Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.976
Поени од реакции
84.468
Шо глуп гол примивме... :tapp:

Пирло мајсторе, сите хејтери можат само к.рот да ти го јадат :cuc:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.215
Поени од реакции
16.654
Катастрофа, уморени до даске.

Пирло псотигна одличен гол :cuc: Но премногу грешно додавања, изгубени топки на средина и во шестанесетник.

Одбраната веќе за голов не знам кај ојде ко телиња во шарена врата се гледаја.

Матри :facepalm: 2 пати топката ја љуфна.

Единствено на Мората изгледа како да му се игра.

Некако излеговме како после матурска вечер :D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.086
Поени од реакции
17.868
Каков ретардиран гол примивме, боже мили :facepalm:

817418 минути паѓаше топката додека да си ја шутне Дармиан, го оставија мислиш пријателски натпревар играат за опростување од некоја легенда. Колку и да не ни требаат бодови ме нервира несериозност, а голот кој го примивме е класичен пример за такво нешто.

Иначе дај со Реал 2-3 слободни удари да досудат :LOL:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.086
Поени од реакции
17.868
Освен ако не свирне уште 2-3 слободни удари Таљавенто тешко и нерешено да извадиме,а камоли да победиме. Бонучи и Огбона немаат капацитет да играат заедно, а средината и нападот без Маркизио и Тевез ни се никакви. Средината од аспект на бранењето, а се разбира нападот без Тевез е нула.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.976
Поени од реакции
84.468
Какви само резерви имаме на клупа... тие неможеа Парма да ја тепаат, а не пак Торино (n)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Oчигледно е дека не им се трча премногу.
Переира колку пати сум го пофалил а денеска исто како да не игра.:toe:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.215
Поени од реакции
16.654
Каква топка од Перејра :drk:

Средниот ред ние непостоечки денес, тоа е.

Кога не напаѓа Торино нашите одат на терен цело прво така беше и цело второ ете. А ние ко преебани 300м неможиме да истрчаме.[DOUBLEPOST=1430059022][/DOUBLEPOST]Киево израмни, сега уште да победи и тоа е то.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.817
Поени од реакции
2.683
Абе да им ги ебам тија ногете глупи неосетни,абе толку ли да губиш време бе со паѓање бе без нозе да шетаат цел живот крвот нивни!Не ме боли за пораз толку ради традицијава од 20 год, 2-2 барем да испадне![DOUBLEPOST=1430060010][/DOUBLEPOST]Нападот сега ни е топ Љоренте и Матри,ај првиов не е во форма,ама комбинација смрти,тромавиот и потромавиот:mad:
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.215
Поени од реакции
2.059
И пак на гости да освоиме титула? па не бива бе, утре си ја играм Торино 1, наредна дома ќе го отвараме шампањот :D
И ај сега кажете сладоледов не разбирал... ако стварно ја имаш уплатено, алал да ти е сладоледот што си го лижел :D


:boksix: како ти дава срце бе да играш против Јуве? Јас од ко знам за мене и кладилница, три пати ако го имам играно на тикет. И никогаш да изгуби.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Каков самоубиствен тандем во одбраната се Бонучи и Огбона тоа е чудо.И нека ми објасни некој за кој кур Алегри го остави Матри да изигра цел меч ,типот не уништи еден куп шанси искења да му ебам тоа косата залижена.Коман ќе изиграше боље од црепов
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.215
Поени од реакции
16.654
Овие почанаја да паѓат од спрејот, изгледа магичен е одма станаја на нозе.

Бонучи - Огбона неможи да успеј како пар во одбраната, се убо за шансата али Бонучи беше изгубен во свемирот, Огбона како мирно си ја гледаше топката заедно со Пирло шо ја шутна Дармиан.

Во првото го критикував Пирло и покрај голот, во но второто заедно со Стураро беа најдобри на теренот - секоја чест.

Уште 3тата статива ко ја чукнавме знаев дека нема да постигниме гол, едноставно немавме среќа ма да натпревар не се игра последните 15 минути, да изигравме вака првите 15 од второто или првото ќе победевме.

Трагикомедија натпреварот и воопшто не сум ни нервозен ни лут туку баш напротив се изнасмејав ( освен кога пцуев по штакориве кој лежеја и паѓаја како лисја во есен од тивкото ветерче шо дува )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom