Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.303

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Ако може им треба ваков шамар да се освестат, глумат лудило мислеа дека готово веќе шампиони се мрш маму ви ебам!
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
ќе јадите пак гомна за Алегри ама вакви распади на веќе добиена утакмица никогаш му се немаја десено. Истото и против Наполи беше, ама ајде тогаш Кулибали ги изваде.
Резил.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.303
ќе јадите пак гомна за Алегри ама вакви распади на веќе добиена утакмица никогаш му се немаја десено. Истото и против Наполи беше, ама ајде тогаш Кулибали ги изваде.
Резил.
Алегри за мене лично е менаџериште левел Трапатони, Липи ама на управата т.е. Недвед му требаше послушник што не прашува и го добија Сари.

Го уништи Пиоли сесонава.
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
ќе јадите пак гомна за Алегри ама вакви распади на веќе добиена утакмица никогаш му се немаја десено. Истото и против Наполи беше, ама ајде тогаш Кулибали ги изваде.
Резил.
Тогаш Сари беше болен.Не ја водеше тој утакмицата туку заменикот.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
После реакцијата на Ромањоли и Кјаер кога го примија од Роналдо си реков готово е, тренинг утакмица и шо се деси ? Брука.

Бонучи најслаба утакмица у цела сезона му беше денеска.
Златен гол на Рабио пропадна у пораз од Милан. :tapp:

Гомна.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.633
Поени од реакции
81.565
Утре ќе пишам подетално, али сега само ова ќе го кажам... Ругани и Данило одма да ги снема од тимот.

Поздрав другари и Е АЈ ДА ПЛАЧЕМЕ СЕГА...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.303
Сари ми е крив денес само за вадењето на Рабио за да игра Матуиди.

Пичиња.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Пјаниќ со една мозочна ќелија у Барса со друга у кафана е уште. Ругани беда, Данило глуп до коска. Бонучи нема муда за капитенска лента а Игуаин е бедотија, шутрак со менталитет на малтретиран средношколец.
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.303
Sarri: "No team can score 3 goals in 4 minutes if the team continues to be on the pitch: Something happened that swept us off the pitch for a quarter of an hour and this made it possible for Milan to come back. It was also easy for Milan." [DAZN]

Sarri: "We played 60 world class minutes where we were in control then we had a blackout. It's happened to other teams too. We shouldn't dwell on it... Let's think about the next match." [DAZN]
Автоматски споено мислење:

Пјаниќ со една мозочна ќелија у Барса со друга у кафана е уште. Ругани беда, Данило глуп до коска. Бонучи нема муда за капитенска лента а Игуаин е бедотија, шутрак со менталитет на малтретиран средношколец.
Манџукиќ >>> Игуаин во секој свет и паралелен универзум.

Пола од тимот (освен некои играчи) да ги имаа мадињата на Манџукиќ ќе бевме неприкосновени во сите натпреварувања.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Увек патимо од такви тренери. Алегри го сака вонбрачниот син Де Шиљо, а Сари Игуаин. Абе 94 факинг милиона а тоа мисирот најглуп на цел свет со интелигенција ко штраф не осеќа притисок да биде бољи да докаже туку трчкара и прае пас грешен на играч до него што е оддалечен 2м. КОЊ НАЈГЛУП КОЊ. Манџо е бог, батина и величина за Игуаин и на 90 године. Ребиќ ми е нешо ко Манџата копач гура 91 минуте игра,а ова токмаков купен милион по кило за куроо свирче не го бива. Не рекле џабе, од сељак ага не бива, и да го бива не го личи
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Ах бе, а можевме +10 да отидеме... а баш ќе ни дојдеше добро на ваков тежок распоред.

Аталанта се следни... :nesumjas:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
ќе јадите пак гомна за Алегри ама вакви распади на веќе добиена утакмица никогаш му се немаја десено. Истото и против Наполи беше, ама ајде тогаш Кулибали ги изваде.
Резил.
Баерн Јуве 2016 0-2 4-2.
Позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom