Фан Клуб: Јувентус

Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Juventus renewed the contract of Pjaca till 2023

WTF ???
Автоматски споено мислење:

Уште една "позитивна" вест ....
Juve decided to extend Matuidi’s contract until June 2021
:uzi::uzi::uzi:
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Gravina confirms Juventus' will to refuse the league title if it was assigned on ranking now: "Agnelli has already made it known that he would refuse such a championship and it's a great gesture". ⚫⚪ https://t.co/gu8OmGrMp8
Автоматски споено мислење:

Juventus renewed the contract of Pjaca till 2023

WTF ???
Автоматски споено мислење:

Уште една "позитивна" вест ....
Juve decided to extend Matuidi’s contract until June 2021
:uzi::uzi::uzi:
Сари гледал одличен потенцијал во него иако беше повреден и го сакал и во Наполи. Паратичи му ветил дека ќе добие шанса само да закрепни и на негово барање е на позајмица да сјача. :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Chiellini is the only one who still call me 'Barzaglione', Bonucci calls me Mister, even if he keeps a smile on his face. Gigi calls me Mister and laughs.“

[Barzagli] ⚫⚪ #juventus @bianconerizone
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Juventus talisman Cristiano Ronaldo will become the third sportsman in the world after golf star Tiger Woods and boxer Floyd Mayweather Jr to have earned $1bn during his career
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Gravina confirms Juventus' will to refuse the league title if it was assigned on ranking now: "Agnelli has already made it known that he would refuse such a championship and it's a great gesture". ⚫⚪ https://t.co/gu8OmGrMp8
Нека им го дадат на трето пласираните, со задоволство ќе прифатат уште едно скудето на зелена маса :icon_mrgr:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Lukaku: 'Da bi se zaustavila Seria A, morali smo čekati da od korona virusa oboli jedan igrač Juventusa.'

Podsjećanja radi, Seria A je obustavljena dva dana prije nego što je Rugani radio test i bio pozitivan. Prije toga je više igrača klubova iz nižih rangova takmičenja obolilo od korona virusa.

Mogli bi smo zaključiti da je Lukaku završio na za njega primjerenom mjestu, bar što se inteligencije tiče. Posle Balotellia, još jedan blistav u tom klubu.
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Значи ја стварно не можам да ги разберам коментариве на играчиве и фановите на интер.Прво кога регионот во Италија кај што е Торино ,Пиедмонт забрани собирање на повеќе луѓе и забранија да се игра со полни стадиони овде интерашиве се убија од скокање како може Аталанта која припаѓа во регионот Ломбардија да играла со публика во Лигата на шампионите а Јувентус да го одложи мечот со интер и правеја теории на заговор дека намерно е одложена пошто Јуве ќе изгубел од Интер.Еден месец подоцна Ломбардија најпогоден регион каде смртноста е високи 8.5% а токму мечот Аталанта- Валенсија кај што беше дозволено присуство на публика се смета како биолошка бомба зошто 40.000 навивачи испадна дека се заразиле со ковид.Дел од навивачите на Валенсија ја однесоја заразата во Шпанија.
После кога Пиедмонт реши да забрани влез на луѓе од други региони особено од Ломбардија мечот можеше да се игра само со наша публика они пак незадоволни го одбија предлогот пошто така Јувентус би имал голеа предност, ок за тоа ги разбрав.Јувентус сакаше да се одложи лигата и утакмицата со интер некаде за април.Ама нее пак имаше теории дека на Јуве му одговара вакво сценарио пошто не бил во форма ќе изгубел од интер ќе ја изгубел титулата ,лигата го фаворизира Јуве,за после на крај да се реши да се игра без публика и без да се одлага за април.Дојде утакмицата се изигра без публика интер го лапнаја немиен сосве муда,па после утакмицата викаја дека Јувентус знаел дека Ругани е позитивен на ковид ама решил да молчи пошто салкал да се врати на првото место.Небаре Јуве играше со ФК.Миравци и знаеше дека ќе победи па сакал да се игра за да се врати на прво место што му гарантира титула ако лигата се прекине.Значи прво Јуве не сакале да играат со интер пошто се плашеле дека ќе изгубат,па пред утакмицата намерно не кажале за Ругани за да се вратат на првото место.За на крај Лукаку да изјави дека се чекало некој од Јувентус да заболи од Ковид за да се суспендира лигата.
Тоа е тој лузерски менталитет шо го имаат и играчите и фановите на интер,пошто увек обвинуваа некој друг заради нивните неуспеси и неуспесите на нивното клубче!!!
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Aj да живни темата :icon_lol:

Moggi: Milan je trebao biti izbačen 2006. godine

“Vrlo je jasno. 30. aprila 2005. godine se igrala utakmica Fiorentina-Milan. Milan se borio za titulu sa Juventusom, bili smo izjednačeni u bodovima. Fiorentina se borila da ne ispadne. Nama je to naravno odgovaralo jer smo znali da će igrat do posljednjeg atoma snage. Sudio je De Santis. Postoji snimljeni razgovor koji dan prije utakmice, u kojem Meani (rukovodilac Milana) zove De Santisa i kaže mu ”Nemoj davat žuti Kaki ili Nesti, već imaju žuti karton, ako budu kažnjeni, preskočiće meč sljedećeg kola, kada Juventus dolazi na San Siro.“

Meč je završio rezultatom 1-2. Nije dat očit penal, faul Pancara nad Pazzinijem. Žustra utakmica, tukli su se cijelo vrijeme. Na kraju nije niko kažnjen. Moji igrači, nakon što su pogledali utakmicu, htjeli su se javno žaliti radi skandaloznog suđenja. Ja sam odredio da nema izjava za medije, samo sam ja davao izjave u ime Juventusa. Posle utakmice, opet snimljen razgovor, De Santis kaže Meaniju: “Uspio sam da učinim da Juventus ode u medijsku izolaciju. Po prvi put.” Meani odgovora: ”Bravo, ti si naš prijatelj, prenijeću šefu Gallijaniju.”

Bio je to meč za istragu Tužilaštva. Ništa se nije desilo. Ali su kasnije tog sudiju označili kao onog koji je pomagao Juventusu da namješta. Vidite razliku između stvarnog stanja stvari i onog što su predstavili u medijima i Calciopoliu.

Pozivam bilo koga da mi danas, 14 godina nakon Calciopolia, nađe jedan snimljeni razgovor gdje ja tražim neku uslugu sudijama. Jedan jedini. Nakon 14 godina.” Luciano Moggi
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Dio razgovora čelnika intera Facchettija sa sudijskim delegatom Bergamom.

„Facchetti: Čuj, htio sam ti čestitati praznike i reći da pozoveš Morattija, bio sam juče kod njega, pričali smo..

Bergamo: Nemam mu više broj, ako mi ga daš. Sjećaš se, pričali smo.... jer..

Facchetti: Jer je htio... rekao mi je da ti kažem da naiđeš jedan dan..

Bergamo: Jel u Forte dei Marmi (ljetovalište)?

Facchetti: Ne, ne, u kancelariji je u Milanu, ako budeš prolazio tuda, navrati, ima jedan poklon da ti da.

Bergamo: Ok, naići ću posle Nove Godine, jer sam zauzet ovih dana.

Facchetti: Da, da..

Bergamo: Ali želim da se nađemo, bilo bi mi zadovoljstvo, da razmotrimo neke situacije zajedno.

Facchetti: Naravno.

Bergamo: Htio bih da vam pomognem da popravite situaciju, ekipa zaslužuje bolju poziciju na tabeli...“
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.644
Поени од реакции
81.658
Прва жртва на македончето, следни за пакување Дибала и Роналдо :kafence:

20200405_225258.jpg
Автоматски споено мислење:

Инаку кога сите мислеа дека Дибала се излечи од Короната, денес на третиот тест пак му покажал дека е позитивен :-/
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
На Инста имаат видео повик Дибала и Дел Пиеро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom