Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.608
Ќе те цитирам после утакмица. :)
Редно е да се одигра добра утакмица без грешка сезонава и да се покаже сила. :uzi:
Неам многу надеж сезонава, се гледа дека не функционира нешто во тимот на играчки план... да беше ова Септември или почеток на Октомври ќе им дадев шанса, али еве полека се движиме накај крајот на Ноември, а играта уште ни е трула да не речам, посебно во дефанзивата.

Мене по се изгледа ми се чини дека оваа година ќе биде посна за нас, нема да ме чуди на крај да завршиме со zero tituli, али ако тоа е цехот што треба да се плати за да почнат играчиве од почеток следната сезона ондак пеки :)

Можно е вечер да тепаме против Барса, не велам не, али шознам... не ми прават играчиве ич мерак сезонава, можно е вечерва да ги тепаат Каталонциве, а веќе во Недела да изгубат бодови од Кротоне на домашен терен.

Се на се, не ми штима ништо во тимов оваа сезона :toe:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.751
Види го бе овој над мене имињата на месеците и деновите како ги распишал со големи букви :kafence:

Инаку за вечер искрено резултатот не е толку важен и да тепаме џабе е, бидејќи како што вели Шики малку погоре, не се знае во недела против Кротоне што може да им текне.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
На livescore формацијата ни е 4-3-3, Дибала Игуаин Квадрадо, на Јувентус мк 3-4-2-1 Даглас Игуаин Дибала, i 4-3-2-1 Даглас Дибала Игуаин, има некој официјално нешто? Како и да е гледам одбраната Бенатија-Барѕа е тапа, барем да го стае Ругани место Бенатија, му ебем тоа идиотот најглупав на цел свет, поголем коњ од Бенатија немам видено.
И ова:

мада Киелини е повреден, увек на големи натпревари у Лш у пм
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
На livescore формацијата ни е 4-3-3, Дибала Игуаин Квадрадо, на Јувентус мк 3-4-2-1 Даглас Игуаин Дибала, i 4-3-2-1 Даглас Дибала Игуаин, има некој официјално нешто? Како и да е гледам одбраната Бенатија-Барѕа е тапа, барем да го стае Ругани место Бенатија, му ебем тоа идиотот најглупав на цел свет, поголем коњ од Бенатија немам видено.
И ова:

мада Киелини е повреден, увек на големи натпревари у Лш у пм
FORMAZIONI UFFICIALI
Juventus (4-2-3-1):
Buffon; Barzagli, Rugani, Benatia, Alex Sandro; Pjanic, Khedira; Cuadrado, Dybala, Douglas Costa; Higuain
Barcellona (4-3-3):

Ter Stegen; Semedo, Pique, Umtiti, Digne; Rakitic, Busquets, Iniesta; Deulofeu, Suarez, Paulinho.
[DOUBLEPOST=1511377427][/DOUBLEPOST]Кај Барса марсовчето е на клупа.. и ни попупштаат леле на кое дереџе паднавме....
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Шо очекувате кога поен на двете екипи им е доволен. 3-4-2-1 њ формацијата.... Ама Маркизио мораше да игра...

Јас немам кренато раце сезонава уште викендов ќњ видиме нова формација така де најавува.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.608
Инаку за вечер искрено резултатот не е толку важен и да тепаме џабе е,
Ај ако не да изгубиме сеа од Барса, и последно коло во Атина да се мочаме во гаќи... Мондоспертиза на дело, јебо те Шики
:kafence:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Абе 2-3 топки ги губи Игуаин бе пичка му матер, стварно е каспер за битни утакмице, абе преземи иницијатива сконцентрирај се шутни барем еднаш, не шутна цела јебана утакмица пичка му матер.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Ова формација веќе месец ја мислеше и најавуваше Алегри, се гледа дека не ја играат првпат. Ми се бендисва во напад шо се трансформира во 4-3-3. Бенатиа да не го почудам искина првото полувреме се надевам ќе продолжи така сезонава, наводно Алегри како да пронашол нов играч откако се вратил после квалификациите со Мароко. Личиме на нешто, Куадрадо е добар и печен за бек и во напад е добар. Коста мора да игра поќе се гледа дека AM му е природна позиција како по бурек си ги прати 3-4 пати играчите на Барса алал да муе. Кедира е добар во напад ама сакам Маркизио/Матуиди да го видам во второто. Се на се добро играат не очекував дека на овај меч баш ќе има промена на формација без разлика на повредата на Киелини ама што е тука е.

За Игуаин не коментирам цел живот викам дека е дрво неделкано, ама сепак и ваквиот стил кој Јуве го форсира не му одговара.

После оваа утакмица очекувам ако продолжи тимов вака да игра да се задржи фомацијава или 4-3-2-1 да се чува. Ругани исто морам да го пофалам.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.751
Ај ако не да изгубиме сеа од Барса, и последно коло во Атина да се мочаме во гаќи... Мондоспертиза на дело, јебо те Шики
:kafence:
И нерешено да играме пак ќе треба да тепаме во последно коло.

Инаку мечов :pov:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
"Marotta: 'Juve will improve '
Juventus director Beppe Marotta is confident their form will grow in the second half of the season and discussed the Paulo Dybala comparisons with Leo Messi.

It kicks off in Turin at 19.45 GMT, follow the build-up and action as it happens from this game and Atletico Madrid-Roma on the LIVEBLOG.

Surprisingly, Blaugrana hero Messi is left on the bench to begin with at the Allianz Juventus Stadium.

“Barcelona consider Messi an extra bonus, but they have a very strong squad apart from him. That doesn’t mean Juventus won’t be up to the task and fight back with our own strengths,” the director general told Mediaset Premium.

“I’m sure people will try to make comparisons between Dybala and Messi anyway. They are two players who have similarities. Messi is a champion, whereas Dybala is very young and has room for improvement, so we will wait for his development.”

The Bianconeri lost 3-2 at Sampdoria in Serie A on Sunday, leaving them four points adrift of leaders Napoli.

“I don’t think there is a problem that cannot be resolved. Every season we had these dips in form and concentration in November and December, so I consider it physiological.

“Massimiliano Allegri’s training schedule is aimed towards the epilogue, which is important both for Serie A and the Champions League. I said we weren’t at 100 per cent and I continue to maintain that.

“It’s probable that we subconsciously have players who consider the Champions League more important, but we must impose a winning mentality in Serie A too. We got proof of how important that is on Sunday at Marassi.

“We cannot consider one competition more important than another.”
Искрено и така е иако ми се смачи секоја година овај период да сме во очајна форма.....
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Абе нека го извади Игуаин му ебем цревото дебело свинско мрсно ... еј се изнагуби топке бе не може една контра без да усере бе, холестерол еден глупав
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Прво и најосновно - Бенатиа :cuc::cuc::cuc:

Вакви партии очекував кога го купивме Бенатиа, се надевам зад него е онаа лоша форма. Се надевам на Алегри му се одговорија многу прашања вечерва, од една страна сигурен сум дека најбитна му беше дефанзивната стабилност која за разлика од цела оваа сезона ја доби и мислам дека тука е најголемиот плус од мечот заедно со средниот ред и изборот за таму. Кедира после 60та минута го снема. Мислам дека промената на формацијата ќе се случи викендов и не експериментираше со Бентан, Маркизио и Матуиди да речиме на терен. 3421 денес ми се бендиса како функционира и јас искрено сум задоволен со нерешено, очекував со оглед на нашата форма да не скапат, НО најнајнајголемиот плус е тоа што игравме како тим и се браневме како истиот без осцилации и падови во играта.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.608
Киево не играат олку мртов фудбал. Хрк ПУ!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom