Фан Клуб: Јувентус

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.817
Поени од реакции
2.683
Извинете што прашувам долго дискутирано прашање, Мората е тој што треба да одлучи дали ќе остане или не, или во клаузулата Реал си го враќа без играчот да се праша ништо? Пошто не е малце глупо, да идеш од тим кај што има атмосфера, и навивачи и играчи го сакаат,за да те продада у друг за профит?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.210
Поени од реакции
16.651
Alberti to TMW: "Mascherano to Juventus is a done deal. I spoke to someone close to him, he is a Juventus player."

Bonucci: "Joining Conte at Chelsea? I will stay at Juventus without any doubt. I'm fine in Turin & there's no reason to make a change."

Juventus have an agreement with Mascherano. 3 year contract with €5.5m per year wages. They offered to play him in midfield.[DOUBLEPOST=1464187640][/DOUBLEPOST]Isla - Изјави дека не е играч на ниво потребно да игра за Јувентус. Секоја чест.

The 27-year-old Chile international spent this season on loan at Olympique Marseille.

“I always said that Juventus bought me when I had a knee injury,” the right-back told LUN.

“I am happy to have played with the likes of Gigi Buffon, Andrea Pirlo, Arturo Vidal and Carlos Tevez.

“But if you are not up to the standard of that club, then you need to move on. Honestly, I was not capable of playing for Juventus, as we are talking about one of the top 10 teams in the world.

“I am happy in Marseille, as it is more my level. If I am not a Juventus player right now, it is because I don’t deserve to be there.”
Алегри за Мората

Coach Massimiliano Allegri reveals he told Alvaro Morata that he “needs to stay at Juventus”.

The Spanish striker has a buyback clause in his contract, meaning that Real Madrid can re-sign him this summer for a fee of €30m.

It has been suggested that Los Merengues could activate that clause, before selling him on to the likes of Manchester United or Arsenal for a quick profit.

“I’ve already given Morata some advice: he needs to stay at Juventus,” Allegri revealed in an interview with Sky.

“Above all because Juventus is one of the biggest clubs in the world, it always has been, but especially in recent years.

“He must stay at Juventus to keep growing, because he hasn’t yet reached that level of balance and strength that a player must have, because he’s still just 23.

“Don’t forget that Morata arrived last year from Real Madrid, and was treated as ‘that Real Madrid kid’. He grew up at Juventus, but since he still has growth to achieve, Juventus is the right environment.

“What did he say? He nodded. I hope he understands, I’m saying this for his own good.”

Allegri was also asked about the summer transfer campaign, but was - as usual - coy on the Bianconeri’s aims.

“The club are working on the transfer market and monitoring possible alternatives. We have a lot of forwards with players who are all in national teams and many young guys.

“Before the Coppa Italia I looked at the table: there were 10 young guys, nine in front of them and 10 a little older. It’s a good mix and it’s normal that the young guys must improve, especially on a mental level.”
според фудбал италиа најново

Spanish reports quote Barcelona officials as declaring Juventus target Javier Mascherano “not for sale”.

It was reported today that the Argentinian midfielder, who can also play at centre-back has agreed a contract with the Bianconeri.

However, there is no deal between the two clubs, and the Turin giants may be unlikely to pay over €30m for a player who will be 32 next month.

Now Mundo Deportivo is quoting an unnamed Barcelona official as ruling out any sale.

“Mascherano is not for sale,” the director is reported as saying.

“He is untransferable.”

Mascherano is under contract until 2018, and the release clause in his deal is set at €100m, a price the Old Lady would obviously not meet.

A ЏДМ и сите поголеми веќе го прогласија наш играч
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.210
Поени од реакции
16.651
Абе овај ств бил пред потпис со нас. Хахаха
Не ми смета во напад го има сето она кое му фали Лихт
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Абе овај ств бил пред потпис со нас. Хахаха
Не ми смета во напад го има сето она кое му фали Лихт
Ај да не претерваме. Не е за напад. Ама и тој исто како и Лихт ора по десната страна. Буквално ист профил на играч ми е.
Според мене 2 најдобар десен бек во светот после свиш експрес. :D

Искрено мислам дека нема потреба од Алвеш. Радо би одел на нешто помладо. За искуство го имаме Лихт. Освен ако можеби не планираат нешто со него нашиве.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.023
Поени од реакции
6.050
Од на Ангелета пријателот :D

Romeo Agresti
11 mins ·
La Juventus è molto vicina a Dani Alves, possibile fumata bianca in tempi davvero rapidi. Goal Italia

Juventus are close to signing Dani Alves. Contacts and meetings have already taken place, a two-year option on the table Goal Italia
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.210
Поени од реакции
16.651
Ај да не претерваме. Не е за напад. Ама и тој исто како и Лихт ора по десната страна. Буквално ист профил на играч ми е.
Според мене 2 најдобар десен бек во светот после свиш експрес. :D

Искрено мислам дека нема потреба од Алвеш. Радо би одел на нешто помладо. За искуство го имаме Лихт. Освен ако можеби не планираат нешто со него нашиве.
Не знам за мене Алвеш е она што е Сандро лево. Дриблинг, Пас, Визија. Одличен е можи крило да игра.

Маскерано и Алвеш
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Не знам за мене Алвеш е она што е Сандро лево. Дриблинг, Пас, Визија. Одличен е можи крило да игра.

Маскерано и Алвеш
Јас мислам дека офанзивно Лихт не не ништо помалку од Алвеш.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.210
Поени од реакции
16.651
Јас мислам дека офанзивно Лихт не не ништо помалку од Алвеш.
Можи јас грешам, можи ти. Ако потпиши шо веројатно е потпишан дај боже ти да грешиш и така :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.970
Поени од реакции
84.447
Гомеш, Пјаниќ, Маскерано, Ибрахимовиќ, Алвеш, Дармијан, Вршаљко, Ван Дер Вил....

Марота моментално :cool:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.210
Поени од реакции
16.651
Чим тргаме по Маскерано за кој нема да дајме поќе од 15м, значи штедиме пари за еден од Гомеш/Пјанич али кој?..

Иначе Алвеш потпишал пред финалето наводно. Јас би го играл како крило овај со Лихт зад него.
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Ако дојдат Маскерано и Алвес , оваа или наредна год Погба оди кај нив 100%.
Исла нели во Реал ќе одеше едно време?Да не мислеше за на плеј стејшн.:D
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Леле која глупост човече, кај Маскерано, па и Дани Алвес :pos:

Марота пред 2 дена излегува со изјава дека треба полека да се подмладува одбраната, и одеднаш шпекулации за играчи над 33 години, и тоа ни помалку ни повеќе првотимци на Барса со гигантски плати, без да отворам знам дека сто посто и двајцата земаат повеќе од нашите најплатени играчи...

На тешка новинарска патка мириса ова...
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.078
Поени од реакции
3.871
Леле која глупост човече, кај Маскерано, па и Дани Алвес :pos:

Марота пред 2 дена излегува со изјава дека треба полека да се подмладува одбраната, и одеднаш шпекулации за играчи над 33 години, и тоа ни помалку ни повеќе првотимци на Барса со гигантски плати, без да отворам знам дека сто посто и двајцата земаат повеќе од нашите најплатени играчи...

На тешка новинарска патка мириса ова...
Алвеш зима 8,5 по сезона. Маскерано мислам 4,5-5 :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom