Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Како што кажав (иако се надевав да грешам) традиционално не земаме никој јануари. До крај некаква пропалица само. Алегри верувал во Мората читам. Мората многу посимпатичен ми беше при првиот
негов престој, вториов нула. Највише што ме радува е дека пишат дека Рамзи ќе си оди 99%, е сега не го откажувам тој 1% пошто познавајќи ги овие што не водат, се е можно:toe:
Кажа Алегри, главна причина поради која не го даваат е тоа што нема опции на пазар кои би биле подобри а тие што ги има не се на продажба.

Ремзи шут карта конечно нареден Рабио се надевам на лето.
Автоматски споено мислење:

Кој стап е тој Скурмака бе за него да се пишува цел месец дека чак на лето ќе го земале до толку ли ниско паднаа. Мислиш за Мбапе се оштрат бог да чува.
Наводно the next best thing во Итлаија заедно со Распадори. Гризат големите клубови по него :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Сандро :yid: :yid: :yid:

ејјј прва шанса, прв удар. Од центар не поминаја и Сандро реши да се Глупира. Уствари не се глупира таков е природно, кога игра добро или нормално тогаш е глупирање за него o_O
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Жално е кога ги гледам Мората и Бернардески. Главата во земја, трк како коњи. Мрш таму.

А и што да бараме повеќе со Квадрадо капитен. До кое дереџе дојдовме мајката.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Неко решение за Сандро. Можно е толку физички да е паднат? Телото не му можи поќе? Или едностсвно кур го боли - Бразилец ?
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Знам дека не се пцуе на денов ама жената у пичка да му ја изнаебам на судијата. Не дава фаул над Киеза и им поклонува контра па им дава на џуџињата со пречки во развој фаул во опасна зона. Исто така ретардираниве џуџиња 10 минути задржаа во виткање, овој продолжува само 1 минута и не дозволува Јуве да изведе слободен удар. Абе не само жената, се женско у фамилија до 10 колено да му изнаебам.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
A да и Киеза и Бернардески се тооолку себични шо би му ги секол нозете. Две секунди пред голот се слушаше Алегри како пишти ФЕДЕ, ФЕДЕ :yid:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Жално е кога ги гледам Мората и Бернардески. Главата во земја, трк како коњи. Мрш таму.

А и што да бараме повеќе со Квадрадо капитен. До кое дереџе дојдовме мајката.
Тимов да имаше барем 50% од трудот и желбата што ја покажува Квадрадо последниве 4-5 години, ситуацијата ќе беше многу поразлична од сега.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Пак се виткаат ретардиросиве и судијава ќе продолжи три минути на крај.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Наша беше за земање. Штета, куртон и.

Замените на место, менталитетот под пензија.

Многу од играчите треба да го остават дресот в соблекувална и да не се појават повеќе.

Мората сњ да ти ебам
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Пак на толку виткање од страна на џуџињата судијата не дозволи корнер да се изведе. Абе закон би вовел да смееш да му ја отсечеш главата на судијата и да не одговараш.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Не е крив судијата колку и да беше беден.
Не може Лоботка да изгледа како Канте коа ќе го споредиш со нашиве везњаци. Тоа Е.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Сто години гледам фудбал и пак се изненадив за задржувањето време, додека не ми текна.
На што личеше ова бе, од прво полувреме лежеа на терен.

Минимум седум минути требаше да има продолжение.
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Abe realno osven Sandro koj beshe dupka, drugite site izigraa so povremeni individualni blesoci vo ramkite na moznostite, zatoa rezultatov e takov kakov shto e :toe:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Abe realno osven Sandro koj beshe dupka, drugite site izigraa so povremeni individualni blesoci vo ramkite na moznostite, zatoa rezultatov e takov kakov shto e :toe:
Греота е што Јуве треба да изигра над можностите за да извади бод со ебаниот Наполи. Дабогда ги снајде џуџињава судбината на Палермо, да исчезнат од мапата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom