, Дембеле од Барса мислам може да се договори за помала плата, а има фудбал во него и млад е.
Дембеле ти е школски пример за фудбалер со појќе ред флегс него квалитети:

  1. Недисциплина 100%
  2. Повреди
  3. Не знае да процени игра
  4. Неодлучен е
  5. Не знае со десна
  6. Плата урнебес за "ПОТЕНЦИЈАЛОТ"
Исфорсиран црњо што не знае да се сноси со притисокот за клубот што игра.

Тие блесоци у Барса и квалитетот у Дортмунд се неспорни.

But why risk it?

Попара ќе го прават дефанзивциве што од старт значи пола година повреден, бетер од Дибала

Задња опција да ми биде понудена не би го одбрал.

И да, мое мислење е,јбг
 

Kajgana Shop

На врв Bottom